Установка дверних коробок і дверей

Установка дверних коробок і дверейПри установці дверної коробки вхідних дверей блок піднімають і встановлюють в отвір на підкладку з толю на мастиці. Останнім часом дверну коробку найчастіше садять на монтажну піну. Необхідно стежити за тим, щоб нижній брусок займав строго горизонтальне положення.

Вертикальні і горизонтальні елементи монтують по косинці, виска і рівня. Схил повинен точно проходити через середину верхньої сторони і перетин діагоналей коробки. 

Про відсутність перекосів свідчить рівність діагоналей. Цього можна досягти за допомогою клинів, піднімаючи ту чи іншу сторону коробки. 

Після вирівнювання по вертикалі і горизонталі коробку кріплять до стіни в трьох точках з кожної бічної сторони: на відстані 1 м від підлоги і 30 см від верху і низу коробки. У стіні (проти хатини коробки) свердлять або пробивають шлямбуром отвори, забивають в них дерев’яні пробки на глибину 40-50 мм, встановлюють коробку і вбивають у пробки цвяхи, капелюшки утапливают в деревину не менше ніж на 2 мм. 

Замість цвяхів можна використовувати стельние штирі діаметром 8-10 мм, діаметр отворів під них повинен бути на 2-3 мм менше діаметра штирів. 

Зазори між стіною і коробкою конопатять сухим або мокрим способом. При сухому способі зазори заповнюють сухим клоччям, шлаковати або скловатою і ущільнюють. При мокрому – матеріали змочують у гіпсовому тесті (його готують невеликими порціями – від 0,2 до 0,5 л). Застигаючи, мокрий гіпс розширюється і щільніше притискається до стіни і бруска, оберігаючи зазор від продування. Це, звичайно, опис дешевого варіанту. Для заповнення зазорів можна також застосовувати сучасні матеріали (монтажну піну і т. д.). 

Дверні коробки для внутрішніх дверей менш масивні і складаються з трьох брусків – двох вертикальних і верхнього. При установці дверей у внутрішніх стінах прорізи виконують без чвертей. Дверну коробку в перегородках висувають в один бік дверного отвору на товщину штукатурки для того, щоб наличник прилягав до коробки і стіни. Коли товщина перегородки менше ширини дверної коробки, прибивають брусок товщиною, рівній різниці товщини перегородки і коробки. Якщо ж товщина перегородки більше ширини дверної коробки, брусок відповідної товщини прибивають з внутрішнього боку коробки. 

Якщо додатково з’єднати бруски двері нагелями (дерев’яними штирями), то двері стає міцнішим. Діаметр отворів під нагелі становить 10-15 мм. Нагелі виготовляють з деревини твердих порід. Кріплення нагелів здійснюють на клею. 

Міжкімнатні двері навішують на петлі, підбираються за розміром. Найчастіше встановлюють дві петлі на дверне полотно, але в деяких випадках, коли двері виконана з важкої деревини, встановлюють три петлі. Ні в якому разі не можна встановлювати петлі на горизонтальні бруски обв’язки двері. 

Оправи та двері навішують на петлі різних конструкцій, частіше на напівшарнірні і шарнірні. Напівшарнірні петлі складаються з двох карт-половинок; в одній кріплять стрижень, або вісь, в іншій – шарнір у вигляді ковпачка. Такі петлі завжди бувають знімні, їх карти легко роз’єднуються. 

Шарнірні петлі роблять глухими і знімними, в останніх на один кінець стрижня нагвинчують наконечник. Шарнірні петлі менших розмірів застосовують для кватирок. Розміри петель визначають, виходячи з масивності виробів, розмірів брусків коробок і обв’язок дверей, віконних плетінь. 

Стержень шурупа повинен досить щільно входити в отвір петлі, а голівка його – у роззенкований отвір. Коли голівка шурупа виступає над раззенковать отвором, то двері будуть пружинити і не прикриватися щільно. 

Застосовують шурупи з плоскою або потайною, напівкруглої або напівпотайною головками: перший вид шурупів – для всіх видів робіт, другий і третій – для кріплення ручок, приставних замків та інших приладів, тобто там, де виступаючі головки не заважатимуть щільному притвору стулок палітурок дверей . 

Перед загортанням шурупа рекомендується в центрі отвори в петлі проколоти шилом отвір глибиною 10-15 мм, злегка вбити шуруп (на глибину 5-7 мм) і після цього ввертати його, але ні в якому разі не забивати молотком. 

При встановленні або заміні розбірних петель необхідно пам’ятати, що петлі можуть бути лівими і правими – взаімонезаменяемимі. Нові петлі повинні мати такий же напрямок, як і старі. 

Для визначення напрямку двері треба відкрити її на себе – двері буде лівосторонньої або правобічної залежно від того, яка рука лежить на ручці дверей. Існує правило, що полегшує запам’ятовування: праві двері відкривається проти годинникової стрілки. 

Робота з установки петель виконується в такій послідовності. Петлю приставляють до стулки або двері на відстані від краю, що дорівнює довжині петлі. Намічають місця для петель. Стамескою вирізують деревину на товщину карти петлі і прикріплюють її шурупами так, щоб її вісь була паралельна кромці бруска. Зміцнивши петлі на стулці чи двері, їх розкривають, приставляють до коробки, щільно притискаючи до верхнього бруска, і окреслюють за розкритими картками, залишаючи ризики під петлі на чверті. За ризиками вибирають деревину під карти петель, намічають місця для шурупів, прикріплюють кожну петлю одним шурупом і перевіряють, як прикривається стулка або двері. При необхідності роблять виправлення і зміцнюють петлі шурупами. 

При установці дверей в коробку особливо важливо підігнати двері до чверті. Навешенная двері не повинна пружинити при відкриванні та закриванні, а вільно обертатися на петлях. 

Ручки також кріплять шурупами. Щілини між дверними коробками і стіною закривають дошками-щелевкамі. 

Після установки дверного блоку полотно знімають з петель, щоб не пошкодити його під час опоряджувальних робіт. По закінченні обробки приміщення дверні блоки в прорізах оштукатурених стін і перегородок облицьовують лиштвами за рівнем площині стіни.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.