Каналізація в будинку своїми руками

Каналізація в будинку своїми руками

Комфорт і зручності в заміському будинку є сьогодні для сучасної людини першочерговими для проживання. Наявність в будинку водопроводу, має на увазі організацію каналізаційної системи. Тому часто виникає питання про проведення каналізації самостійно?

При проектуванні і установці каналізації найпопулярнішою є система заснована на застосуванні пластикових труб і фітингів. Зараз, важко уявити сучасний приватний будинок, в якому автономна каналізація зроблена з чавунних або керамічних труб, як це робилося раніше. Пластикові труби мають купу достоїнств: немає до корозії, не заростають, стійкі до стирання і зручні в процесі установки.

Продумати каналізаційну систему необхідно ще при будівництві будинку, встановити її основні елементи. Висновок відходів можна організувати і з уже готового будинку, але тут доведеться враховувати більше нюансів. Але так чи інакше, в процесі проектування та монтажу каналізації потрібно враховувати всі санітарні норми.

Каналізаційна система приватного або заміського будинку складається з 2-х пов’язаних між собою частин:

  • внутрішня каналізація: складається з різні сантехнічні приладів, наприклад, ванна, раковини, душова кабіна, унітаз і біде, а також каналізаційні стояки і труби для відводу стоків;
  • зовнішня каналізація: знаходиться за межами будинку і складається з очисних споруд і трубопроводу, для з’єднання з внутрішньою частиною каналізації.

Як правильно укладати каналізаційні труби?

Оскільки важливою частиною автономної каналізації приватного будинку або дачі є не тільки очисні споруди, а й каналізаційні труби, то від їх встановлення залежить робота всієї системи. Основні правила укладання каналізаційних труб:

  • монтаж труб починають від накопичувальної ємності (септика або станції очистки) і просуваються до елементів внутрішньої каналізації.
  • труби необхідно утеплювати, щоб вони не промерзли в зимовий період.
  • з’єднуються труби, як правило за допомогою муфт, а також зварювання.
  • для забезпечення транспортування стоків по трубах самопливом потрібно забезпечити необхідний ухил.
  • не можна створювати вигини і повинно бути, якомога менше поворотів трубопроводу, оскільки в таких місцях часто виникають засмічення.
  • якщо без повороту не можна, то в місці його розміщення споруджують поворотний каналізаційний колодязь, наприклад з бетонних кілець.

Отримавши деякі поради, самі переконаєтеся, що каналізація своїми руками – це дійсно просто і доступно.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.