Утеплення стін зовні

Утеплення стін зовніДоброго дня шановні читачі сайту ukr-remont.in.ua, цією статтею, присвяченої утепленню стін ззовні, ми починаємо серію статей про утеплення свого житла. Саме утеплення стін зовні ми вважаємо основним і самим правильним способом утеплення, і з цього, з нього й почнемо, а в кінці статті ви знайдете посилання-кнопки, які розкриють тему утеплення на 100%.

Щоб домогтися високих показників теплового опору зовнішніх стін, є два шляхи. Хоча звичайна одношарова стіна, як правило, не дає необхідного ступеня теплоізоляції, існують матеріали для утеплення, які можуть забезпечити опірність теплопередачі. До таких матеріалів відносяться великі порожнисті блоки виготовлені з поризованої кераміки, які мають товщину не менше 44 см, а так само блоки з пористого бетону товщиною не менше 30 см. Дане рішення має свої переваги, основною з яких – зручність і швидкість кладки, відносно мале кількість розчину і невеликі трудовитрати, існує думка, яке активно підтримується рекламою, про те, що стіни з таких матеріалів не потребують додаткового утеплення. Практичний же досвід будівництва свідчать про те, що не все так просто. У будинках, які не мають теплоізоляції, взимку холодно, а повітря – вологий і сирий. Через це помітно відбиваються на бюджеті витрати на опалення житла в умовах суворої зими. 

Одношарові ж стіни зі звичайного силікатного або керамічної цегли, параметрам і нормам теплозбереження і зовсім не відповідають. Зараз з таких матеріалів виконують багатошарові конструкції, а до їх складу входить утеплювач (зазвичай це плити з пінополістиролу або мінеральної вати). У багатошарових конструкціях зовнішніх стін і перекриттів товщина несучого шару визначається виключно фізичними навантаженнями, а необхідний опір теплопередачі забезпечують ефективні теплоізоляційні утеплювальні матеріали середнього шару огороджувальних конструкцій. У дерев’яних каркасних стінах нормований опір теплопередачі забезпечує утеплювальний матеріал, спочатку входить в їх конструкцію. 

Перш ніж починати аналізувати ринок і вибирати матеріал для утеплення стін ззовні, а так само розраховувати, необхідну кількість, потрібно визначитися з тим, яку конструкцію системи утеплення ви виберете. Таких конструкцій існує всього три, і вони істотно відрізняються один від одного. По-перше можна укласти утеплювач на внутрішній поверхні стіни – утеплення стін зсередини, по-друге заховати його всередину захисної конструкції – утеплення методом «шарувата кладка»; і по-третє влаштувати утеплення стін ззовні – зовнішнє утеплення стін, як раз про останньому способі теплоізоляції ми й поговоримо далі. 

 

Утеплення стін зовні

Система зовнішньої теплоізоляції дозволяє:

  • Перемістити точку роси з захисної конструкції в зовнішній теплоізоляційний шар або навіть за його межі, що дає можливість поліпшити теплотехнічні характеристики стін і уникнути їх поступове але впевнене руйнування.
  • При правильно спроектованій системі утеплення стін ззовні, випаровування вологи, яка накопичується всередині, відбувається через зовнішній штукатурний шар в зовнішнє середовище. Оскільки всі матеріали, які застосовуються в системах зовнішнього утеплення, мають гарну паропроникність, така конструкція зберігає здатність «дихати».
  • Застосування зовнішнього утеплення дозволяє вирівняти температурні коливання усередині захисної конструкції за допомогою підвищення теплоаккумулирующей здатності масивної стіни.
  • Зовнішнє утеплення захищає стіни від змінного промерзання і відтавання і, як наслідок, забезпечує як взимку, так і влітку достатню теплостійкість конструкції.
  • Крім того, необхідно відзначити, що система утеплення стін зовні підвищує ще й звукоізоляцію будинку.

Існує кілька способів утеплення стін зовні будівлі, їх ми докладно розглянемо в наступних статтях, посилання на які будемо додавати в кінці цієї статті.

 

утепленный фасад

 

Матеріали для утеплення 

У сучасній будівельній практиці переважають три основні типи матеріалів для утеплення: мінеральна вата, плити з пластичних мас, різні засипки. У кожному з цих типів теплоізоляційних матеріалів є свої різновиди, які можуть відрізнятися за ціною та характеристиками. У статтях наведених нижче ми розглянемо їх більш докладно.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.