Технологія утеплення лоджії

утеплення лоджії

Найперший і основний крок до отримання теплої лоджії – це засклення її теплими пластиковими конструкціями. Не забудьте, що в конструкціях повинен стояти саме двокамерний склопакет товщиною 32мм. або більше. При склінні лоджії можуть знадобитися попередні роботи. До таких робіт відносяться роботи по кладці парапету (якщо наявний на лоджії парапет металевий або він не збігається з верхнім перекриттям по вертикальному рівню) і бічних стін з піноблоку або полегшеної керамічної цегли.

Лоджія після установки пластикового скління ставати більш комфортабельною і красивою, але не теплою. Щоб лоджія стала теплою і сухою потрібно утеплити парапет, бічні стіни, стелю та підлогу.

Теплоізоляційні роботи на лоджії неможливі без застосування сучасних екструдованих і рулонних утеплювачів. Це такі утеплювачі, як Пеноплекс, Пенофол, Ізолон ППЕ. Мала товщина і унікальні теплозберігаючі властивості цих утеплювачів роблять їх незамінними при утепленні невеликого простору, де важливий кожен сантиметр.

Для одержання теплої лоджії необхідною умовою є використання екструдованого Пеноплекса товщиною, як мінімум 30 – 50мм. Пеноплекс товщиною 50мм. краще застосовувати при поєднанні кімнати і лоджії в одне єдине простір і для більш холодних (північних) регіонів нашої країни. Піноплекс встановлюється першим шаром до бетонної стіни і кріпиться за допомогою пластикових «грибів». Всі шви і примикання обробляються монтажною піною.

Другим шаром, поверх Пеноплекса, встановлюється Пенофол, фольгою всередину приміщення. Пенофол при нашій технології грає дуже важливу роль і поєднує в собі дві функції. Він є другим додатковим утеплювачем і при цьому виконує функцію пароізоляції, щоб пари з повітря в приміщенні не проникали в зону зіткнення Пеноплекса і бетонної стіни. При монтажі Пінофол важливо уникати нахлестов, монтаж в стик – найбільш підходящий варіант. Для повної теплоізоляції необхідно стики полотен Пінофол проклеювати алюмінієвим скотчем.

Пам’ятайте, що необхідно створити відповідний теплоізоляційний пакет, що складається з масивного утеплювача Пеноплекс товщиною 30 – 50мм., Що відбиває ізоляції Пенофол товщиною 10мм., Повітряного прошарку між фольгою і внутрішнім облицюванням товщиною не менше 15мм. за допомогою дерев’яного каркаса (див.фото). Необхідно обробляти монтажною піною шви між плитами Пеноплекса (якщо використовуються плити без чверті) і примикання до огороджувальних конструкцій, фольгированним скотчем стики полотен в шарі Пінофол! Іншими словами, необхідно створити так званий «ефект термоса», завдяки якому і буде зберігатися тепло на лоджії. За цією схемою необхідно виконати утеплення бічних стін, парапету, стелі та підлоги.

Утеплення підлоги на лоджії – це два варіанти утеплення підлоги на лоджії. Перший варіант – це створення утепленого статі з дерев’яною основою. Другим варіантом є монтаж теплої електричної підлоги на лоджіі.У цієї системи є величезні переваги, а саме:

  • утеплення лоджії
  • користуватися теплою підлогою можна починати відразу після монтажу, а не чекати цілий місяць, як в варіанті зі стягуванням;
  • навантаження на перекриття (підлога) лоджії полегшується в 2-3 рази (в залежності від покривається площі статі на лоджії);
  • монтаж проводиться протягом одного робочого дня;
  • монтаж можна проводити при будь мінусовій температурі навколишнього середовища, чого не можна дозволити в варіанті зі стягуванням.

Не забудьте, що на вашій лоджії повинні бути встановлені світлові прилади. Це можуть бути як вбудовані точкові світильники, так і накладні стельові / настінні світильники, вимикачі і розетки. Для їх монтажу спочатку необхідно провести електричний кабель потрібного перетину (звичайно досить 2 х 1,5 або 3 х 1,5), який простягається і перебувати під обробкою. У деяких випадках необхідною умовою є запитка всієї електрики на лоджії окремим кабелем (2 х 2,5 або 3 х 2,5) безпосередньо від електричного щитка на майданчику з установкою окремого автомата. Електромонтажні роботи на лоджіях слід проводити грамотно і відповідно до сучасних норм і вимог.

Пам’ятайте, як би добре Ви не подбали про збереження тепла на лоджії – тепла не буде, якщо на лоджії немає теплового джерела (утеплювачі можуть тільки зберегти тепло, але не генерувати його).

  1. Найпоширенішим рішенням є використання і монтаж електронагрівальних приладів. Це такі прилади як масляні пересувні обігрівачі, електрокаміни або електричні конвектора Це забезпечить більш швидке і рівномірне прогрівання всієї площі лоджії.
  2. Також поширеним рішенням є монтаж і використання системи кабельного обігріву на підлозі – теплий електрична підлога DEVI на лоджії Поверх теплої підлоги можна настилати керамічну плитку, ламінат і навіть лінолеум. Але найкращим покриттям для теплої підлоги завжди залишиться керамічна плитка.

Проблема вибору матеріалів

Професійне покрокове утеплення лоджії має на увазі використання якісних ізоляторів, як рулонного, так і екструдованого типу. До них, зокрема, відносяться пенофол, пінопласт, пеноплекс та ін. Досить часто можна обійтися якимось одним матеріалом. Для створення утеплювальної системи треба застосовувати кілька. У цьому випадку нерідко виникають суперечки, що краще, звичайний пінопласт або Піноплекс?

Пінопласт проти пеноплекса

За великим рахунком, матеріали практично рівнозначні один одному. Відмінність криється в технології проведення робіт. Скажімо, звичайний пінопласт, якщо порівняти матеріал з Піноплекс, характеризується більшою парової пропускаемостью. Різниця полягає і в товщині. У пеноплекса вона може бути меншою, що деяким чином економить корисний простір приміщення.

Що стосується довговічності, багато хто говорить, у пеноплекса вона в два рази більше. Спірний момент, так як вчені довели, що пінопласт зберігає експлуатаційні якості протягом 80 років і довше. Можливо, Піноплекс – 160 років. Дійсно, в цьому плані він виходить краще. Хтозна. Нарешті, Піноплекс має властивість самозатухания. Вельми важливо при пожежах.

Укладання ізолятора

Приклеювання легких плит Піноплекс проводиться монтажною піною, а додаткова фіксація здійснюється за допомогою тарілчастих дюбелів.

Утеплення лоджії способи

Порядок утеплення лоджії має на увазі, що монтаж ізоляційних матеріалів здійснюється після повного скління з усіма підготовчими заходами. Сам процес інсталяції утеплювача не надто складний. Плити, що з пінопласту, що з пеноплекса, приклеюються до стіни, покриваються різними захисними складами, дюбеліруются тощо. Потім настає черга обробки стінних конструкцій.

Оздоблення стінний поверхні Піноплекс

Продовжуємо розгляд питання утеплення лоджії крок за кроком. У підрозділі розповімо докладніше про створення оздоблювального шару, якщо в якості утеплювача застосувати Піноплекс. Для фінішної обробки підходять такі матеріали, як Аквапанель, ВМКЛ і ГВЛ. Після їх монтажу стіну реально покрити шпалерами або виконати інші роботи, орієнтовані на декор.

Теплоізоляція – це добре, але що щодо шумоізоляції?

Здійснюючи поетапне утеплення лоджії, є сенс продумати додаткову звукову ізоляцію. На ринку представлено чимало матеріалів, які і не дають теплу текти назовні, і захищають приміщення від сторонніх звуків. Єдине, що треба врахувати, це вид ізолятора. Деякі з них, скажімо так, «половинчасті», тобто в рівній мірі зосереджені на теплозахисту і шумопоглинання. Інші, навпаки, мають властивості, які вирішують якісь певні завдання.

Чи необхідно двостороннє утеплення?

Іноді ізоляція з двох сторін необхідна. Наприклад, коли мова йде про парапетах. Проблема в тому, що зробити нормальний утеплювальний шар з зовнішньої сторони не завжди представляється можливим. Пояснюється це трудомісткістю робіт. Якщо розглядати порядок утеплення лоджії, подвійну ізоляцію застосовують, коли хочуть створити шар потрібної товщини без втрати корисного простору приміщення.

Не так важливо, є утеплюючий шар нерозривним або переривається по товщині. Головне, щоб з внутрішньої частини розташовувалася парозахисної прошарок. Наскільки вдасться заощадити площа? Складно сказати, не бачачи саму лоджію. Виходите з того, що утеплення перегородки та бетонної плити дорівнює 5 см, а зовнішній частині – 10 см. Але виникає інше питання – який ізолятор використовувати?

При утепленні підлоги пінопластом (пеноплекс) шар гідроізоляції укладати не обов’язково.

Непогано себе зарекомендували плити, виготовлені з кам’яної вати. Товщина подібних виробів – 5 см. Вироби монтуються в каркас прибудови, який, в свою чергу, набивається по парапету. Далі треба захистити матеріал парової ізоляцією і обшити будь-яким матеріалом обробки.

Теплозахист бетонної підлоги

Щоб правильно ізолювати підлогу з бетону, можна скористатися способом, в основі якого лежать лаги. На початку процесу облаштування конструкції встановлюється гідроізоляція. Лаги ставляться саме на неї. Між каркасними елементами прокладається утеплювач. Зверху – бар’єр, призначений для перешкоджання проникненню пара. В самому кінці виконується облицювання.

Всі роботи по утепленню зроблені, що далі?

Вище ми коротенько розглянули покрокове утеплення лоджії, яке, нагадаємо, включає установку віконного блоку, підготовчі роботи, інсталяцію ізоляторів, обробку. На цьому, однак, процес перетворення прибудови в житлову кімнату не закінчується. Потрібно впровадити джерело опалення, інакше теплоізоляційної прошарку просто нічого буде стримувати. Тепла-то немає. Не забудьте про освітлення.

Способів опалення лоджій, перетворених на житлові кімнати, існує досить багато. Найпростіший – встановити в прибудові якийсь обігрівальний прилад, що працює від електромережі. Але він не відрізняється економічністю. Набагато доцільніше використовувати, наприклад, систему теплої підлоги.

Ізоляція + тепла підлога = гарантоване збереження тепла на лоджії

Якщо вирішили робити так званий «тепла підлога», обов’язково застосовуйте теплоізоляцію. Більш того, етапи утеплення лоджії, де передбачається монтаж подібної системи, завжди включають відповідні роботи. Нехай вас не вводять в оману чутки, що теплій підлозі теплозахист не потрібно.
Єдиний випадок, коли на підлогу не рекомендується монтувати додаткову теплоізоляційну систему, це нагрівальні мати. При наявності утеплення розчин, що покриває вироби, має всі шанси піти тріщинами. В інших ситуаціях таке майже нереально.

Тепла стіна – міф чи реальність?

За аналогією з підлогою, існують теплі стіни. Зробити їх дійсно можна. Для цього беруться згадані раніше нагрівальні мати і кріпляться до стінної поверхні. Укладаючи вироби, треба стежити, щоб в кутах не з’явились перегини, здатні нашкодити електричному кабелю. Згинання під прямим кутом неприпустимо. Крім цього, не дозволяється нерівномірна укладання плиткової суміші з пустотами. Згодом настільки недбале ставлення до монтажу стає причиною перегріву.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.