Реставрація та ремонт дерев’яних вікон

Реставрація та ремонт дерев'яних віконНе дивлячись на поголовне поширення в Україні пластикових вікон, дерев’яні вікна все ж залишаються у користуванні великої кількості людей. Причини на те, бувають різні, і вдаватися в цій статті в такі подробиці ми не будемо. Так само ще хочеться додати, що ціна на матеріали та послуги фахівця, при реставрації та ремонті одного вікна, буде порівнянна з вартістю середнього склопакета.

Якщо дані факти, вас не зупиняють і ви, з яких-небудь причин зібралися провести реставрацію та ремонт дерев’яних вікон своїми руками, то це стаття для вас. 

Для початку підготуємо необхідний комплект інструментів для ремонту дерев’яних вікон: 

  • Шпатель, гумовий шпатель, шпатель-лопатку, фасадний шпатель; 
  • Термопістолет (для відпалу фарби); 
  • Молоток; 
  • Стамеску (16 мм); 
  • Викрутку або шуруповерт; 
  • Ніж для гипрока; 
  • Фомку; 
  • Пасатижі; 
  • Пістолет для герметика; 
  • Болгарка, ножівка по металу і дереву з дрібними зубами (може не знадобитися); 
  • Склоріз (у разі зміни скла. З досвіду, скло міняти все одно доведеться); 
  • Пилосос або компресор (для видалення пилу з щілин). 

Після того, як необхідний інструмент зібраний, а бажання провести ремонт дерев’яних вікон ще не пропало, можемо приступати до оцінки стану вікон. На що необхідно звернути пильну увагу? 

– У першу чергу, необхідно перевірити на яких петлях у вас тримаються віконні стулки і чи можна їх знімати. Часто буває так, що вікна монтуються блоками і зняти стулку, без «хірургічного втручання» не представляється можливим. 

  1. Для вирішення такої проблеми візьміть фомку, підставте під раму і підійміть її, на скільки це можливо. Оцініть вивільнену довжину металевого стержня, що кріпить петлі. Якщо довжина його 2 см і більше, то підніміть до упору вгору і зафіксуйте в такому положенні раму (краще вдатися до допомоги асистента). Візьміть ножівку по металу (болгарку) і відпиляйте металевий стрижень якомога вище. На цьому переходимо до наступного кроку. 
  2. З’ясовуємо відстань зазорів між рамами. Для чого це нам потрібно? Відповідь дуже проста – для того щоб оцінити, чи будемо ми шпатлевать між ними чи ні. Якщо зазор менше 3 мм, то такі місця краще залишити без змін. 
  3. Прийміть рішення, будите ви міняти замки і ручки при проведенні реставрації та ремонту дерев’яних вікон своїми руками. 

 

Необхідні матеріали для реставрації та ремонту дерев’яних вікон 

 

Фарби ( алкідна емаль )

Кількість фарби підбирається в залежності від загальної площі покривається поверхні вікон і ділиться на витрату фарби на 1 м. кв. (Орієнтовний витрата фарби вказується на маркуванні банки. У разі якщо вікна у занедбаному стані, то фарби потрібно більше, ніж належить). 

 

Шпаклівка (акрилова, поліефірна, двухкомпозітная 

Краще купувати в автомобільних магазинах). Така шпаклівка необхідна для забивання великих дефектів у віконному полотні. У разі, якщо у вікнах є діри, які необхідно також закласти, то краще брати шпаклівку на основі скловолокна (набувати краще там же). Зазвичай при реставрації вікон використовують шпаклівки типу Novol UNI і Novol Fibra (з скловолокнистою основою). Такі шпаклівки швидко сохнуть, що не всідаються, не тріскаються і закладають досить великі дефекти в покритті. Також з таким шпатлевкам легко працювати емалями на основі органічних розчинників. 

Для зовнішніх робіт, вам буде потрібно олійно-клейові шпаклівки. Витрата цього матеріалу зазвичай в діапазоні 1-5 кг на вікно. 

  • Грунтовка . Тут можна застосовувати «Алкідний грунт», або не дорогу алкіду фарбу (колір фарби такий же, як і вікна). 
  • Розчинник. У ролі розчинника доцільніше використовувати відомий всім «Уайт-спірит», розчинник силікону (№ 780) або знежирювач на вибір. 
  • Шліфувальний папір (шкурка). Візьміть по пару метрів із зерном в діапазоні 80-100 і 120. 
  • Щітки. Придбайте кисті флейц і маленьку круглу пензлик. Маленький валик (не більше 150 мм, а краще 100-менш). 
  • Підсобний матеріал. Підготуйте дрантя, ємності під інструменти, матеріали і сміття. 

 

Початок робіт з ремонту 

Отже, всі підготовчі роботи проведені, інструмент та матеріали готові. Тепер необхідно витягнути скла і рухатися далі. У разі якщо скла не витягуються, залиште їх на місці, але є велика ймовірність того, що вони лопнуть від перепаду температури. 

Візьміть фомку і зніміть внутрішні і зовнішні рами вікон. Внутрішні рами відставте убік, поки з ними нічого робити не будемо. Для початку приступимо до зовнішніх рам. Візьміть термофен зі скребком і починайте знімати стару фарбу. Порядок видалення фарби повинен бути приблизно таким: для початку фасад (починаєте зверху), після чого переходите до внутрішніх частин рами (також починаєте зверху) і в самому кінці підвіконня (зверніть увагу, що підвіконня обробляється і фарбується завжди в останню чергу). Петлі рам також підлягають очистці від фарби. 

Після того, як зовнішні рами очищені, прийшла черга внутрішніх рам. Таким же способом відчищаємо внутрішні рами. 

Тепер очищені рами потрібно ретельно обробити шкіркою (зерно близько 100). При проведенні ошкурювання рам, зверніть ретельне увагу на їх стан. Бувають випадки, коли рами (або коробку) необхідно відремонтувати. 

Основним дефектом коробки і рам може бути люфт. Виправити його можна кількома способами: 

  • Найпростіший, це придбати металеві куточки і прикрутити їх з чотирьох сторін до виробу, який має люфт. 
  • Спосіб поскладніше (для коробки), це підгін коробки шляхом пробивання Чепик. Після вирівнювання Чепик, коробку можна додатково зафіксувати віконними анкерами. Для цього просвердлите наскрізь коробку і зробіть отвір в стіні. Вирівнявши коробку, закріпіть її анкерами або дюбель-цвяхами. 
  • Ну і найпростіший, і ненадійний спосіб, це просте підклеювання рами. 

У разі, коли рама має великий дефект в дереві (отвір, або глибока ямка від сучка або штучного впливу), його необхідно закрити. Зробити це можна двома способами: 

  • Замажте отвір спеціальною шпаклівкою на основі скловолокна, а після цього ще й універсальною. 
  • Виріжте дерев’яний Чопик під отвір в рамі і посадіть його на прозорий клей. 

Після того як рами відремонтовані і всі механічні дефекти закладені, переходимо до обробки поверхні спеціальними знежирюючими розчинами. Після ретельної обробки покрийте вікно алкідним грунтом (обов’язково все грунтуйте!). 

Провівши вищевказані роботи, можна переходити до передостаннього етапу з ремонту дерев’яних вікон. 

Ще раз пройдіть по вікну шкіркою. Обробіть і вирівняйте всі вади і нерівності вікна спеціальної двухкомпозітной шпаклівкою. 

Після її висихання, знову зачищаєте (поверхнево) вікна шкіркою. Наприкінці всі вирівнюємо тонким шаром олійно – клейовий шпаклівки. Якщо профіль рами має не рівну форму, то нанесення на таку поверхню шпаклівки зручніше здійснювати гумовим шпателем. 

Знову зачищаємо шпаклівку шкіркою. 

Підготувавши вікна під забарвлення, переходимо до нанесення проявного шару. Профарбовуємо вікно тонким шаром алкідною емалі. Після її висихання, ви побачите недоліки в обробці вікна (якщо вони є). Підкоригує свою роботу і знову прокрасьте вікна. Двох шарів фарби, швидше за все не вистачить, тому якщо необхідно можна нанести і 3 та 4 шари. 

На цьому, в принципі, вся робота з реставрації та ремонту закінчується. Встановлюємо скла, ручки, утеплювачі і ставимо рами на своє місце. 

Можна сказати, реставрація та ремонт дерев’яних вікон своїми руками закінчилася. Міняти вікна на пластикові, або постійно робити реставрацію та ремонт дерев’яних вікон – вирішувати тільки вам!

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.