Твердопаливні котли

Твердопаливні котли Як відомо, твердопаливні котли розраховані на використання в опалювальних системах, які для нагріву теплоносія витягують теплову енергію з твердого палива. Паливом для таких котлів може бути кам’яне вугілля, кокс або звичайні дрова. Так промисловістю виготовляються котли, які здатні працювати на двох видах палива, наприклад, твердому і рідкому. Зазвичай твердопаливні котли можуть працювати на всіх видах твердого палива, проте ті моделі, які розраховані на конкретний вид палива володіють великим ККД.

За принципом функціонування твердопаливні котли прийнято розділяти на газогенераторні і звичайні класичні котли, які під час спалювання палива підігрівають теплоносій. Як правило, котли такого типу працюють на вугіллі або дровах і мають просту конструкцію, що складається з топки і резервуара з теплоносієм. Генератори працюють за іншим принципом. Вони безпосередньо нагрівають повітря, що надходить до приміщень. Газогенераторний піролізний котел працює по особливому принципом. Під час роботи піролізного котла відбувається спеціальне спалювання палива, під час якого утворюється кокс і летюча субстанція. 

 

Піролізні котли 

Паливом для піролізних газогенераторних котлів зазвичай служить добре просушена деревина, яка забезпечує досить високий ККД. Як перевага такого котла слід вважати досить великий проміжок часу між подачею свіжих порцій палива. Іноді період подачі палива може досягати навіть 7 годин. Піролізні твердопаливні котли є екологічними пристроями, оскільки вони виділяють в навколишнє середовище набагато менше вуглекислоти, ніж звичайний твердопаливний котел або опалювальні системи, що працюють на рідкому паливі. Виробники піролізних котлів стверджують, що вихлопні гази таких пристроїв практично позбавлені шкідливих речовин. При цьому слід додати, що вартість піролізних твердопаливних котлів значно більше ціни простих універсальних котлів, що працюють на твердому паливі. 

 

Класичні твердопаливні котли з чавунним і сталевим теплообмінником 

Звичайні твердопаливні котли класифікують залежно від того, з якого металу зроблені їх теплообмінники, які є по суті найважливішим елементом будь-якого котла, що працює на твердому паливі. Чавунні теплообмінники прийнято вважати більш довговічними і надійними. Особливістю таких теплообмінників є їх тривалий нагрів і таке ж тривале охолодження. Прийнято говорити, що чавунні теплообмінники мають велику теплоємність. Недоліком теплообмінників такого типу є їх боязнь температурного шоку (різкого перепаду температури), що дуже негативно впливає на функціонування і цілісність такого котла. Сьогодні виробники в деякій мірі вирішили цю проблему і сучасні твердопаливні котли вже менш схильні до дії температурного шоку в порівнянні з аналогічними котлами старого типу. 

Сталеві теплообмінники в твердопаливних котлах здатні витримувати значно більші скачки температури, однак, під вплив утворює конденсату відбувається досить швидка корозія сталі. У зв’язку з цим твердопаливні котли зі сталевим теплообмінником коштують набагато дешевше, але термін їх служби значно коротший, ніж котлів з чавунними теплообмінниками. По суті, термін служби таких котлів визначається товщиною сталевого листа, з якого зроблений теплообмінник, а також умов їх експлуатації. 

Основною перевагою твердопаливних котлів усіх типів є можливість створення на їх основі повністю незалежних опалювальних систем. Завдяки цьому твердопаливні котли є основним джерелом теплової енергії в регіонах, де існує проблема з електрикою або забезпеченням газом. 

Ще одна перевага твердопаливних котлів – порівняно низька вартість і простота експлуатації. Що стосується недоліків котлів такого типу – всі вони позбавлені можливості роботи в автоматичному режимі через свою специфіку, пов’язану з необхідністю завантаження палива вручну.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.