Переробка будівельних відходів

будівельних відходівПри будівництві, знесення та реконструкції будівель, при виробництві, ремонті та модернізації будівельних матеріалів, конструкцій і деталей утворюється велика кількість відходів. Засмічений грунт, асфальт, цегла, кам’яні матеріали, бетон і залізобетон, деревина, картон, папір, керамічна плитка – ось найбільш переважні види будівельних відходів. Будівельні відходи рекомендується використовувати в переробці і лише те, що не може бути використано як вторинної будівельного матеріалу – вивозити на спеціальні полігони для поховання. Поховання відходів недоцільно: звалища перевантажені, потрібне залучення величезного числа транспортних засобів і значна витрата палива. А який колосальної шкоди наноситься екології!

Переробка будівельних відходів у вторинну сировину – найбільш прийнятно і ефективно.

Вторинний щебінь, отриманий шляхом переробки бетонних відходів може бути використаний у будівництві доріг, пристрої підстав пішохідних доріжок, фундаментів будівель, невеликих споруд, автостоянок, для кріплення укосів вздовж каналів і річок, а також у виробництві бетону, який потім буде затребуваний в заводському виготовленні бетонних і залізобетонних виробів.

Старий асфальт після нагріву підходить для дорожнього будівництва.

Будівельним сміттям засипають болотисті місцевості.

Завдяки переробки будівельного сміття такі матеріали, як скло, пластик, залізобетонний лом, деревина, цегляний бій і інші, отримують нове життя.

Особливою популярністю серед матеріалів, які можна переробляти, користуються бетон, тріска і арматурна сталь.

При вторинному використанні будівельних матеріалів значно заощаджуються кошти. Відсутні витрати на транспортування. Не потрібно платити за дозвіл на утилізацію (поховання) сміття на звалищі.

Для збереження екології утилізація відходів також є найбільш оптимальним варіантом. Крім того, рециклінг може приносити непоганий матеріальний прибуток.

У Європі переробку будівельного сміття вже давно застосовують, можливо дана технології буде поширюватися і в нашій країні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.