Металеві двері: поради вибору

поради виборуМеталеву двері зазвичай встановлюють для захисту майна і життя. Часто такі двері є вхідний і практично ніколи міжкімнатних, саме з цих причин до неї висуваються підвищені вимоги міцності і надійності. На ринку металевих сталевих дверей багато варіантів як вітчизняного, так і імпортного виробництва, останні в 2-3 рази дорожче їх аналогів, але вироблених в межах нашої держави.

Вибираючи двері, власники стикаються з питанням: купити готову або замовити? Перший варіант є прийнятний, мабуть, лише в тому випадку, коли потрібно терміново встановити двері. Такий варіант може зажадати нарощування або руйнування частини стіни, адже розміри готової двері навряд чи ідеально підійдуть для вашого дверного отвору. На виготовлення двері за вашими індивідуальними розмірами, дизайну і комплектації піде від 5 днів до 2 тижнів, зате ви купите саме те, що хотіли. 

Якою б якісною і надійність не була сталеві двері, головне, щоб вона відкривалася назовні. Норми пожежної безпеки свідчать про те ж, особливо якщо Ви обираєте двері для лікарень , але з позиції захисту від злодіїв, у разі, якщо двері відкриваються всередину, її можна зламати звичайним 5-тонним домкратом. 

Пристрій дверей різних виробників мало відрізняється один від одного. Сталева двері являє собою зварений з профілю прямокутний каркас, на який з двох або одного боку приварюються металеві листи товщиною 1,5 – 3 мм. Каркас зазвичай виготовляють з труби прямокутного або квадратного перетину і зміцнюють ребрами жорсткості. Вітчизняні виробники використовують для обшивки дверей листи товщиною 2,5 -3 мм, закордонні – 1,5 мм. 

Якщо ви живете в будинку, якому більше 10 років, можна купити двері, обшиту одним листом – цього цілком достатньо для захисту житла. Однак, якщо споруда молода, то такі двері від усадки будівлі може перекоситися, тому що одного листка недостатньо для необхідної жорсткості конструкції. 

Усередині двері заповнюється звукоізоляційним і теплоізоляційним матеріалом. У ролі такого матеріалу виступає сосновий брус, пінопласт або мінеральна вата. По периметру дверного отвору укладають ущільнювач, наприклад, самоклеючий. Він створить додатковий захист від пилу, шуму, холоду. Імпортні двері продають разом з лиштвами і притворами, вітчизняні виробники на цьому можуть економити, однак вищевказані елементи добре захищають двері від злому фомкой або ломом. 

Не менш важливо, на які петлі вішається двері. Кращими є петлі на опорному підшипнику. Двері масою близько 70 кг вішають на дві петлі, при більшій масі використовують не менше трьох. Фахівці раджу встановлювати на двері від двох замків різних систем і вище. Нехай один буде циліндровий, тоді інший – сувальдний. Останній є більш надійним, тому що в такому замку при повороті ключа по периметру двері в 2-4 різних напрямках виїжджають ригелі, що забезпечує високу надійність двері від злому. 

Можна також на двері встановити клямку, ланцюжок, вічко. 

Установка двері займає 1 день. У дверному отворі встановлюється сталева коробка, а в стіні свердлити отвори. Коробка кріпиться до стіни штирями, які можуть вбиватися крізь отвори в ній, або збоку від неї з внутрішньої сторони приміщення, а до коробки згодом приварюватися. Штирів зазвичай п’ять – два з боків і один зверху чи знизу. Слід уважно стежити, щоб двері була встановлена за рівнем. 

Ціна металевих дверей залежить від багатьох факторів: виробника, якості матеріалу та складових, таких як замок, петлі, наповнювач.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.