Переваги піролізного котла

Піролізні або газогенераторні котли

Піролізні або газогенераторні котли на ринку опалювального обладнання займають не останнє місце і давно користуються великою популярністю. Ці котли – один з різновидів твердопаливних котлів, які використовують здебільшого деревину. Перед звичайними дров’яними і вугільними котлами піролізні котли мають величезну перевагу – витягуються майже всі горючі речовини, що знаходяться в паливі, і тепла виробляється значно більше. Через це ціна їх вище, ніж у звичайних котлів, майже в два рази, але по ефективності вони значно перевершують.

Піроліз – розпад органічних сполук під впливом високої температури при нестачі повітря. До того ж процес екзотермічний, тобто відбувається виділення тепла. Цей метод використовується вже давно для отримання деревного вугілля. Паливо при високій температурі (до 800 С) і недоліку повітря розкладається на складові елементи – на газ і вугілля. Отриманий газ згорає в камері горіння, виділяючи значну кількість тепла. Крім того, при згоранні піролізний газ взаємодіє з активним вуглецем. Утворені при цьому димові гази містять мізерно малі кількості шкідливих речовин. Получающееся при цьому кількість двоокису вуглецю значно менше, ніж при згорянні палива в дров’яних і вугільних котлах. 

Топка в котлі розділена на дві частини. У верхню частину (її називають камерою завантаження палива) завантажується паливо, де воно згоряє. Піролізний газ димососом засмоктується в нижню частину топки (камера згоряння), де він і догорає, змішуючись з подаються туди повітрям. Гарячий газ, проходячи через шар палива, нагріває його. Частина тепла одержуваного при згорянні газу передається нижньому шару палива, паливо висушується, і процес піролізу поліпшується. Наявність димососа в даному випадку необхідно, так як котел має достатньо високий аеродинамічний опір, і щоб подолати його, необхідна примусова тяга. У камері згоряння змонтовані трубопроводи, по яких циркулює вода, що нагрівається або повітря. Час виходу на оптимальний режим роботи займає від 30 до 60 хвилин. Паливо в піролізному котлі згорає майже повністю, внаслідок цього виходить мало золи і кіптяви. Завдяки цьому проводити технічне обслуговування та чистку котла можна значно рідше. Завантажуване в такий котел паливо підсушується, збільшуючи тепло віддається при згорянні. У деяких видах котлів проводиться відведення водяної пари, отриманих в результаті підсушування палива, із зони горіння, чим ще більше підвищуючи ефективність котла. Якщо завантажити вологою деревиною звичайний котел, то пройде чимало часу, перш ніж паливо розгориться, знижується ефективність роботи і продуктивність котла. Для збільшення тривалості роботи котла з одного завантаженням камеру виконують максимально можливого розміру, що призводить до утворення малої кількості кіптяви і сажі. Сучасні піролізні котли забезпечені блоками управління, що підтримують оптимальну температуру, як у казані, так і в опалюваному приміщенні. Автоматичне управління таким котлом дозволяє знизити вплив так званого «людського фактора». Деякі моделі котлів можуть працювати на одному завантаженні палива більше доби. 

Переваги піролізного котла в порівнянні з вугільними і дров’яними полягають у наступному. Потужність такого котла регулюється в діапазоні 30 – 100%. Більш низька витрата палива. Простота в обслуговуванні. Екологічність. Можливість використання деревини з вологістю до 20%. Паливо завантажується рідше за великого обсягу камери. Можливість використання різних видів палива: деревина, торф, відходи деревообробки, паливні пелети. К.П.Д. котла – 85-95% залежно від виду палива. Великою перевагою піролізних котлів перед газовими є те, що для їх установки не потрібно спеціального дозволу, а монтаж їх досить простий. Температура газів, що відходять не перевищує 120 градусів, отже, димова труба невисока, і тому її простіше змонтувати. Існують котли, в які паливо подається автоматично. Піролізний котел окупається досить швидко завдяки економії палива, незважаючи на високу вартість і на те, що димосос споживає деяку кількість електроенергії. 

Завдяки використанню піролізних котлів, можна частково відмовитися від спалювання дорогого рідкого і газоподібного палива, замінивши їх на більш дешеву деревину і торф. Крім того, деревина відноситься до поновлюваному паливу. Через низький кількості викидаються шкідливих речовин поліпшується екологічна обстановка. Установка піролізного котла дозволить вирішити численні проблеми, пов’язані з підігрівом води для опалення будинку, навіть у найхолодніші місяці.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.