Як оформити арку в квартирі?

арка

Одним з найбільш поширених і доступних методів оформлення арочного отвору в квартирі є його оштукатурювання з подальшим фарбуванням. Цей спосіб відмінно підходить для сучасних інтер’єрних стилів, а також для ультрамодних і класичних. Тут можливі кілька варіантів оформлення.

При цьому слід враховувати можливість підбору самої основи під фарбування, тобто штукатурки. Це може бути один з наступних варіантів:

• стандартна гладка фінішна шпаклівка;
• створення рельєфу на поверхні;
• використання спеціальної фактурної штукатурки;
• нанесення вже пигментированного складу.

Для житлових кімнат краще використовувати гладку штукатурку, а коридор і балкон можна обіграти за допомогою фактурних сумішей.

Для того щоб арка в квартирі виглядала акуратно спочатку необхідно вирівняти її контури. Для цього використовують шпаклівку, гіпсокартон і куточки. Стики і щілини найкраще закрити із застосуванням серпянки. По кутах потрібно зафіксувати кутовий профіль, щоб контури були рівними і чіткими.

Перед фарбуванням важливо зачистити поверхню, щоб домогтися ідеально гладкого підстави. Фарбу наносять найчастіше валиком. Якщо ви вирішили прикрасити арку рельєфними елементами, краще відразу наносити декоративну суміш з пігментами. В іншому випадку можна скористатися фарбопультом або виконати нерівномірне декоративне фарбування отвору. Надалі в отворі можна буде встановити додаткові накладки або повісити штори.

арка

Плитка і камінь

Ще один популярний спосіб, що дозволяє декорувати арку – використання облицювальних матеріалів. Особливим попитом користується плитка, що імітує натуральний камінь або цегляну кладку. Також можна використовувати і стандартний кахель або мозаїку, в залежності від стилістики інтер’єру.

Величезний плюс такого способу декорування арки в квартирі – можливість вписати отвір в абсолютно різні стилі. Штучний камінь можна комбінувати з різними матеріалами, наприклад, зі штукатуркою, шпалерами або фарбою. Порядок розкладки підбирається індивідуально. Найчастіше це довільне розташування елементів по периметру прорізу арки.

Для обробки в таких випадках в основному застосовуються гіпсові матеріали. Проте вельми популярними є клінкер і керамограніт. Особливо їх доцільно розміщувати на вході в квартиру або на балкон, так як ці матеріали більш міцні і зносостійкі. Така обробка може імітувати зовсім різні матеріали:

  • піщаник;
  • цегла;
  • сланець;
  • вапняк;
  • мармур;
  • граніт.

Для того щоб своїми руками якісно облицювати арку плиткою спочатку рекомендується вивести ідеально рівну поверхню. Також важливо підібрати підходящу клейову суміш. В отворі можна нанести орієнтовну розмітку розташування елементів, особливо якщо ви плануєте нестандартну кладку.

Декоративні панелі і лепнина

Наступний варіант, за допомогою якого можна обрамити арку – використання спеціальних декоративних панелей і накладок. Найпопулярнішим матеріалом в цьому випадку є МДФ. Такий спосіб декору відмінно підходить для класичного інтер’єру. Поверхня панелей може бути облицьована натуральним або штучним шпоном, а також плівкою. Останній варіант дозволяє розширити палітру обробки, а й імітація натуральної деревини виглядає надзвичайно виграшно навіть в ультрасучасному дизайні.

Для того щоб зафіксувати панелі в отворі арки використовуються цвяхи без капелюшків і клей. Якщо рівень виводиться з нуля, тоді потрібні розпірки і монтажна піна. Принцип їх монтажу схожий з установкою дверного короба. Спочатку потрібно обрамити внутрішній простір арки, а потім закрити всі стики і щілини лиштвами. У деяких випадках використовуються вже готові накладки, які можна зафіксувати одним клацанням.

Для оформлення арки в квартирі також використовують ліпнину. Щоб своїми руками облицювати таким чином отвір, вам знадобиться клей, наприклад, рідкі цвяхи. Елементи виготовляються в основному з поліуретану, вони виглядають дуже ефектно і можуть додати інтер’єру відчуття грандіозності і високого стилю при правильному виконанні, також підходять для романтичних стилів і античних варіацій. Форма може бути як найпростіша, так і містити складні гнуті та литі елементи. Надалі білі молдинги можна пофарбувати. Єдиний мінус – їх легко пошкодити.

Штори

Штори для оформлення арочного отвору сьогодні не так популярні, але все ж іноді використовуються. Тут рідко можна зустріти традиційні тюлі та портьєри, хоча з їх допомогою можна замаскувати вхід. В основному застосовуються штори з лози, дерев’яних плашок, намистин, ниток, бамбука і т. д. Такі штори нескладно виготовити своїми руками.

Для кріплення використовуються карнизи, їх навішують над отвором. Для круглих і складних конструкцій штори застосовуються рідше, так як кріплення буде дуже помітним. Проте можна підшукати спеціальні вигнуті карнизи, які будуть співпадати з формою отвору.

Як саме за допомогою штори прикрасити арку, треба розглядати індивідуально, на це багато в чому впливає загальна стилістика інтер’єру, що об’єднуються аркою приміщень.

Що саме використовувати: штукатурку, штори, плитку або панелі – вирішувати вам. Перед прийняттям остаточного рішення розгляньте всі доступні варіанти, зважте всі плюси і мінуси, а також врахуйте можливі витрати на декорування.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.