Барельєф на стіні

Барельєф на стініОформлення стін – це не завжди неприємне, трудомістке заняття. Часто з декором, виконуваних самостійно, пов’язані неприємні відчуття і неприємні спогади, які результат роботи вже не може згладити і приховати.

Одним з найпростіших і естетичних як зрештою, так і в процесі виконання є декорування стін за допомогою створення барельєфів. Дана техніка неймовірно проста і приємна. Виконати барельєф на стіні своїми руками хоча б раз варто спробувати просто заради власного задоволення. Згодом, цілком можливо, це стане унікальним авторським дизайном.

Помилковою є думка, що для цього необхідні унікальний творчий потенціал і навички художника. Все що потрібно для початку – це любов до абстрактного малюнку і його можливостям. Або ж цікавий трафарет.

Техніка проста і ефектна. Барельєфом можна прикрасити всі стіни або ж якісь певні ділянки приміщення.Він виконується в різних кольорах і абсолютно ніяк не обмежує в стилях. Це може бути і вишуканість пастельних тонів, і яскрава колірна насиченість.

Виділяють барельєф і горельєф. У першому випадку малюнок виступає від поверхні на половину менше, ніж виступав би зображуваний об’єкт у натуральну величину. Якщо ж відступ відрізняється від справжнього менш ніж на половину, йдеться про горельефе. Для створення об’єму необхідна гіпсова суміш. У той час як барельєф можна створити за допомогою декоративної штукатурки.

Для створення барельєфа своїми руками знадобляться такі матеріали як декоративна штукатурка, підкладка, монтажний клей, щітка з жорсткою щетиною, шпатель і фарба.

Насамперед, необхідно підготувати вихідну поверхню. Для цього треба видалити наявне покриття, очистити і вирівняти основу, обробити антигрибковими засобами, зашпаклювати і загрунтувати. Зверху наноситься, для освіти чіпкості, спеціальну речовину – підкладка. Її можна замінити тонким шаром монтажного клею. Використання монтажного клею допоможе створити товстий базовий шар без ризику руйнування, а швидке висихання зробить процес більш інтенсивним. Наступний етап – створення так званої фактури. Вона складається, власне кажучи, з самої штукатурки. Третій шар – вже стане фоном для малюнка. Кожному шару необхідно давати висохнути, перед нанесенням наступного. Поверхня декоративній штукатурці легко шліфується і коригується за допомогою наждачного паперу, якщо виникне така необхідність .. Малюнок можна створити за допомогою трафарету або ж мастихіна – дуже маленького шпателя. Далі готується фарба, її необхідний колір і відтінок. Фарбування стане завершальним етапом створення барельєфа.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.