Підготовка до встановлення дверей

Підготовка встановлення дверей Одним з найважливіших елементів у ремонті квартири є установка міжкімнатних та вхідних дверей. Вхідні двері захищають житло від небажаних гостей, а міжкімнатні двері забезпечують додатковий затишок і розділяють кімнати. Перед установкою дверей необхідно насамперед перевірити стіни отворів дверей на вертикальність. Це легко можна зробити за допомогою рівня. У разі не ідеальною вертикальності стін, їх потрібно вирівняти, оскільки у випадку встановлення дверей на нерівні стіни можливі перекоси дверного полотна. Після того, як вертикальність стін визнана задовільною, необхідно виміряти висоту і ширину отвору. Це робиться для того, щоб забезпечити необхідний зазор між дверною коробкою і стіною на рівні приблизно від 10 до 15 міліметрів.

Правильний розрахунок розмірів дверної коробки і полотна забезпечить нормальне функціонування дверей. Якщо ж розмір отвору буде більше, ніж потрібно, то це зробить посадку дверей НЕ щільною. Для зменшення зазору зазвичай застосовують пиломатеріали, за допомогою яких розмір зазору доводиться до потрібної величини. При цьому слід враховувати і можливість реконструкції полового покриття, оскільки для деяких видів покриттів потрібно кілька більший розмір зазору під дверима. Якщо потрібно встановити не міжкімнатні двері, а вхідні, то необхідно враховувати їх конструкцію. Останнім часом в більшості випадків ставлять масивні металеві двері, які мінімізують можливість несанкціонованого проникнення. Але для цього необхідно забезпечити правильну установку дверного полотна. У стіни попередньо поміщається арматура, до якої потім приварюється дверна коробка. Це дозволяє надійно убезпечити двері від вибивання з дверною коробкою. 

Після підготовки дверного отвору чергу слід за підготовкою дверної коробки. Спосіб з’єднання дверної коробки залежить від типу. У класичному виконанні дверна коробка має прямокутний вигляд. Для такого виду коробок зазвичай вибирають найпростіший спосіб з’єднання: верхня поперечина майбутньої коробки накладається на торці бічних стійок. У деяких випадках проводять видалення незначної частини коробки шляхом відпилювання. Це робиться для того, щоб площина торця розміщувалася перпендикулярно до внутрішньої поверхні стояків. Якщо в коробці вже присутній таке розташування, то ніяких змін проводити не потрібно. 

Але такі класично варіанти стали застосовується все рідше, на їх зміну прийшли більш складні фігурні профілі дверних коробок. Стикування елементів деяких видів фігурних коробок здійснюється за допомогою вусів з’єднання. Це означає, що торці стикувальних елементів повинні бути запив під кутом 450. Якщо коробка не має такого запила, то установку дверей необхідно почати саме з запиливания стійок. 

Фахівці рекомендують звернути пильну увагу на довжину частин дверної коробки. Довжина і ширина дверного полотна повинна підходити величиною коробки. При цьому необхідно наявність невеликого зазору. Якщо зазор виходить малим, то потрібно виконати зріз. При цьому до процесу зрізу потрібно підходити максимально обережно, оскільки у разі занадто великого зрізу виправити коробку або полотно практично неможливо. Сам зріз найкраще робити на мінімальній відстані від торця коробки, оскільки у разі неточності або помилок можна було вдруге провести зріз і вирівняти площину. Іноді дверні коробки поставляються з вставленими ущільнювальними елементами. У цьому випадку зріз краще проводити, попередньо знявши ущільнювач. 

Після підготовки дверної коробки слід акцентувати свою увагу на врізку фурнітури. Замок та дверні петлі встановлюються звичайно на дверному полотні, розміщеному горизонтально. При цьому під двері слід встановити підкладки, а на них покласти пінопласт або картонні аркуші. Це дозволить уникнути вм’ятин або пошкодження шару лаку або фарби, що покриває поверхню дверей. Лицьова і запірна планка замку, а також карти петель повинні розташовуватися точно урівень з поверхнею. При цьому всі елементи фурнітури повинні сідати у відповідні гнізда без зазорів. Іноді допускаються зазори, що не перевищують одного міліметра. Після установки перших елементів за величиною зазорів можна говорити про професійні якості майстра. Відсутність зазору між поверхнею коробки і картою петлі можна домогтися за допомогою стамески, гострого ножа і молотка. Звичайно ж, найкраще для цих цілей використовувати електричний фрезер, але за його брак відмінно підійдуть вищевказані інструменти. 

За допомогою інструментів робиться вибірка. Межі цієї вибірки повинні точно повторювати контури врізається елемента. На думку деяких фахівців, ручна врізка забезпечує більш точний результат, ніж механічна. При цьому можуть виникнути деякі труднощі з врізкою деталей, що мають закруглені частини, і чим вони менше, тим складніше точно виконати виріз. Саме з цієї причини деталі, що мають прямокутну форму, зазвичай врізають ручним способом, а для деталей із закругленими частинами відмінно підійде механічна врізка. Також проблеми можуть виникнути з врізкою фурнітури в дверні коробки з МДФ, які пофарбовані по автомобільній технології. У такому випадку від ударів стамески фарба на сусідніх ділянках може відшаровуватися, тому дуже складно виконати точну межу. У таких випадках краще застосовувати електричний фрезер. 

Після того, як вибірки під петлі зроблені, і карти петель в них зафіксовані за допомогою шурупів, на них надягають залишилися частини петель. При цьому зверху прикладається стійка коробки, на якій наголошується положення петель. Потім слід повторити весь описаний процес врізки, але вже не на двері, а на стійці. Слід зазначити, що в цьому процесі застосовується тільки сама стійка коробки, а не вона вся. Якщо Ви придбали вже зібрану коробку, то краще її розібрати, оскільки набагато зручніше працювати з однією планкою, ніж з усієї коробкою. І при цьому збільшується ймовірність точності виконання робіт з врізання фурнітури. Після цього в дверне полотно ставляться ручки, і врізається замок.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.