Поговоримо про звукоізоляційні матеріали

звукоізоляційні матеріалиСуботній ранок. Це словосполучення само по собі навіває приємні думки. Не потрібно прокидатися вдосвіта, вливати в себе чергову чашку кави, штовхатися в переповненому транспорті або прориватися через численні вуличні затори, щоб потім бурмотіти чергові вибачення за запізнення, займаючи робоче місце під несхвальним поглядом начальника. У суботу як ніколи вірна фраза про те, що весь світ може почекати. І рідко хто відмовляє собі в можливості, прокинувшись вранці, ще на чверть годинки відкласти підйом, щоб насолодитися коротким миттю нічогонероблення.

Але є одна обставина, здатне раз і назавжди перекреслити цю ідилічну картину. Життя сучасних міст – і невеликих, і мегаполісів – така, що кожен з нас оточений сусідами. І майже завжди десь за стінкою знайдеться любитель расчехлить рано вранці свій вірний перфоратор… 

Знайома картина? Ще б. А головне – в такій ситуації людина, який улаштував ремонт, формально нічого не порушує. Його теж по-своєму можна зрозуміти – але як же складно це зробити, прокинувшись суботнім ранком від реву і гуркоту. Особливо, якщо напередодні до пізньої ночі не вдавалося заснути через галасливої вечірки у інших сусідів – батьки поїхали на вікенд, і син-підліток не міг не скористатися моментом. 

«Невже немає ніякої можливості захиститися від шуму?» – Мимоволі приходить в голову думка. Звичайно ж, є. Звукоізоляція квартир давно вже стала популярним і цілком доступним засобом досягнення бажаного комфорту. Тим більше, що технології не стоять на місці, і зараз успішно використовуються матеріали, про які всього десяток років тому можна було тільки мріяти. 

Важливо відзначити, що крім вирішення головної мети – захисту від шуму – звукоізоляція дозволить зробити квартиру більш теплою, а в більшості випадків ще й підвищити безпеку, адже стіни, підлога і стеля – при використанні негорючих матеріалів – ще і знайдуть вогнестійкість. 

Матеріали, використовувані при роботах, можна поділити на три групи. До першої належить кам’яна вата – високопористий тепло-звукоізоляційний негорючий матеріал, виготовлений з розплаву гірських порід габро-базальтової групи. Кам’яну вату виробляють переважно у вигляді плит і матів, вона є основною перепоною для небажаного шуму. 5-сантиметровий захисний шар поглинає досить звукової потужності – ви можете навіть не дізнатися про те, що робітники міняють асфальт на вулиці неподалік від будинку, поки не побачите їх. 

 

Пінополістирольні плити

Їх виробляють з екструзійного пінополістиролу (XPS): найдрібніші гранули при високій температурі ретельно перемішують зі спіненим агентом. Отриманий в результаті матеріал відрізняється тим, що відмінно гасять вібрацію і ударний шум, і тому пінополістирольні плити рекомендовані до застосування, в першу чергу, в конструкціях підлоги і стелі.

Нарешті, обов’язково варто згадати бітумно-полімерні матеріали, зазвичай випускаються в рулонах. Їх відмінна риса – висока ефективність при відносно малій товщині. Крім того, вони забезпечують відмінну гідроізоляцію, що є важливим гідністю – ви не затопите сусідів знизу.

При цьому важливо відзначити, що використовувати перераховані вище матеріали можна як окремо, так і в поєднанні. Для звукоізоляції стін або при зведенні легких перегородок, які дуже корисні в офісних приміщеннях, спочатку потрібно змонтувати направляючі металеві профілі. Загальна ефективність такого «пирога» може становити до 57 децибел (дБ) і навіть більше. Це вже дуже серйозна величина – навіть якщо прямо над будинком пролетить реактивний винищувач, звук від нього виявиться таким же, як від важкої вантажівки в сусідній квартирі без звукоізоляції. 

Є свої хитрощі і при роботі з підлогою. При укладанні плит та облаштуванні збірної стяжки важливо пам’ятати, що остання не повинна торкатися стін. Якщо, того ж, не кріпити настил до основи, залишивши його на спеціальному шарі, підлога буде плаваючим, і на нього взагалі не будуть передаватися вібрації. Нарешті, звукоізоляцію можна встановити і на стелі. Якщо висота дозволяє, «сендвіч», розміщений на спеціальному підвісі, в змозі забезпечити майже ідеальні умови, поглинувши до 63 дБ! 

Головне ж – твердо пам’ятати, що ми самі є творцями власного щастя. І тоді ніхто і ніщо не зможе порушити ваше блаженство суботнім ранком – і в будь-який інший момент, зрозуміло, теж.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.