Що робити якщо потіють вікна?

конденсат на окнеОтже, потіють вікна? Що робити запитаєте Ви! Звичайно ж, найкращим варіантом було б обміркувати можливість випадання конденсату в момент покупки вікон і розглянути більш «теплі» варіанти склопакетів. Такі, з якими конденсат буде з’являтися лише у ванні під час прийняття душу або інколи на кухні, коли Ви готуєте. Хоча це і не дає сто відсоткової ймовірності, що решта вікна не будуть потіти взагалі, але вже якщо і будуть, це означає, що Вам всерйоз слід задуматися про мікроклімат у приміщенні, т. к. таке підвищення вологості сприяє розмноженню всіляких грибків і плісняви, а також негативно впливає на здоров’я.

Якщо вікно вже поставлено і воно майже постійно потіє, то необхідно подумати про заміну склопакета на більш «теплий». Новий склопакет може містити три скла замість двох або ж складатися з двох стекол (як і старий), але із застосуванням енергозберігаючих технологій. Це дозволить значно збільшити температуру поверхні склопакета і тим самим також значно знизити ймовірність запотівання вікна. 

Крім самого скла слід також звернути увагу на таку важливу частину віконного отвору, як укоси. При недостатньому утепленні стін і неякісному монтажі укосів вони також можуть піддаватися випадання конденсату. Так як багато укоси виготовлені з матеріалів, здатних поглинати вологу, то волога накопичується і залишається в них тривалий час, що призводить до появи грибка і цвілі. Для того, щоб цього уникнути потрібно подбати про утеплення стін і укосів. При монтажі укосів монтажний шов, що залишився після установки вікна бажано замазати розчином, а самі укоси робити з «утеплюючих» матеріалів. 

Бувають звичайно випадки, коли з якихось причин немає можливості придбати вікно з бажаними характеристиками або поміняти склопакет, але так хочеться «висушити» вікно, яке «плаче». Що ж робити в таких випадках? 

Варіантів, як зменшити або уникнути взагалі самого запотівання теж декілька. Можна, наприклад, просто обмежитися частим провітрюванням (кілька разів на день). За рахунок того, що повітря на вулиці холодний, в ньому міститься дуже мало вологи і якщо відчинити вікно навстіж всього на кілька хвилин (час залежить від об’єму приміщення, кількості вікон і наявності протягу при їх одночасному відкритті), повітря в кімнаті майже повністю оновиться і вологість значно знизиться. Причому бажано саме відкрити вікно на розорювання на кілька хвилин, ніж прочинити в режим провітрювання на тривалий час. Т. к. в першому випадку вологість понизиться більше (за рахунок оновлення повітря), а температура відновиться швидше, т. к. предмети, що знаходяться в приміщенні не встигнуть охолонути і поступово будуть вирівнювати температуру. У випадку з відкритим вікном буде оновлюватися, в основному, лише навколишній вікно повітря. І хоча під час провітрювання запотівання на вікні зникне, такий ефект буде ненадовго, а ось температура буде постійно знижуватися й відновити її буде важче. 

Якщо приміщення не надто велике, то знизити вологість у ньому без пониження температури внаслідок провітрювання можна за допомогою вологопоглинача. Такий пристрій можна купити в будівельному магазині або ж замовити в інтернеті. Як правило являє собою резервуар об’ємом близько 1,5 л. зверху з гратчастої кришкою, де знаходиться вологопоглинаючі «пігулка». Більш докладний опис і принцип дії можна знайти в інтернеті. 

Якщо ж і такий спосіб не підходить, то як «допоміжне» засіб можна порадити поставити на підвіконня запалену свічку. У слідстві хоч і незначного, але все ж підігріву повітря а також збільшенні його циркуляції конденсат на вікні зменшиться або зовсім зникне. Такий спосіб буде дуже навіть непогано виглядати в приміщеннях, де потрібно створити сприятливу атмосферу.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.