“Я завжди знаю, що роблять сусіди!”

звукоизоляция

При покупці квартири або обміні багатьох хвилює питання сильної чутності в будинку. В яких будинках звукоізоляція краще?

У будинках серії П3М, за відгуками мешканців, чутність є, але в П44Т вона набагато більше. В одному тому ж будинку один мешканець стверджував, що зробив звукоізоляцію і не допомагає, а інші жителі говорили, що нічого не чують. Деякі мешканці стверджують, що чутність менше в будинках серії КОПЕ, при цьому мешканці точно таких же будинків в інших районах стверджують зворотне, що чутно абсолютно все. Багато пишуть і говорять (на форумах і особисто), що в блокових будинках чутність трохи менше, ніж в панельних і цегляних, але це теж спірний момент, так як деякі жителі блокових будинків кажуть про сильну чутності. Часто в одній і тій же серії будинків абсолютно різна чутність, це залежить від багатьох моментів: як багато зроблено в будинку перепланувань, як саме зроблений ремонт у сусідів – як закриті розетки і труби тощо.

Проте при опитуванні мешканців слід враховувати такі фактори як: наявність галасливих або тихих сусідів, як будувався цей конкретний будинок, відмінність в шумовоспріятіі різних людей, наявність або відсутність звукоізоляції конкретної квартири, чи є звукоізоляція підлог у верхніх сусідів, режим дня і роботи, адже є люди, які вдома майже не бувають.

На які моменти слід звертати увагу

• З ким межують стіни квартири і скільки стін межує з сусідами;
• Межує чи стіни з шахтою ліфта;
• Наявність галасливих сусідів зверху (діти і собаки, стрибають по стелі в будь-якому будинку будуть чутні).

Сильна чутність і ступінь звукоізоляції залежить

• Наявності перепланувань в будинку;
• Ступені звукоізоляції розеток, труб, вимикачів, стояків;
• Товщина перегородок між квартирами;
• Якості спорудження будинку (не економив забудовник на матеріалах, бетоні та ін.);
• Де розташована квартира (кутові і квартири на останніх поверхах зазвичай тихіше).

На сильну чутність часто скаржаться мешканці панельних 9-ти поверхівок і 5-ти поверхівок. При цьому в будинку одного і того ж типу часто буває абсолютно різна чутність. Це залежить від того, як саме будувався конкретний будинок. Зустрічаються «сталінки» в яких зовсім немає чутності і «сталінки», в яких чутно навіть як сусід чхнув або впустив виделку, то ж стосується і цегляних п’ятиповерхівок.

Чутність в цегляних будинках сильно залежить від наявності квартирної звукоізоляції, від року спорудження будинку і від матеріалів, які використовувалися при будівництві.

Як дізнатися як саме будувався будинок, які матеріали використовували будівельники і скільки було вкрадено при будівництві і зекономлено на матеріалах? На практиці це майже неможливо. Тільки якщо опитати всіх мешканців будинку, але і це не є об’єктивною оцінкою чутності в конкретному будинку, адже кожна людина по різному сприймає шум, з часом люди звикають до шумів і з вулиці і від сусідів.

Однозначно можна стверджувати лише одне – як працює перфоратор або дриль – чутно в абсолютно будь-якому будинку. А ось чутність побутових шумів може бути різною: одна справа якщо ви чуєте глухі стрибки по стелі, і зовсім інша справа, якщо чутно як чхає сусід або розмови. Причому перевірити це до покупки квартири вкрай проблематично, добре, якщо в цьому будинку живе ваш друг або подруга.

Вважається, що бічні, кутові або торцеві квартири менш гучні, і це дійсно так, тому що у такої квартири з сусідами межують тільки дві стіни і стеля.

Вибір безшумної квартири це швидше питання везіння з сусідами, якістю будівництва будинку. Але в якому б будинку ви не придбали квартиру – завжди краще зробити при ремонті звукоізоляцію, хоча б для того, щоб не думалося і не було бажання прислухатися.

Шумоізоляція квартири повинна бути спрямована на усунення шумів по всьому периметру квартири, таким чином звукоизолировать необхідно все:

• розетки, вимикачі, стики батарей, стики стін і стелі, підлоги, труби;
• звуконепроникна вхідні двері (від 25 тис рублів);
• звукоізоляція стін (пробкою або іншими методами, залежить від того, чи зроблений вже в квартирі чорновий ремонт чи ні);
• звукоізоляція стелі та підлоги.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.