Догляд за батареями опалення

батарея опалення

Тепло в будинку неможливо уявити без гарної системи опалення. Щоб зберегти затишок, потрібно іноді приділяти час догляду за батареями. Сучасні біметалічні радіатори вимагають тільки, щоб їх час від часу чистили від пилу і бруду.

А ось на старих чавунних батареях потрібно ще іноді підновляти фарбу. Розповімо по порядку про те, як правильно доглядати за чавунними батареями опалення.

Очищення

Можна протирати батареї опалення за допомогою звичайного йоржика на довгій ручці. Для цього намочіть йоржик в воді і вичистіть всі забруднення. Далі акуратно витріть всі елементи радіатора, намотавши на йоржик суху ганчірку.

Ще більш зручний спосіб очищення радіаторів – промивка батареї за допомогою пульверизатора (зараз невеликі побутові пульверизатори для води продаються в господарських магазинах у великому асортименті, на будь-який «смак»).

Наберіть в розпилювач воду, під батарею покладіть побільше дрантя (ганчірок) або поставте тазик. Різкою струменем води ви відмінно змиєте пил і бруд з важкодоступних ділянок батареї. Після промивання дочекайтеся, коли стече вся вода, і ще раз протріть батарею сухою ганчіркою. От і все!

Фарбування

Батареї старого зразка час від часу потребують фарбування. З цією метою необхідно використовувати спеціальну емаль або фарбу для радіаторів і систем опалення. Сучасна фарба для радіаторів при висиханні витримує значну температуру (як правило, стійкість до температур + 100С), а завдяки спеціальним добавкам біла емаль на пофарбованої батареї не пожовтіє.

Приготуйте невеликі пензлики (в тому числі з довгою ручкою) і / або розпилювач для фарби (дивіться рекомендації щодо вибору інструментів для фарбування на упаковці фарби або емалі).

Поверхня батареї очистіть від пилу, соскребите іржу і відшаровується стару фарбу. Знежирте поверхню ацетоном. Ті частини, з яких ви видалите відстаючу стару фарбу, зашкурьте наждачним папером.

Емаль ретельно перемішайте, потім пофарбуйте батарею відповідно до рекомендацій на упаковці фарби (часто поверхню слід забарвити в два шари з перервою в 24 години).

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.