Мрії про власний будинок в передмісті

власний будинокМрії про власний будинок в передмісті все частіше стають реальністю, адже розмаїтість матеріалів і технологій дозволяє кожному ви рать варіант до душі. Залежно від бюджету і переваг замовника будинок може бути побудований за каркасно-щитової технології, з оциліндрованих колод або бруса, пінобетону або цегли. Прагнення зробити цілорічне перебування у власному будинку комфортним незмінно призводить до турбот про теплоізоляції будинку, адже пристрій хорошою теплозахисту дозволяє заощадити до 30% енергії, що витрачається на опалення і кондиціонування.

З цієї причини доцільність одноразового вкладення коштів в утеплення будинку не викликає сумнівів, в іншому випадку власнику довгі роки доведеться опалювати не тільки будинок, але і вулицю. Хороше утеплення будинку важливо не тільки з фінансової точки зору: ми всі прагнемо за місто, щоб подихати свіжим повітрям, чи не забрудненим сажею і промисловими і вихлопними газами. Зменшення витрати палива, що спалюється різко скорочує кількість шкідливих викидів в атмосферу, тому підвищення рівня теплозахисту житлових будівель дозволяє істотно поліпшити екологічну обстановку.

Теплоізоляція фасаду швидко окупається, що не зменшує житлову площу, дозволяє підвищити ефективність і збільшити термін експлуатації будівлі, тому грамотний забудовник не стане економити на тепловому захисту будівлі. Розглянемо найбільш популярні способи утеплення фасадів житлових будинків.

Шарувата кладка являє собою систему, в якій утеплювач закладається між несучою зовнішньою стіною і шаром облицювальної цегли. Такі будинки виглядають дуже солідно, облицювальна цегла довговічний, проте вимагає більш дорогого посиленого фундаменту і не піддається ремонту.

Велику популярність завоювали системи теплоізоляції з тонким штукатурним шаром («мокрі фасади») та системи навісних вентильованих фасадів (НВФ). Ці фасадні системи можуть ис користуватися не тільки при будівництві, але і при реконструкції будівлі, припускають великий вибір оздоблювальних матеріалів, надають будинку сучасний і неповторний вигляд, висловлюючи індивідуальність своїх господарів. Характерною особливістю таких систем є їх мала вага, що дозволяє підтримувати товщину фундаменту рівній товщині несучої стіни і таким чином економити на заходах з посилення фундаменту.

Системи «мокрих фасадів» представляють собою шар теплоізоляції, закріплений на поверхні несучої стіни за допомогою спеціального клею і фасадних дюбелів, на який нанесена армована склосіткою штукатурка і декоративне покриття. Перевагами такої фасадної системи є можливість монтажу на огороджувальні конструкції різних видів, у тому числі щільністю нижче 600 кг / куб.м, менші трудомісткість і ціна в порівнянні з фасадами з облицювальної цегли. При всіх перевагах у цієї системи є один мінус – температура, при якій проводиться монтаж фасаду, не повинна бути нижче +5 ° С, так як для приготування штукатурних і клейових сумішей використовується вода.

Навісні вентильовані фасади почали набирати популярність в кінці ХХ століття: їх активно використовують для облицювання офісних та адміністративних будівель, торгових центрів і багатоквартирних будинків, проте їх застосування можливе і в приватному житловому будівництві. НВФ не тільки передбачають використання широкого спектру оздоблювальних матеріалів (композитні панелі, керамограніт, сайдинг та інші), а й надають можливість приховати практично будь-які дефекти, що ізолюється. Крім того, монтаж навісних фасадів може проводитися цілий рік, при будь-якій температурі, так як процес здійснюється без участі води. Обмеженням служить тільки щільність ізолюючої конструкції – вона повинна бути не нижче 800 кг / куб.м.

Незалежно від того, яка система теплоізоляції фасаду обрана, необхідно пам’ятати, що її довговічність і функціональність залежатимуть від відповідності будівельним нормам, які визначаються, в тому числі, регіоном будівництва, функціональним призначенням об’єкта, кліматичними параметрами приміщення. Всі ці особливості пристрою теплоізоляції конструкції повинні бути враховані при виконанні теплотехнічного розрахунку, за результатами якого можна визначити необхідну товщину теплоізоляційного матеріалу. У даному розрахунку повинна бути врахована властивість матеріалів (щоб уникнути перезволоження конструкції) та їх черговість. Паропроникність кожного наступного шару повинна бути вище попереднього (у напрямку з приміщення на вулицю), інакше надмірна волога буде накопичуватися в утеплювачі, знижуючи його теплоизолирующую здатність. Цей розрахунок тісно пов’язаний з таким поняттям як «точка роси» – температура, при якій починає конденсуватися водяна пара – незмінний компонент повітря. Якщо точка роси буде знаходитися в несучої конструкції, то при зниженні температури водяна пара буде конденсуватися, перетворюючись на воду. Замерзаючи, вода буде розширюватися, тим самим руйнуючи несучу конструкцію. Вірно виконані розрахунки можуть гарантувати дотримання діючих нормативів, а головне забезпечити комфорт, енергоефективність і довговічність конструкції.

Одним з найважливіших критеріїв при виборі теплоізоляції для житлового будинку є пожежна безпека, тому перевага віддається негорючих матеріалів. До таких матеріалів відносяться теплоізоляційні плити з кам’яної вати, які здатні витримувати температури до 1000 ° С і навіть є засобом вогнезахисту для металевої подконструкции в НВФ. Теплоізоляційні матеріали на основі кам’яної вати виробляються з розплаву гірських порід габро-базальтової групи. Розплав витягується в найтонші, але дуже міцні волокна, які за допомогою органічного сполучного формуються в плити. Довжина волокон, їх розташування, склад сполучного речовини і рівномірність його розподілу в товщі плити безпосереднім чином впливають на її теплоізолюючі властивості.

Ідеї використання фасадів, що відрізняються стильним і сучасним дизайном, високими теплозберігаючих властивостями, пожежною безпекою та довговічністю, знаходять все більшу підтримку у населення.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.