Пасивний будинок

Пасивний будинокУ країнах Європи прийнята класифікація будівель, що характеризує рівень споживання ними енергії в процесі експлуатації: зрозуміло, що на нижчому щаблі в цій класифікації стоять будинки старої (до 1970-х р.) забудови; сучасні будівлі вже будуються з низьким рівнем споживання енергії; а з 2019 до будівництва дозволені тільки так звані пасивні будинки.

Що це таке пасивний будинок? Це житло, для нормального функціонування якого потрібна 15 кВт-год / м ² на рік. При цьому архітектурно такі будинки нічим не відрізняються від нині споруджуваних: дизайн, планування – все згідно побажань замовника. Економія енергоресурсів досягається не стільки за рахунок потужності інженерного обладнання, скільки за рахунок раціонального проектування що, безумовно, збільшує витрати на будівництво від 3% до 30%, але економія в подальшій експлуатації перевершує ці витрати в рази!

Саме в силу того, що будинок накопичує і зберігає максимум енергії, отримуючи її з навколишнього середовища, будучи спроектованим і побудованим з урахуванням рози вітрів, сонячної освітленості, якісної теплоізоляції і грамотної припливно-витяжної вентиляції, він і називається пасивним.

Будівництво пасивного будинку починається з його правильної орієнтації відносно сторін світу: глуха північна сторона з вітрозахистом будівлі (посадки дерев, інші будівлі) і відкритість з півдня.

Пасивний будинок повинен бути компактний: зовнішня оболонка будівлі та її корисна площа повинні максимально збігатися. Цьому сприяє відсутність балконів, еркерів, внутрішніх кутів. Ідеальна форма – півсфера, що, звичайно, поки ще нетипово для сучасної забудови.

Будинок повинен бути розділений на північні буферні і південно-східні житлові зони. З південного боку добре розташувати зимовий сад, терасу, мають окремий фундамент, в якості літньої сонцезахисту.

Вікна в пасивному будинку повинні бути по перевазі розташовані з південної сторони – до 70%, з східної – 20%, 10% – на заході, щоб максимально поглинати промені зимового сонця.

Звичайно, неодмінною умовою ефективного енергозбереження є грамотна зовнішня теплоізоляція: без повного утеплення від фундамент до даху всі інші зусилля будуть зведені нанівець.

За рахунок цих пасивних прийомів економиться до 80% кількості енергії, що витрачається на експлуатацію звичайних будинків.

А встановивши відповідне інженерне обладнання, що працює від альтернативних джерел енергії, ви досягнете того, що ваш будинок стане домом «нульової енергії», але це вже наступний щабель до досконалості.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.