Утеплення фасаду будинку пінопластом

Утеплення фасаду будинку пінопластомНа сегодняшний день необходимость утепления фасада дома мало у кого вызывает сомнение. На сьогоднішній день необхідність утеплення фасаду будинку мало у кого викликає сумнів. Постоянное повышение стоимости энергоресурсов, их исчерпаемость и загрязнение атмосферы при сжигании топлива все больше подталкивают человечество к жесткому контролю над потерями тепла. Постійне підвищення вартості енергоресурсів, їх вичерпність і забруднення атмосфери при спалюванні палива все більше підштовхують людство до жорсткого контролю над втратами тепла. Одним из наиболее доступных материалов для утепления фасада является вспененный полистирол, в простонародье часто именуемый пенопластом. Одним з найбільш доступних матеріалів для утеплення фасаду є спінений полістирол, в простолюдді часто іменований пінопластом. Самой распространенной на его основе системой утепления фасада дома стала скрепленная система, которая также называется легкая штукатурная система или мокрое утепление фасада.

Найпоширенішою на його основі системою утеплення фасаду будинку стала скріплена система, яка також називається легка штукатурна система або мокре утеплення фасаду. Для данной технологии утепления необходимо использовать самозатухающий пенопласт плотностью не ниже 25 кг/м3. Для даної технології утеплення необхідно використовувати самозатухаючий пінопласт щільністю не нижче 25 кг/м3. Технология утепления фасадов пенопластом стандартна для всех производителей систем скрепленной теплоизоляции. Технологія утеплення фасадів пінопластом стандартна для всіх виробників систем скріпленої теплоізоляції. 

 

Порядок утеплення пінопластом

 

1 етап утеплення – підготовка фасаду будинку

Этот этап мокрого утепления включает в себя: Цей етап мокрого утеплення включає в себе: 

  • Очистку фасаду від розчину, висолів та інших забруднень, що знижують адгезію;
  • Фрезерування підстави;
  • Латання дефектів площини фасаду;
  • Грунтовку основи під утеплення.

 

2 етап утеплення – установка стартового профілю

Стартовый профиль под систему мокрого утепления устанавливается горизонтально на уровне, обозначенном проектной документацией. Стартовий профіль під систему мокрого утеплення встановлюється горизонтально на рівні, позначеному проектною документацією. Стартовый профиль, пишет iBud.ua, крепится дюбелями приблизительно каждые 30 см, с зазором между соседними стартовыми профилями 2-3 мм для компенсации их термического расширения. Стартовий профіль, пише iBud.ua, кріпиться дюбелями приблизно кожні 30 см, з зазором між сусідніми стартовими профілями 2-3 мм для компенсації їх термічного розширення.

3 етап утеплення – нанесення клейового складу на лист пінопласту

Пенопласт, производимый в Украине, бывает трех марок. Пінопласт, вироблений в Україні, буває трьох марок. Пенопласт ПСБ-С-15 используют для утепления стен, крыш. Пенопласт для утепления ПСБ-С-25 – для теплоизоляции стен, крыши, пола, фасадов домов. Пінопласт ПСБ-С-15 використовують для утеплення стін, дахів. Пінопласт для утеплення ПСБ-С-25 – для теплоізоляції стін, даху, підлоги, фасадів будинків. Пенопласт ПСБ-С-35 – для теплоизоляции с выдерживанием больших нагрузок. Пінопласт ПСБ-С-35 – для теплоізоляції з витримуванням великих навантажень. 

Нанесение клеевого состава на плиты пенопласта, которыми будет выполняться утепление фасада дома, может производиться двумя способами: Нанесення клейового складу на плити пінопласту, якими буде виконуватися утеплення фасаду будинку, може здійснюватися двома способами: 

  • гребінчастим шпателем по всій поверхні плити – випадку рівної підстави; 
  • з установкою маяків – за наявності значних відхилень від вертикалі основи під утеплювач.

Зазвичай на плиту пінопласту встановлюють від 3 до 6 (залежно від розмірів плити і нерівності стіни) і валика клею по периметру плити, з обов’язковими розривами, що виключають утворення повітряних пробок. В данном случае клей должен покрывать не менее 40% поверхности плиты пенопласта. У даному випадку клей повинен покривати не менше 40% поверхні плити пінопласту. 

 

4 етап утеплення – приклейка плит пінопласту на фасад будинку

Приклеивание плит пенопласта на фасад производится горизонтально снизу вверх с перевязкой вертикальных швов (т.е. в шахматном порядке). Приклеювання плит пінопласту на фасад проводиться горизонтально знизу вгору з перев’язкою вертикальних швів (тобто в шаховому порядку). На внешних и внутренних углах выполняется зубчатое зацепление плит. На зовнішніх і внутрішніх кутах виконується зубчасте зачеплення плит. Первый ряд плит устанавливается на стартовый профиль. Перший ряд плит встановлюється на стартовий профіль. На плиты пенопласта первого ряда клей наносится с отступлением от края плиты на высоту стартового профиля. На плити пінопласту першого ряду клей наноситься з відступом від краю плити на висоту стартового профілю. Очень важно следить за удалением излишков клея, как с поверхности плит пенопласта, так и с фасада дома. Дуже важливо стежити за видаленням надлишків клею, як з поверхні плит пінопласту, так і з фасаду будинку. Клеевой состав не должен попадать в стыки между пенопластом. Клейовий склад не повинен потрапляти в стики між пінопластом. 

Плиты пенопласта необходимо плотно прижимать друг к другу. Плити пінопласту необхідно щільно притискати один до одного. Во избежание образования «мостиков холода» щели между плитами пенопласта заделываются либо отрезками утеплителя (в случае с широкими щелями), либо герметиками или монтажной пеной (в случае с узкими щелями). Щоб уникнути утворення «містків холоду» щілини між плитами пінопласту закладаються або відрізками утеплювача (у випадку з широкими щілинами), або герметиками або монтажною піною (у випадку з вузькими щілинами). В углах оконных и дверных проемов не рекомендуется располагать стыки соседних плит пенопласта. У кутах віконних і дверних прорізів не рекомендується розташовувати стики сусідніх плит пінопласту. Обрамление углов оконных и дверных проемов должно выполняться из целых плит с вырезанными фрагментами пенопласта. Обрамлення кутів віконних і дверних прорізів повинно виконуватися з цілих плит з вирізаними фрагментами пінопласту. 

 

Закріплення пінопласту дюбелями 

Закрепление теплоизоляции дюбелями к фасаду дома производится следующим образом: Закріплення теплоізоляції дюбелями до фасаду будинку проводиться таким чином: 

  • Просверливается отвір у фасаді під пластиковий дюбель; 
  • Дюбель забивається таким чином, щоб капелюшок був урівень з площиною плити пінопласту; 
  • В пластиковий дюбель забивається або закручується (залежно від типу) розпірний сердечник. 

Количество дюбелей для рядовой и краевой зоны утепления подбирается в зависимости от высоты здания, с учетом возможных ветровых нагрузок. Кількість дюбелів для рядової і крайової зони утеплення підбирається залежно від висоти будівлі, з урахуванням можливих вітрових навантажень.

 

6 етап – установка підсилюючих елементів

Все внешние углы здания, а также внешние углы дверных и оконных проемов должны быть усилены специальными усиливающими угловыми элементами. Всі зовнішні кути будівлі, а також зовнішні кути дверних і віконних прорізів повинні бути посилені спеціальними підсилюють кутовими елементами. 

 

7 етап утеплення – армування теплоізоляції 

Сначала на поверхность пенопласта наноситься армирующий состав, которому зубчатым шпателем придается бороздчатая структура. Спочатку на поверхню пінопласту наноситися армуючий склад, якому зубчастим шпателем надається бороздчатая структура. Затем в армирующий состав утапливается щелочестойкая сетка. Потім у армуючий склад утапливается щелочестойкая сітка. Полотна армирующей сетки, монтируются вертикально снизу вверх, с нахлестом около 10 см. Затем наносится еще один выравнивающий слой армирующего состава, с помощью которого правилом выравнивается весь фасад дома. Полотна армуючої сітки, монтуються вертикально знизу вгору, з нахлестом близько 10 см. Потім наноситься ще один вирівнюючий шар армуючого складу, за допомогою якого правилом вирівнюється весь фасад будинку. 

 

8 етап утеплення – нанесення захисно-декоративного шару

На поверхность фасада наносится защитно-декоративнное покрытие. На поверхню фасаду наноситься захисно-декоративного покриття. Толщина слой этого покрытия должна превышать размер наполнителя, формирующего фактуру покрытия. Товщина шар цього покриття повинна перевищувати розмір наповнювача, що формує фактуру покриття. Затем слой покрытия разравнивается до толщины, соответствующей размеру зерна наполнителя. Потім шар покриття розрівнюється до товщини, що відповідає розміру зерна наповнювача. 

 

9 етап мокрого утеплення – додання фактури захисному шару фасаду будинку

Защитно-декоративный слой структурируется пластиковой теркой круговыми, вертикальными или горизонтальными движениями (в зависимости от желаемого рисунка) до получения ярко выраженной фактуры покрытия. Захисно-декоративний шар структурується пластиковою теркою круговими, вертикальними або горизонтальними рухами (залежно від бажаного малюнка) до отримання яскраво вираженою фактури покриття. Образующиеся во время нанесения, выравнивания и затирания на шпателе или терке излишки связующего нельзя возвращать обратно в ведро с материалом. Утворені під час нанесення, вирівнювання та затирання на шпателі або тертці надлишки сполучного не можна повертати назад у відро з матеріалом. При нанесении защитно-декоративного покрытия необходимо исключить перерывы в операциях и желательно обрабатывать сразу всю поверхность фасада дома. При нанесенні захисно-декоративного покриття необхідно виключити перерви в операціях і бажано обробляти відразу всю поверхню фасаду будинку. При невозможности обработки всего фасада рабочие швы желательно скрывать за навесными элементами фасада. При неможливості обробки всього фасаду робочі шви бажано приховувати за навісними елементами фасаду.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.