Як розрахувати площу кімнати і стін в кв.м?

розрахувати площу

Як правильно виміряти приміщення і розрахувати будматеріали? Ремонт – справа клопітка, але приємне, адже після нього квартира або приватний будинок стають більш затишними, сучасними, що розташовують до відпочинку. «Як розрахувати площу кімнати і стін?» – Це, мабуть, один з перших питань, які виникають на горизонті переробок.

Можна не займатися розрахунками самостійно, а довірити цю справу бригаді обробників, які й проводитимуть ремонт. А що робити, якщо рішення прийнято, і всі роботи будуть виконуватися своїми руками? У цьому випадку розрахунок повинен бути особливо ретельний, так як відсутність досвіду може стати результатом браку або надлишку того чи іншого матеріалу.

Початок ремонту – зняття вимірів стін

У мережі Інтернет з’явилося дуже багато калькуляторів, що дозволяють розрахувати абсолютно різні будівельні значення: геометричні розміри, обсяги, вага, корисну площу. Але не завжди буває можливість розрахувати м2 за допомогою програм. У такому випадку доводиться скористатися звичайним методом розрахунку.

Для його проведення знадобиться:

  • рулетка;
  • олівець або ручка;
  • калькулятор;
  • довга рейка або будівельний рівень.

Перед початком вимірювань слід звільнити дві стіни від меблів, так як розрахувати площу кімнати повністю – стін, стелі, підлоги – можна, дізнавшись точні розміри стін.

Як розрахувати площу стін? Рулетку прикладають до стіни по плінтусу або рівно проведеної за допомогою рівня / рейки лінії. Отримане значення записується.

Далі строго вертикально від підлоги до стелі проводиться лінія. Її вимір рулеткою здійснюється за допомогою табуретки, стола або сходів-драбини.

Як розрахувати площу прямокутника, зрозуміло, довжина множиться на ширину. Якщо довжина кімнати 5,5 метрів, висота 3 метри, то площа стіни складе:

5,5 х 3 = 16,5 м2

Подібним чином необхідно виміряти і розрахувати всі залишилися стіни. При наявності заокруглень або інших складних конфігурацій стіна ділиться на кілька площ і окремо розраховується кожна з них.

Найчастіше в квартирах обробка стін полягає в поклейке їх шпалерами або фарбування. Отримані значення площ стін знадобляться при розрахунку будівельних матеріалів.

Як правильно розрахувати шпалери, знаючи площу стін? Загальна площа стін може відрізнятися від реальної площі, яка підлягає поклейке шпалерами, адже в кімнаті знаходяться вікна та двері. Їх слід відняти.

Як дізнатися площа вікон і дверей?

Площа зайнята вікнами, вимірюється по укосів і підвіконню. Висота вікна визначається по боковому укосу, ширина – по підвіконню або верхнього укосу.

Наприклад, ширина вікна – 1,55 м, висота – 1,65 м.

1,65 х 1, 55 = 2,56 м2

Якщо вікон кілька, загальна площа їх підсумовується.

Як розрахувати розмір вікна нестандартного, наприклад, трикутного? Без математичних формул в такому випадку не обійтися.

Площа трикутного вікна: S = 0,5 А * h, де А – нижня сторона / ширина вікна, h – висота.

Якщо ширина трикутного вікна 2 метра, а висота – 1,5 метра, то площа вікна складе:

0,5 х 1, 5 х 2 = 1,5 м2

Площа дверей, також як і площа прямокутної стіни, вимірюється простим множенням ширини дверей на висоту. За основу беруться зняті заміри по коробці, а не по полотну.

Правильний розрахунок шпалер на стіни

Якщо на шпалерах немає малюнків, що вимагають підбору, і їх поклейка проводиться без нахлесту по ширині, то купувати можна стільки м2, скільки вийде простим підсумовуванням площ всіх стін за вирахуванням вікон і дверей. Площа трубки завжди вказується на упаковці.

Для страхового випадку будь-які шпалери, навіть пораховані з особливою точністю, купуються з запасом. Виробник може припинити їх випуск, а дрібне пошкодження, наприклад, від творчості дітей, захочеться виправити негайно.

Якщо на шпалерах передбачений нахлест по ширині, то на упаковці має бути вказано значення корисної площі однієї трубки. Виходити слід їх цієї цифри.

Вибираючи шпалери з малюнком, що вимагає підгонки, розрахунок проводиться з урахуванням зсуву і запасу на вирівнювання рапорту.

Наведені вище приклади пояснюють, як розрахувати площу приміщення по стінах під поклейку шпалерами або фарбування. Далі слід вимір площі підлоги, стелі та загальної площі квартири або кімнати.

Як розрахувати площу підлоги і стелі?

Площа стелі, як правило, дорівнює площі підлоги, тому досить розібратися з вимірюванням одного значення.

Приклад розрахунку площі кімнати методом визначення площі підлоги.

Довжина кімнати 5,5 метра, ширина – 3,5 метра. Довжину множимо на ширину:

5,5 х3, 5 = 19,25 м2

Площа підлоги склала 19,25 м2

Площа стелі буде такою ж. Фарба, шпаклівка на обробку стелі розраховуються виходячи з цього значення з урахуванням запасу, кількості шарів, шпалери на стелю – за прикладом розрахунку на стіни.

Визначення загальної площі кімнати або квартири

Значення загальної площі приміщень, в яких здійснюватиметься ремонт, використовуються виконробами для виставлення попереднього кошторису замовнику. Є середня ціна комплексного ремонту за 1 м.кв, на неї можна орієнтуватися при виборі підрядника.

Розрахувати квадратуру кімнати можна за допомогою декількох формул:

(А + Б + В + Г) х h = S – загальна площа;

А, Б, В, Г – сторони кімнати;

А, В – 5,55 м;

Б, Г – 3,5 м;

(5,55 + 3,5 + 5,55 + 3,5) х 3 = 54,3 м2;

Із загальної площі кімнати віднімаємо площу вікон і дверей.

Проведенням таких вимірювань у всіх кімнатах можна визначити, як розрахувати площу квартири.

Визначення загальної та житлової площі квартири

Для того щоб дізнатися загальну і житлову площі квартири, знадобиться зняти розміри у всіх приміщень, включаючи лоджії, комори, вбудовані шафи і т.д.

У документах, одержуваних разом з ордерами і ключами на квартиру, повинна бути відображена вся інформація про житлової та нежитлової площі, але на практиці доводиться часто проводити повторні розрахунки.

Отже, як розрахувати житлову площу квартири? Для цього поетапно вимірюються площі всіх житлових кімнат. Житловою кімнатою або житловим приміщенням вважається приміщення, придатне для постійного місця проживання, яке відповідає санітарно-технічним правилам і нормам. Це вітальня, спальня, дитяча. Нежитлові кімнати – це коридори, комори, кухня, санвузли.

Знати розміри і площа всіх нежитлових приміщень необхідно для визначення загальної площі квартири. Є ще поняття опалювальної і неопалювальній площі квартири. Воно також тісно пов’язане зі значенням «спільна», так як розрахувати загальну площу квартири згідно з правилами можна, знаючи цей метраж.

Загальна площа включає в себе площа всіх житлових і всіх неопалюваних приміщень: балконів, лоджій, холодних комор, вбудованих гардеробних або шаф. Для включення в загальну площу веранд, лоджій і балконів застосовуються знижуючі коефіцієнти:

  • для лоджій – 0,5
  • веранд і комор – 1,0
  • для балконів і терас – 0,3

Грамотно проведені розрахунки допоможуть підготуватися до будь-якого ремонту, оптимізувати витрати на придбання матеріалів, а також проконтролювати витрати на оплату майстрам-обробникам.

Калькулятор площі кімнати і стін

Two columns
Vertical
Horizontal
ПЛОЩА КІМНАТИ І СТІН
Summary
Name Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.