Переваги та недоліки використання цегли в сучасному будівництві

цеглаЦегла – це один з традиційних будівельних матеріалів, який використовується людством з незапам’ятних часів. І навіть на сучасному етапі розвитку технологій і при появі більш інноваційних матеріалів він продовжує користуватися високим попитом як в приватному, так і в багатоповерховому будівництві. Проте варто відзначити, що при всіх перевагах, цегла має і кілька недоліків.

Основними серед переваг є екологічність, міцність і довговічність, відмінний внутрішній мікроклімат і широкий вибір різновидів. 

Виробляється такий матеріал з глини – це екологічно чиста сировина, створене самою природою, тому шкоди здоров’ю воно не завдає. А міцність і довговічність обумовлена тим, що після форміровкі вихідна суміш проходить процедуру випалу. Завдяки випалу матеріал отримує високу міцність і високу ступінь стійкості до дії вологи і негативних температур. Також такий будівельний матеріал відрізняється високою теплоємністю (швидко нагрівається і довго остигає) і здатний пропускати через себе повітря і вологу, допомагаючи сформувати комфортний мікроклімат всередині будинку в будь-який сезон. Також варто відзначити і те, що представлений такий матеріал на ринку у вкрай широкому асортименті різновидів, які краще підходять для вирішення тих чи інших будівельних питань або кліматичних умов.

Перейдемо до недоліків. По-перше, це досить велику вагу, через що при використанні цегли потрібно гарненько продумати конструкцію фундаменту. Також ця особливість істотно ускладнює роботу монтажників. Також будинку з цегли не відповідають усім вимогам з енергетичної ефективності через високу теплопровідності матеріалу. Тому стіни потребують додаткового утеплення.

Наприклад, якщо використовувати для будівництва звичайний повнотіла цегла, то для досягнення належного рівня теплоізоляції товщина стіни повинна становити близько двох метрів, що, звичайно, неприйнятно з економічної точки зору. 

Таким чином, застосування цегли в будівництві має як свої переваги, так і досить важливі недоліки. Тому все частіше такий матеріал поступається місцем більш інноваційним, з поліпшеними технічними характеристиками.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.