Як позбутися від холоду в квартирі?

холод

Грамотні дії легко можуть додати повітрю в квартирі 5-7 градусів. Насамперед, потрібно запросити чоловіка з тепловізором. У наш час скупий платить 4 рази, тому перш ніж починати ті чи інші роботи, варто з’ясувати, що саме потрібно робити. З одного боку, виклик фахівця з приладом, що вказує на «слабкі місця» коштує грошей, але з іншого – є ризик витратити набагато більше, якщо діяти за принципом «допомогло сусідові, допоможе і мені».

Експертиза вкаже на дефекти в опалювальній системі, виявить так звані «містки холоду» на стінах, дозволить дізнатися, чи добре встановлені вхідні двері, чи не простягає чи вікна і так далі. Після перевірки стане ясно, куди йде тепло і які заходи треба вжити, щоб його зберегти.

Проблема 1. Погано працює опалення

Програма мінімум – встановити за радіаторами відображають панелі. Вони направлять всередину тепло, що йде по суті на зовнішню стіну квартири. Зробити екрани можна з тонкого пінопласту або спіненого поліетилену, завтовшки 3-4 міліметри. Підготовлені пластини оклеиваются фольгою з боку батареї і кріпляться безпосередньо за нею на стіну.

Програма максимум – «наростити» або поміняти радіатори. При заміні фахівці з ремонту рекомендують віддати перевагу біметалічним батареям, так як вони мають високу тепловіддачу і в той же час відрізняються сучасним дизайном і легко впишуться в будь-який інтер’єр. Замінити батареї можна навіть взимку: прийде сантехнік з місцевого ЖЕКу і відключить опалювальний стояк до 18.00. Все по закону!

Корисно: щоб радіатор добре опалював кімнату, потрібно коректно визначити кількість його секцій. Вважається, що на квадратний метр приміщення необхідно 100 Ватт тепла. Орієнтовна тепловіддача однієї біметалічною батареї – 200 Ватт. Так, для кімнати площею 18 метрів підійде радіатор з дев’ятьма секціями.

Проблема 2. продірявився вікна

Вікна можуть виявитися найслабшим місцем – за статистикою через неякісні, зношені або неграмотно встановлені конструкції може йти до 25 відсотків тепла. Зараз віконні компанії пропонують провести безкоштовну діагностику: до вас приїде фахівець, перевірить всі стики, фурнітуру, ущільнювачі, і, немов лікар, поставить точний діагноз. А далі ви вирішите, що саме потрібно робити.

Програма мінімум – заміна ущільнювальної гумки або склопакета. Перше обійдеться в смішну суму – близько 270 рублів за погонний метр. Друге відчутно дорожче – від 4500 рублів за квадратний метр. Зате можна замість звичайного скла поставити низькоемісійного, на яке для поліпшення теплоізоляційних характеристик завдано тонкий шар оксиду металу. Дивно, але мало людей знають про можливості заміни тільки скла, і часто демонтують хороші рами. Грамотний монтажник з добросовісної компанії обов’язково попередить, що профіль можна залишити колишній.

Програма максимум – заміна вікон (від 10 000 рублів за вікно).

Для найкращого ефекту:

– Потрібно вибирати профіль з шириною від 70 міліметрів, а якщо хочеться утеплитися по максимуму – від 75 міліметрів. Камер, тобто ізольованих порожнин або систем порожнин всередині пластикової конструкції, має бути не менше п’яти.

– Склопакет краще вибирати шириною від 40 міліметрів мінімум з трьома стеклами, два з яких рекомендується робити нізкоеміссионнимі. Внутрішні проміжки між склом можна заповнити аргоном або криптоном. Теплопровідність цих інертних газів в 2-2,6 рази менше, ніж у повітря, тому вони краще зберігають енергію.

– Потрібно звернути увагу на те, яка використовується фурнітура. Від неї залежить, скільки прослужить все вікно, чи з’являться в квартирі протяги і не почнуть зміщуватися стулки. Фахівці рекомендують віддавати перевагу петель, ручок і механізмів з Європи.

Не варто відкладати заміну вікон на більш теплу пору року! Дивно, але саме зима як жоден інший сезон підходить для таких робіт.

 

Проблема 3. Холодний балкон

Програма мінімум – склити, якщо це ще не зроблено. Програма максимум – утеплити. Найпростішим рішенням стане пінополістирол на підлозі, стелі, бічних стінах і парапеті. Стіна між кімнатою і балконом НЕ утеплюється. Зверху шар теплоізоляції зашивається гіпсокартоном, фанерою або іншим матеріалом.

Можна утеплити лоджію кам’яної ватою по дерев’яному каркасу. На горизонтальних і вертикальних поверхнях кріпляться напрямні з дерев’яного бруса і враспор між ними укладається кам’яна вата. Потім кріпиться пароізоляційна мембрана і влаштовується декоративне оздоблення. Інший варіант – використовувати на стінах жорстку фасадну вату з наступним оштукатурюванням. На підлогу укладається кам’яна вата, вживана для тепло- і звукоізоляції плаваючої підлоги, потім влаштовується збірна стяжка і фінішне декоративне покриття.

Якщо розміри балкона або лоджії дозволяють, додаткові квадратні метри можна перетворити в кабінет або житлову кімнату. Але для цього потрібно додатково її обігріти. Найпростіший і доступний варіант – встановити електричний конвектор. Він працює безшумно, не вимагає обслуговування і, що не менш важливо – малогабаритний.

Проблема 4. Стіни не допомагають

Програма мінімум – закрити всі можливі щілини: маленькі заштукатурити і пофарбувати, великі попередньо запінити, а на місці стиків з підвіконнями і вікнами пройтися акриловим герметиком. Можна обклеїти найхолоднішу стіну спеціальними пробковими матами – вийде і красиво, і тепло.

Програма максимум – якщо квартира кутова і знаходиться на нижніх або верхніх поверхах, то стіни, які межують з вулицею, варто утеплити. Як і на балконі, є два варіанти:

– Закріпити на стіні плити з екструдованого пінополістиролу, стики закрити монтажною піною, а поверхню заґрунтувати штукатуркою. Зверху нанести фарбу або наклеїти шпалери.

– Встановити вертикальні або горизонтальні профілі і між ними укласти плити з мінеральної вати. Доповнити пароізоляцією і закрити листами гіпсокартону.

Є кілька корисних побутових прийомів, які допоможуть поліпшити ситуацію в холодній хаті: можна постелити на підлозі килими, тим більше вони знову входять в моду, закрити вікна і двері портьєрами і утеплити вхідні двері. Ось тепер мороз не пройде.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.