Мінеральна вата. Властивості, сфера застосування

Мінеральна ватаПро мінеральній ваті, напевно, чули навіть і ті, хто дуже далекий від будівництва. Матеріал представляє з себе волокнисту структуру, дуже сильно нагадує вату. Отримують його в результаті сплаву шлаків і силікатних порід. Розрізняють два види вати: шлаковая і кам’яна. Відрізняються вони за типом вихідної сировини, з якого і отримують вату. Основне властивості мінеральної вати – це її високі теплоізоляційні показники.

Мінеральна вата використовується в якості основного або одного з компонентів у теплоізоляційної системі. Дуже широке застосування матеріал знайшов у будівельній сфері. Її популярність обумовлена її особливостями.

Без мінеральної вати не зможуть виробляти популярні в наш час сендвіч-панелі. У даному випадку вату розрізають і укладають таким чином, щоб її волокна розташовувалися вертикально. Це дозволяє показати кращі теплоізоляційні властивості і надати сендвіч-панелям особливу жорсткість. Ще одна перевага матеріалу – це вогнестійкість і міцність. Саме тому сендвіч-панелі виготовлені на основі мінеральної вати так затребувані і незамінні при будівництві та обробки житлових і промислових споруд. 

Той факт, що для виробництва використовуються натуральні кам’янисті породи і шлаки, говорить про те, що матеріал екологічно чистий і не становить загрозу для здоров’я людини і навколишнього середовища.

Процес виробництва матеріалу ділиться на кілька етапів. Спочатку сировина проходить підготовку. Потім підготовлену сировину плавлять. Далі з отриманої маси формують волокна, які згодом осаджуються, після чого формується кінцевий результат виробництва – мінераловатовая плита.

При виробництві дуже важливо правильно розрахувати консистенцію. В іншому випадку кінцевий продукт ризикує не володіти тими характеристиками і властивостями, якими повинен володіти по ГОСТу.

Плавлення гірських порід – досить складний процес. Здійснюється він в ємкостях під назвою – вагранка, що представляють з себе плавальні печі. Плавлення відбувається при температурі 1300 градусів за Цельсієм. Наступним важливим етапів є формовка волокна. Для здійснення формовки використовують відцентровий і дутьевой способи. Дуттьовий спосіб чинить на розплавлену породу вплив пари або газу, а відцентровий – використовує трансформацію гарячого водянистого шлаку в результаті відцентрової сили.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.