Двері та їх придбання

Двері та їх придбанняДля вітчизняних покупців при придбанні дверей завжди на першому місці стоїть їхній дизайн, зовнішня привабливість, колір і ціна. А такі важливі якості, як довговічність, якість і практичність вважаються другорядними, чимось неважливим і нецікавим. Зовсім інша ситуація з купівлею двері в Західній Європі. Більш досвідчені покупці в першу чергу цікавляться саме якістю, надійністю двері, а не її зовнішніми якостями.

Дуже часто в магазинах або салонах дверей можна почути питання, які можуть поставити в безвихідь навіть досвідченого і досвідченого продавця. Покупці немов задаються метою вигадати найбільш серйозне і оригінальне випробування для придбаного товару. Що буде з дверима, якщо в неї з усе сили вдарити ногою? Можна відповісти, що із за стільникової конструкції внутрішньої частини конструкції це може призвести до утворення пролому. Правда, більшість покупців моментально робить висновок про не якісна товару. Скажіть, навіщо бити по дверях, взутими у футбольні бутси ногою? Навіщо розливати під дверима кілька разів на день відро з водою? Всього лише, що б дізнатися, наскільки швидко дверна коробка розбухне, і двері виявиться непридатною для експлуатації? Звичайно, в практиці продавців зустрічалися і ще більш екзотичні випадки. Так, в Ізраїлі продавцеві навіть довелося проїхати по новій двері своїм мікроавтобусом, що б довести потенційному покупцеві її надійність і фортецю. 

Звичайно, не можна сказати, що наші покупці люблять кидатися грошима. Проте, за статистикою, лише всього близько 10 відсотків покупців хвилюють питання, пов’язані з якістю і довговічністю продукції. І це абсолютно марно. Адже цим властивостям дверей потрібно приділити ретельне увагу навіть більше, ніж при купівлі меблів. Заміна меблів, виключаючи фінансові витрати, не зажадає від вас будь-яких надмірних зусиль. Досить винести її з приміщення і поставити нову. 

Зовсім інакше йде справа з заміною дверної коробки. Найчастіше, це призводить до необхідності нової обробки стін в приміщенні. Адміністративні установи та офісні будівлі так само часто грішать неуважним ставленням при купівлі дверей. Ну, хто з вас звертав увагу на зовнішній вигляд дверей на вокзалі чи в магазині? Але ні, потрібно було встановити вигадливі, дизайнерські моделі, призначені для житлових приміщень. Не дивно, що вони швидко приходять в непридатність. 

Висновок дуже простий: не все те золото, що блищить. Прекрасний зовнішній вигляд і висока ціна зовсім не обов’язково повинні говорити про якість дверної конструкції. Куди більш важливо якісну сировину і процес виробництва. На що ж слід звернути увагу при виборі нових дверей? 

Довговічність. Для початку, давайте усвідомимо собі, що мається на увазі під словом довговічність. Довговічними можна вважати старі дерев’яні вікна . За відсутності гниття вони так само могли бути дуже довговічними. Правда, їх доводилося регулярно підфарбовувати і обробляти рубанком. Тому, під довговічністю ми розуміємо здатність продукту прослужити тривалий час, без втручань і ремонту. Ось вам приклад: якісно зроблені пластикові вікна зовсім не потребують регулярної фарбування або ремонті. Всі фахівці давно вирішили, що найнадійнішими є фільончасті двері з цінних порід дерева. Правильно вироблена, така двері здатна прослужити кільком поколінням родини, не втративши ні зовнішній вигляд, ні свої якості. Правда, коштують такі двері дуже і дуже дорого. Вам доведеться викласти за якість від 700 до кількох тисяч доларів. Тому, можна зупинитися на більш доступних варіантах. Так, фільончасті двері з м’якої сосни теж можуть прослужити достатньо довго, але, за умови ретельного догляду. Так, їх потрібно регулярно підновляти, але не лаком, а спеціальною укривістой фарбою. 

 

Стійкість і довговічність дверей залежить від цілого ряду факторів

  • Стійкість до пошкоджень поверхні дверей. Причому мова йде не тільки про саму деревині, з якої зроблені двері. Міцність залежить і від якості ущільнювачів, скляних вставок, дверної коробки. Міцність двері вважається нормальною, якщо вона протягом 10 років піддавалася всім стандартним навантаженням (несильним ударам, прямим сонячним променям, миття або впливу певних побутових речовин), при цьому залишаючись у первісному зовнішньому вигляді. 
  • Дуже важливою умовою якості є, наскільки якісно приклеєна до масиву двері декоративна поверхня. Залежно від вартості, це може бути або натуральний шпон, або штучні декоративні вставки. Якість буде залежати і від особливостей технології виробництва, і від якості клею. Взагалі, нормальним вважається термін 50 років служби цих виробів. Правда, перевірити це, інакше як на практиці, у вас не вийде. Тут все залежить від сумлінності виробника, від того, наскільки він дорожить своєю репутацією. Сертифікат вимагати немає сенсу, оскільки виробництво дверей не входить до переліку підлягають сертифікації виробництв. 
  • Якісно зроблена двері ні в якому разі не повинна піддаватися жолоблення. Навіть при самих несприятливих температурних умовах двері повинна залишатися первісної форми або трохи змінити форму, але лише в межах допустимої норми. 
  • Рівень звукоізоляції і теплоізоляції . В принципі, всі необхідні цифри по цих параметрах ви знайдете у відповідних документах. Для простого обивателя достатньо, що б двері не пропускала досить гучні шуми. Так, що б дитина в сусідній кімнаті не прокинувся від вашої розмови по телефону. Або, що б звуки з туалету або ванної кімнати не чутні були на кухні. 

 

Це якість, ймовірно, є ключовим при виборі якісної двері. Тому, детальніше зупинимося на факторах, що впливають на рівень звукоізоляції. 

  • Матеріал дверного полотна. Існують спеціальні шумозахисні моделі дверей, що володіють винятковими показниками при вимірюванні звукоізоляції. Непогано справляються з цим завданням і двері, зроблені за технологією заповнених сот. Вони практично не поступаються дверям з суцільним наповнювачем, перевершуючи їх у дешевизні. Найгірші показники – у фільонок з сосни. Мало того, що цей матеріал не пристосований до звукоізоляції, сосна ще може і резонувати при певній частоті звуку. 
  • Наявність і якість дверного ущільнювача. Визначити його якість не складе труднощів нікому. Чим м’якше ущільнювач, тим він і якісніше. Жорсткий, твердий ущільнювач не дозволить вам щільно прикривати двері. Звичайно, досвідчені монтажники можуть створити ефект щільного прилягання і з таким ущільнювачем, але позитивного ефекту від цього не буде. Не варто економити на ущільнювачі, адже ціна на них досить скромна і він по кишені практично будь-кому. 
  • Наявність звукозахисних щітки або порога з ущільнювачем. Якщо така можливість у двері передбачена, обов’язково їй скористайтеся. 
  • Наявність скляних вставок. Звичайно, вони надають двері більш привабливий зовнішній вигляд, але, значно погіршують її звукоізоляцію. При можливості, уникайте дверей з великими скляними вставками – максимум 20 відсотків від поверхні дверей. В принципі, непоганим рішенням буде заміна звичайного скла склопакетом, значно поліпшує рівень звукоізоляції всієї конструкції. 

 

При виборі дверей врахуйте той факт, що це досить масивна конструкція, крім того, в ній зазвичай є скляні вставки. Тому, дещо що необхідно знати і про безпечне користування дверима. 

На відміну від Західної Європи, у вітчизняні двері можуть вставити звичайне, а не загартоване, безосколкове скло. Навіть у дитячих садках встановлені двері з великими скляними вставками зі звичайного скла. Тому уважно поставтеся до цієї ситуації. Оскільки скло звичайне, то при ударі воно розлетиться на скалки. Наскільки далеко вони можуть розлетітися, залежить від якості прикріплення скла до дверей. При використанні спеціальної мастики ризик поранитися може бути зведений до мінімуму. Але, намагайтеся вибирати двері для дитячих кімнат як можна з меншими вставками зі скла, або придбайте імпортні двері, з безпечним загартованим склом. Велике значення має і вагу дверей. Масивна важкі двері при протязі може різко закритися, що призведе до отримання серйозних забоїв не тільки дитиною, але і дорослою людиною. Модна нині екологічна безпека торкнулася і виробництва дверей. У кожного виробника має бути на руках спеціальний сертифікат, що підтверджує, що при виробництві дверей не було використано будь-яких шкідливих для здоров’я людини речовин. 

І останнє, двері не повинна вимагати від вас ніяких витрат в перші п’ятнадцять-двадцять років служби. Максимум – засоби чи полірувальні речовини.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.