Як не допустити запотівання вікон?

запотівання віконДля того, щоб убезпечити себе від шкідливих зовнішніх впливів, людина винайшла герметичні вікна та двері, характерними рисами яких є хороша теплоізоляція і звукоізоляція. Однак нерідко, після таких удосконалень, люди стали помічати, що у внутрішніх приміщеннях стало душно, рівень вологості збільшився, і стало погіршуватися самопочуття. Основна причина криється в тому, що приміщення, оснащене сучасними герметичними конструкціями, стає повітронепроникним. Старі вікна, що мали кватирки і безліч дрібних щілин, забезпечували необхідний мінімальний повітрообмін.

Парадокс полягає в тому, що чим якісніше віконна система, тим гірше вона пропускає повітря. Намагаючись захистити себе шуму і холоду з вулиці, ви купуєте сучасні вікна , але після цього вам доводиться їх відкривати, щоб впустити свіже повітря, і в результаті ви отримуєте саме те, від чого хотіли захиститися. Взимку при відкритій кватирці приміщення швидко охолоджується, не встигаючи достатньо провітритися. Щілинні ж провітрювачі пропускають повітря в недостатньому для людини кількості (треба близько 40-60 м3/год на одну людину), вимагаючи при цьому додаткових розтрат, і не справляючись із завданням оптимального повітрообміну. 

У чому ж причина підвищення вологості в приміщенні? Процес приготування їжі, прання, життєдіяльність домашніх рослин і людини призводять до запітніння вікон, почорніння стелі у ванній кімнаті, шпалери псуються. У результаті може з’явитися алергія, накопичення втоми, падіння імунітету, почастішання захворюваності. Як відомо, мікроклімат і повітряне середовище приміщення, де людина проводить більшу частину свого часу, у великій мірі впливають на його самопочуття і працездатність. Свіжість ж і якість повітря в чому визначаються наявністю та якістю вентиляції. 

Джерелами шкідливих речовин, надмірної вологи, різних запахів в приміщенні можуть бути: побутове обладнання, оздоблювальні та будівельні матеріали, меблі і т.д. 

Незважаючи на поширену думку про те, що спліт системи (кондиціонери) здатні вирішити цю проблему, але це зовсім не так. Підтримка певної заданої температури в приміщенні – ось завдання кондиціонера. Ви скільки завгодно можете охолоджувати або нагрівати повітря в будинку, від цього він більш придатним для людини не стане. Для того, щоб забезпечити високий рівень якості повітря, необхідно мати грамотно організовану вентиляційну систему. 

У свою чергу, щоб вентиляція ефективно справлялася зі своєю функцією, повинні бути правильно організовані витяжка і приплив повітря. Витяжка не буде працювати і повітря не зможе проходити в приміщення, коли немає припливу повітря. Так само при поганій роботі витяжки відпрацьований повітря не буде видалятися з приміщень. З вищесказаного випливає висновок – для забезпечення оптимального балансу повітря в приміщенні витяжці і притоку необхідно працювати збалансовано.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.