Терміни та визначення дверей

Терміни та визначення дверейДверне полотно – це рухома відчиняються двері. Полотно частіше буває каркасної конструкції. У разі каркасної конструкції, вживаної для полегшення ваги полотна і додання великих можливостей для декорування, внутрішні порожнини незайняті структурою заповнюються або стільниковим наповнювачем, або ДСП, МДФ, брусками з масиву деревини. Зазвичай полотно навішується за допомогою петель на короб, або за допомогою роликів на рейку ковзання. Двері може складатися з одного, двох і більше дверних полотен.

Дверна коробка – складальна одиниця дверного блоку рамкової конструкції, призначена для навішування полотен і нерухомо закріплюють до стінок дверного отвору. 

Обв’язки дверного полотна (при каркасному рішенні) – це бруски, в основному з хвойних порід деревини, розташовані по периметру дверей. 

Середники – бруски, що ділять внутрішній простір полотна на секції для подальшої установки фільонок або скла, і службовці зв’язком між обв’язуваннями. 

Фільонки – щити, що заповнюють простір між обв’язуваннями і середниками. По виду з’єднання з обв’язкою фільонки діляться на гладкі, з рамою, наплавні, з фігареей, з розкладками. 

Калевка – фасонний профіль на крайках, що обрамляють фільонку або скло. 

Розкладки – це рельєфні профільні рейки, що прикріплюються до лицьових поверхонь дверного полотна і службовці для «оживлення» зовнішнього вигляду простих гладких поверхонь або, одночасно, зміцнюючі фільонки або скло. 

Багетна рамка (або штапик) – проміжний каркасний елемент для кріплення фільонки або скла до обв’язки. 

Дверні нащільники – це рельєфні профільні рейки, призначені для прикриття притвору двостулкових дверей. 

Лиштви – дерев’яні профільні планки, службовці для обрамлення дверного отвору і для прикриття щілин між коробкою і стіною. Лиштви бувають плоскі, округлені, фігурні, телескопічні і на шпонки. Різні також їх розміри і матеріали обробки та виготовлення. 

Притвор – місце примикання (з’єднання) дверного полотна зі стійками дверної коробки. Це виступаюча деталь зовні дверного полотна або з внутрішньої сторони рами, що закриває щілину між ними, коли двері закриті. Притвор зазвичай входить в конструкцію дверей, петлі яких розташовуються на вертикальних бічних площинах полотна. Притвор найчастіше відсутня, якщо в дверному блоці застосовані петлі, що встановлюються зверху і знизу полотна. 

Поріг – спеціальний брусок в підлозі, в нижній частині дверного отвору, службовець для поліпшення теплоізоляції, звукоізоляції, вогнестійкості дверей, а також для прикриття місця стику між статями, виконаними з різних матеріалів у прилеглих приміщеннях. Він також застосовується у разі розходження в рівнях підлоги в прилеглих приміщеннях. 

Ущільнювачі – пружні прокладки трубчастого або більш складного перетину, що йдуть по всьому периметру дверей між рамою і стулками. Ущільнювачі широко застосовуються при виробництві дверей і встановлюються як в короб для гасіння шуму при закриванні полотна, так в пази, куди потім поміщається скло. 

Фільонка – виділений тонкими профільованими рамками ділянку, щиток з тонких дощок, фанери або пластику, що закриває просвіт в каркасі полотна дверей.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.