Особливості вибору двері для ванної кімнати

двері для ванноїЯкщо ви плануєте ремонт, то, ймовірно, вже задалися питанням, чи не варто поміняти на нову, сучасну модель свої старі двері для ванної. Ви, звичайно, знаєте, що сьогодні досить великий вибір дверей різних конструкцій і з різних матеріалів. Якщо ви власник елітної квартири, тоді над її новим дизайном напевно будуть працювати кілька фахівців, які запропонують свої оригінальні рішення в готовому проекті.

А ось в квартирах попроще сам господар, не маючи потрібного в таких справах досвіду, змушений вирішувати, які ставити двері в ванній. Його фантазія найчастіше обмежується класичними варіантами, та ще матеріальним достатком. Спробуємо дати кілька слушних порад в допомогу тому, хто ще не визначився з питанням установки двері у ванну кімнату.

По-перше, ви повинні хоча б приблизно уявляти, як повинна виглядати ваша квартира після ремонтних робіт. Подумайте і над таким питанням: якщо двері у ванну по конфігурації і виконанню не відповідатимуть іншим дверям в квартирі, то чи може це добре виглядати?
 
По-друге, прийшовши в магазин з метою покупки, ви повинні чітко знати, за якими критеріями потрібно вибирати двері у вологе приміщення (а ванна – саме таке приміщення).
 
 

Критерії вибору

 

1. Матеріал

Матеріал, з якого двері зроблені, зобов’язаний бути стійким до механічних навантажень і впливу вологи. Користуються попитом моделі, виготовлені з МДФ, дерева, ДСП, металу (алюмінієві), пластика, скла та інші. Розповімо про переваги деяких із них.

  • Скляні двері у ванну кімнату на фото гарні тим, що не піддаються деформації і відмінно переносять підвищену вологість. Крім того, вони візуально роблять простір світліше і більше. Можна не побоюватися обробляти їх різними засобами, що чистять, протирати мокрою серветкою. Сьогодні надзвичайно популярні скляні двері з з непрозорим малюнком і оброблене металом матове скло. Важливо, що для виготовлення скляних дверей використовується не звичайне, а ударостійке скло.
  • Дерев’яні двері – найкраще рішення для шанувальників класики і тим, хто не любить експериментів з інтер’єром. Краще вибрати двері з дуба або бука, але слід загострити увагу на тому, обробив Чи виготовлювач брус, з якого зроблені двері, шаром лаку (захисним). Таке покриття рятує двері від високої вологості повітря, проникнення води і перешкоджає появі цвілі і грибка.
  • Двері з деревоволокнистих плит (МДФ). Вони не менш затребувані у наших співвітчизників. Поверхня імітує деревну текстуру, яка може при грамотному підборі прекрасно гармоніювати з дизайном холу. Коштують такі двері дешевше своїх дерев’яних побратимів, а за якістю практично не поступаються їм.
  • Пластикові двері для ванної кімнати. За якістю вони зовсім не гірше скляних або дерев’яних. Єдиний нюанс – не варто поєднувати в інтер’єрі холу пластикові двері з дерев’яними, вони занадто різні, і такий контраст мимоволі буде кидатися в очі.Пластикові двері володіють в порівнянні з рештою декількома незаперечними перевагами -они легкі, недорого коштують, абсолютно не реагують на підвищену вологість приміщення. Нетоксичний матеріал, з якого виготовляють пластикові двері для ванної – пвх профіль.

 

2. Спосіб відкриття дверей

Двері для ванної кімнати з фото – за способом відкриття бувають:

  • орні;
  • салонного типу;
  • розсувні;
  • обертові;
  • складчасті («гармошка»).

Традиційно в інтер’єрі ванної прийнято встановлювати орні двері, однак така конструкція вимагає великого простору. Установка двері у ванну кімнату з маленького, тісного коридору може виявитися проблематичною. При такому плануванні квартири краще виглядають розсувні двері у ванну кімнату, візуально що економлять простір приміщення. Але, як би там не було, вибір способу відкривання дверей – справа тільки смаку господаря.

 

3. Дизайнерське оформлення

Сьогодні всі наявні у продажу двері для ванної умовно можна розділити на 2 типи: монолітні (глухі) і засклені. Дуже цікаво виглядають двері, в обробці яких присутні елементи інтер’єру (дзеркала, вітражі, оригінальна фурнітура, шпон, ручки, замки і т. П.).

Важливий колір двері. Його потрібно підібрати так, щоб і з боку коридору встановлені двері гармонійно вливалася в дизайн, і з боку ванної кімнати теж. Але як цього домогтися? Є два виходи. Перший – прийняти за основу, що двері – функціональна деталь саме коридору, і підбирати її в стилі інших наявних в квартирі дверей. Другий – виконати обробку дверей з однієї або з двох сторін, щоб вона гармоніювала і з коридором, і з ванною кімнатою.

 

4. Розміри дверей

Розміри дверей у ванну кімнату в більшості радянських будинках стандартні – ширина – 600 мм, висота – 1900 мм, але не варто це приймати як аксіому. Перед тим, як відправитися в магазин, варто уважно заміряти розмір прорізу в вашій квартирі.

І останнє: більшість квартир в типових панельних будинках мають пасивний повітрообмін, здійснюваний через решітки вентиляції, тому хорошим рішенням буде покупка двері, що має спеціальні вентиляційні отвори – клапани або решітки. Це непогано поліпшить вентиляцію квартири, особливо в холодну пору року, коли вікна дуже рідко відкриваються. А ще поліпшення повітрообміну в ванній допоможе видаляти неприємні запахи і вогкість і перешкоджатиме появі грибка і цвілі.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.