Що робити якщо замерзають вікна?

замерзають вікнаПід час настання холодів дуже часто власники пластикових вікон стикаються з таким неприємним явищем, як промерзання. Чому так відбувається, якщо подібні конструкції не повинні сприяти утворенню конденсату в квартирі? Справа в тому, що змінюючи умови мікроклімату, необхідно обов’язково змінити і усталені методи експлуатації вікон.

 

Причини виникнення конденсату 

У повітрі міститься деяка кількість водяної пари. Коли підвищується в приміщенні рівень вологості, то утворюється туман, осідає на найхолодніших ділянках. Запітнілі скла і дзеркала у ванній кімнаті, крапельки вологи на трубах – все це конденсат, при цьому склопакети і кути квартири не є винятком. 

Найпоширенішими причинами підвищеного вмісту водяної пари в житловому приміщенні є: приготування їжі на кухні, що протікає кран, прийняття ванни. Крім названих причин є і додаткові моменти, які викликають підвищене утворення вологи. До таких моментів відносяться різного роду ремонтні роботи, наприклад, побілка і штукатурка. До того ж до появи конденсату може призвести і виконана без дотримання будівельних норм перепланування. 

Часто трапляється, коли в квартирах самостійно замінюють стандартні радіатори опалення на більш вдосконалені, але не проводять при цьому необхідні теплотехнічні розрахунки. В результаті в квартирі порушується тепловий баланс. 

Радіатори обігрівають віконний отвір, але якщо над ними широкі підвіконня, то це ускладнює циркуляцію гарячого повітря, що також призводить до підвищеного вологовмісту. 

 

Поширені причини запотівання вікон 

З вище перерахованого зрозуміло, що пластикова конструкція вікна схильна утворення конденсату, а це вже загрожує утворенням грибка. Тому при найменших ознаках утворення конденсату на вікнах усувайте причину, інакше буде розвиватися вогкість, руйнуючи конструкцію вікон. 

Конденсат і промерзання, як правило, виникають в нижній частині конструкції вікна. Це пов’язано з тим, що повітря внизу холодніше. Тому хороше опалення в приміщенні зменшить вологість і охоронить від передчасної поломки склопакети. 

 

Методи боротьби з промерзанням вікон 

Боротися з цією проблемою можна, але краще все ж її заздалегідь попереджати, виконуючи основні правила з експлуатації. Найпростішим і дієвим виходом з цієї ситуації є провітрювання приміщення. Цілком достатньо 10-15 хвилин. Цей простий спосіб допоможе збалансувати в приміщенні вологість і запобіжить утворенню конденсату, а також паморозі на внутрішній стороні вікна. Коли температура на вулиці низька, то провітрювати приміщення довго не рекомендується, оскільки можна його переохолодити. 

Пластикові вікна при правильній експлуатації служать довго. Однак якщо розібратися в конструкції вікон більш детально, то виходить, що наявність обмерзання і конденсату абсолютно не впливають на безперебійну роботу пластикового профілю. 

 

Конструктивні особливості вікон 

Виробниками склопакетів давно розробили систему, в якій використовується спеціальне низькоемісійне скло. Унікальність його полягає в тому, що дистанційна рамка і додатковий матеріал утворюють між собою тепловою розрив, який значно знижує теплопровідність. Якщо підібрати матеріал, який володіє мінімальним показником провідності тепла, то можна помітно зменшити ймовірність охолодження поверхні вікна. Такий результат досягається завдяки застосуванню в енергозберігаючих склопакетах поліпропілену. Однак сам матеріал має низькі адгезивні властивості, тому конструкцію покривають обгорткою з нержавіючої сталі. Останнім часом вікна такого різновиду дуже популярні, оскільки значною мірою знижують промерзання. 

Не забувайте і про систему механізмів, якими оснащується конструкція вікна. Щоб вони не ламалися, потрібно правильно ними користуватися. Наприклад, коли прикриваєте стулки з одинарним відкриванням, то тримати ручку потрібно строго в горизонтальному положенні. При подвійному відкриванні вікон ручка повинна мати вертикальний напрямок, щоб утримати механізм в нейтральному стані.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.