Варіанти обробки відкосів

обробка відкосівКожен, хто хоч одного разу міняв старі вікна на нові, або встановлював їх в новобудові, знає, що таке укоси. Це внутрішня частина віконного отвору, яка пошкоджується при демонтажі старого вікна і вимагає негайного ремонту після установки нового.

Залишати цей етап «на потім» не варто: поки ви будете розгойдуватися, монтажна піна, яку використовували при установці вікон під дією ультрафіолету прийде в непридатність і втратить свої властивості. Більш того, в затверділому стані при нагріванні / охолодженні вона змінюється в обсязі на 5-10% і цілком здатна «розчавити» саму себе. В результаті між рамою і піною з часом утворюється щілина, що зводить нанівець всі зусилля по герметизації. По-друге, піна не є гідроізоляційним матеріалом, тому вона буде постійно набирати вологу, яка, ставши, саму піну і зруйнує. Загалом, укоси треба приводити в порядок навіть в тому, випадку, якщо естетична сторона справи вас не сильно хвилює. 

 

Обштукатурювання відкосів 

На сьогоднішній день існує декілька варіантів обробки укосів. Самий звичний з них – оштукатурювання. Його використовували десятиліттями і до цих пір багато хто воліє йти цим шляхом, проте, у зв’язку з тим, що старі вікна найчастіше заміняють на вікна з пластиковим профілем, умови експлуатації профілів змінюються. Якщо раніше укоси перебували в щадить проміжної температурної зоні, тобто в щілини і нещільності потихеньку піддувало, це дозволяло їм існувати в НЕ-змінитися вигляді довгі роки. У сучасних же вікнах герметизація практично ідеальна, і при відкриванні стулки для провітрювання холодне повітря зовні “обрушується” на прогрітий до кімнатної температури укіс і він може потріскатися. Масивне переохолодження отвору призводить до переохолодження вікна і його елементів (штапиків, склопакета і т.д.), що викликає випадання конденсату на поверхні сте-клопакета і елементах самого вікна навіть при вологості 35-40%. Необхідно найсуворіше дотримання технології пристрою укосу і використання досить дорогих оздоблювальних матеріалів, щоб уберегти укіс від тріщин. 

Висновок напрошується сам собою: штукатурні укоси потрібно утеплювати. Як утеплювач можна вибрати практично будь теплоізоляційний матеріал. При цьому, з одного боку ми вирішуємо проблему теплоізоляції, однак тут же набуваємо іншу: шаруватість отриманої конструкції. Наявність в оштукатуреному укосі шарів, що мають різні коефіцієнти об’ємного розширення (стиснення), може привести до розтріскування поверхні внаслідок нерівномірності внутрішніх напружень.

Спробувати уникнути цього можна, вибравши як верств матеріали, що використовуються в системах утеплення, тобто адаптовані один до одного.

 

Гіпсокартон на відкосах 

Другим за популярністю є спосіб обшивки віконного отвору листами гіпсокартону. При цьому краще використовувати вологостійкий гіпсокартон, хоча іноді це більше підстраховка, ніж необхідність. Отриманий каркас необхідно обробити антигрибковой грунтовкою, потім зашпатлевать і пофарбувати, або обклеїти. 

Якщо все зробити правильно такі укоси прослужать довго і не принесуть особливого клопоту. Особливо хочеться підкреслити, що даний вид робіт необхідно довірити гарного фахівця, якщо за справу візьметься дилетант укоси можуть перетворитися на «місток холоду». 

Роботи з монтажу віконних укосів можна починати як з установки бічних укосів, так і з верхньої частини, кому як зручно, при цьому вибирається один з трьох способів кріплення листа ГКЛВ до відкосу. 

Перший з них – монтаж віконних укосів на саморезах, другий – за допомогою системи профілів і третій – за допомогою клейових складів. 

 

Монтаж віконних відкосів на саморезах 

Якщо ви здійснюєте монтаж віконних укосів разом з монтажем вікна з ПВХ, то на віконну раму потрібно заклацнути спеціальний профіль. Якщо вікно вже встановлено і профілю у вас немає, просто виберіть в застиглій піні паз, для того щоб панель укосу змогла поринути за край рами на 2-3 мм. Вибирайте піну акуратно, намагайтеся не пошкодити ущільнювальну стрічку. У тому випадку, якщо ви використовуєте профіль, придбайте його в комплекті з листом гіпсокартону. Краще якщо ці матеріали будуть від одного виробника, в цьому випадку їх фізичні параметри краще співвідносяться один з одним. 

Далі вставляємо в профіль, або в паз підігнаний під розмір укіс і встановлюємо його під потрібним кутом. Кут, на який отгибается укіс, називається кутом світанку. Його величина залежить від вашого смаку, при цьому бажано, щоб усі вікна у приміщенні мали однаковий кут світанку. Виробляючи монтаж віконних укосів, вимірюють і переносять кут на інші вікна за допомогою тут же виготовленого шаблону. 

У деяких випадках для досягнення бажаної величини кута світанку доведеться зрізати частину стіни. Якщо ваш будинок зроблений з газосилікатних блоків зробити це буде просто, а от власникам цегляних будов доведеться попітніти. 

Далі з тильного боку листа гіпсокартону зробіть V-подібний виріз і встановіть кут світанку відкосу. 

Коли один кінець укосу вставлений в профіль або паз монтажної піни, а інший перебуває у площині стіни, вимірюємо відстані між укосом і стіною. У цей проміжок потрібно вставити дерев’яну рейку або зігнути кронштейни з покрівельної сталі або обрізків профілів для гіпсокартону. Після цього знімаємо укіс і на місце щілини монтуємо рівну дерев’яну рейку або кронштейни. Рейка або кронштейни встановлюється на саморізи, вкручені в дюбелі. 

Використовуючи клей, кріпимо до стін відкосів утеплювач. Далі виробляє процедуру спочатку: встановлюємо один кінець відкосу в профіль, другий примикаємо до дерев’яної рейці або кронштейнів і прикручуємо до них саморізами кроком 200-250 мм. 

Те ж робимо з іншого боку і зверху. 

Місця стикувань листів гіпоскартона шпатлюем, або декоруємо пластиковим куточком. 

 

Монтаж віконних укосів на профілі

Монтаж віконних укосів даного типу починається також як у попередньому варіанті. Далі, здійснюючи монтаж віконних укосів, вирівнюємо край укосу дерев’яною рейкою, закріпивши її саморезами. Далі кріпимо J-профіль зі зміщенням глибини укосу на 5 мм, щілину між рейкою і стіною шпатлюем. Заводимо бічну панель в профілі (або паз в піні), другий кінець притискаємо до J-профілям. Зазор між укосом і стіною за-Дуванна монтажною піною, попередньо утепливши укіс утеплювачем. Не чекаючи затвердіння піни, заклацніть C-профіль на J-профіль, закріпивши тим самим другий кінець відкосу. Аналогічно робимо з верхнім кінцем. 

 

Монтаж віконних укосів на клей

Вирізаємо бічній укіс потрібного розміру, потім, як і в попередніх випадках, вибираємо пази в затверділої піні у віконної рами. Обробимо укіс стіни водою. 

Якщо відстань між притулятися укосом і стіною незначне, то укіс просто одним кінцем вставляють у паз біля вікна, іншим підводять до стіни і кріплять до неї звичайним паперовим скотчем. Потім щілину між стіною і притуленим укосом задувають піною. Відстань між стіною і укосом має бути не менше 2 см. Це важливо! 

Якщо відстань між стіною і укосом досить велика, то виникає ризик, що при нанесенні піни вона не заповнить весь об’єм і залишить неутеплені місця. У цьому випадку вдування піни і монтаж віконних укосів роблять одночасно. Укіс вставляють у паз біля вікна, підводять до стіни і починають вдувати піну, одночасно притискаючи укіс до стіни. Коли укіс буде повернутий на потрібний кут і притиснутий до піні і стіні, його, приклеюють до стіни паперовим скотчем і залишають у такому положенні до затвердіння піни. 

Це простий і в теж час досить ефективний спосіб. Монтажна піна, нанесена на знепилену і злегка зволожене підставу, сама є хорошим клеєм. У теж час спінений поліуретан, він же – монтажна піна – на сьогоднішній день один з найбільш ефективних утеплювачів. Іншими словами, виробляючи монтаж віконних укосів, купуючи 1-2 балончики монтажної піни, ми набуваємо і клей, і утеплювач. Правда, необхідно знати, що при затвердінні монтажна піна збільшується в об’ємі і розпирає конструкції, між якими вона внесена. Тому укіс однією стороною повинен бути заведений в паз біля вікна, а інший надійно приклеєний паперовим скотчем до стіни.

Аналогічно встановлюємо другої бічної і верхній укоси. 

 

Укоси з ПВХ

Це новий спосіб, що передбачає швидке перетворення непрезентабельних укосів в ідеальні. 

Укоси, виготовлені з ПВХ, бувають декількох видів. Найпростіші, дешеві і не найякісніші виготовлені з легкого, порожнього усередині пластика. Такий укіс не надто міцний, саме вони найчастіше використовувалися у виробничих приміщеннях і офісах. 

Новий вдосконалений вигляд – сендвіч-панелі. Це більш дорогий, але цілком відповідає заявленій ціні матеріал. Сендвіч-панелі являють собою 2 листа жорсткого пластика, здатні забезпечити гідний естетичний вигляд, ударостійкість і твердість поверхні. Між ними розташований шар піно-пласта або екструдованого пінополістиролу. 

Перевага такого способу обробки очевидно: віконні укоси не обов’язково утеплювати, оскільки утеплювач закладений в конструкції панелі. Зовнішній шар сендвіч-панелей може бути виконаний з глянсового або матового пластика, тому власникам нових вікон надається можливість вибору фактури поверхні. Але, вважаючи за краще глянець, пам’ятаєте, що в сонячну погоду на таких укосах з’являються відблиски, сліпучі очі. 

Загальна товщина таких панелей – 10 мм. Кріпляться вони до встановленого віконного блоку за допомогою спеціальних пластикових профілів. Вікна після обробки прорізу ПВХ-укосами набувають естетично завершений вигляд. У процесі служби такі укоси не тріскаються, не розшаровуються, стійкі до уль-трафіолетовим променів і змін температурного середовища, не потребують фарбування. Для підтримки їх в чистоті досить протерти вологою губкою. Монтуються вони дуже швидко і зберігають первинний зовнішній вигляд ще років 20 після установки. 

Важливим достоїнством таких панелей є те, що їх можна встановити на широкі укоси і в той же день, що й самі вікна. 

Всіма перерахованими вище чудовими якостями володіють тільки сендвіч-панелі, виконані з якісного пластику. 

Кілька слів варто сказати і про те, яким чином усуваються стики між панелями ПВХ, використовуваними при обробці укосів. Найпоширеніший матеріал при цьому – герметики. Однак деякі силіконові герметики з часом синіють або жовтіють і псують зовнішній вигляд вікна. Фірми, відповідально підходять до установки вікон із ПВХ і здійснюють монтаж віконних укосів, йдуть від герметиків, замінюючи їх клеєм ПВХ з тюбиків, або використовують високоякісні герметики, позбавлені ви-шеізложенних недоліків. 

 

Фізика і хімія ПВХ

Що стосується фізико-хімічних характеристик ПВХ, в різних температурних діапазонах він дещо змінює і свої властивості. З підвищенням температури, наприклад, розм’якшується – його відносне подовження при розриві збільшується, міцність на стиск і вигин падає. У зоні температур від +10 ° С до +40 ° С механічні характеристики зменшуються дуже незначно, і в більшості випадків цими змінами можна знехтувати. При зниженні температури модуль пружності ПВХ підвищується, а отже, зростають і його характеристики міцності на розтяг, стиск і вигин. Однак, при цьому збільшується крихкість (падає ударна в’язкість). Так, при зниженні температури з 23 ° С до 0 ° С, його ударна в’язкість падає вдвічі. Не випадково віконні фірми, що мають достатній досвід роботи, призупиняють монтажі вікон з ПВХ в зимовий час при температурі зовнішнього повітря нижче – 10 ° С – 15 ° С, коли ризик крихкого руйнування ПВХ при механічному впливі великий. 

Різке падіння міцності властивостей ПВХ починається вище температури +40 ° С, а поблизу t = +80 ° С знаходиться його точка розм’якшення. Таким чином, можна зробити висновок про те, що застосування ПВХ-укосів неприпустимо в приміщеннях з підвищеними тепловиділеннями. 

Якщо в якості обробки для укосів ви вибрали сендвіч-панелі, що не поскупилася на якісні супутні матеріали. 

 

Дерев’яні відкоси 

Абсолютно ексклюзивний варіант. Виробляються з різних порід дерева, в основному цінних і під замовлення, встановлюються в переважній більшості до дерев’яних вікон і вимагають філігранної точності при монтажі. Дуже примхливі в обслуговуванні, тому і ставляться не часто. Однак якщо ви хочете підкреслити свій статус, і інтер’єр будинку того вимагає, справжні майстри завжди знайдуться і охоче встановлять вам такі відкоси.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.