Як вибрати віконний профіль?

оконный профиль

Сучасний віконний ринок пропонує нам безліч різноманітних варіантів віконних профілів з різних матеріалів, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Так як же вибрати віконний профіль, який задовольнить всі Ваші вимоги і не змусить пошкодувати про зроблений вибір? Природно, починати необхідно з вивчення всіх профільних систем для виготовлення віконних конструкцій, пропонованих на ринку.

На сьогоднішній день віконні конструкції виготовляють з дерев’яних, алюмінієвих, пластикових системних профілів. Як заповнювач стулок використовуються герметичні склопакети . Перед тим як замовляти вікна в спеціалізованій фірмі (тобто компанії, яка є продавцем і інсталятором готових виробів), переконайтеся, що вибрали підходящий профіль. А так само вирішите, яким буде склопакет (кількість камер, вид стекол, загальна товщина виробу). І, що особливо важливо, до вибору фірми-виробника підходите з усією відповідальністю.

Отже, віконний профіль буває декількох видів, кожен з яких сьогодні широко застосовується у практиці будівництва.

Види віконного профілю:

  • алюмінієвий профіль;
  • дерев’яний профіль;
  • дерев’яно-алюмінієвий профіль;
  • профіль з ПВХ;
  • стеклопластіковий профіль.

Але пам’ятайте, що навіть віконний профіль одного виду може істотно відрізнятися між собою. По-перше, він може мати різну товщину стінок каркасу, якою визначається допустима механічне навантаження. По-друге, на якість також впливає різна кількість камер, а також різний хімічний склад вживаного при виготовленні профілю матеріалу. Якість віконного профілю залежить як від його хімічного та фізичного складу, так і від дотримання всіх вимог технологічного процесу при виготовленні.

При виборі віконного профілю слід в першу чергу виходити з таких найбільш важливих показників:

  • наскільки сильною повинна бути звукоізоляція (чим ширше пріфіль і чим ширше склопакет, тим краще буде теплозвукоізоляція);
  • наскільки велика площа, яку необхідно засклити (найпопулярніші металопластикові вікна не прийнятні до великих розмірах конструкцій, якщо у вас великі за розміром вікна,
  • наприклад вітрина магазину, тоді краще використовувати алюмінієвий профіль, який краще тримає навантаження);
  • ступенем забезпечення необхідної безпеки і теплозбереження (для нашої країни на півдні, спокійно можна використовувати трьохкамерний профіль і однокамерні склопакети, але для півночі країни краще застосовувати п’ятикамерні вікна і широкі енергозберігаючі склопакети);
  • і зрештою, ваших фінансових можливостей.

Давайте коротко ознайомимося кожним з потенційно можливих видів віконного профілю, дізнаємося про сильні і слабкі сторони кожного з них.

Дерев’яний профіль

Найбільш якісним є віконний профіль виготовлений з цілісного масиву таких порід дерева, як вільха, дуб, сибірська модрина і сосна. Зокрема, сибірська модрина на світовому ринку деревини славиться як водовідштовхувальний, щільний матеріал з великим терміном експлуатації. Але дерев’яний віконний профіль прослужить Вам довго лише в тому випадку, якщо буде спершу просочений складом грунтовки, спеціальним складом від гниття, а тільки потім пофарбований 2-3 шарами фарби.

Жорсткість дерев’яного профілю значно перевищує жорсткість пластикових аналогів, крім того він має низькими показниками теплопередачі. Недоліками дерев’яного профілю є витрати на регулярне підфарбовування, а також можлива зміна геометричної форми під тривалим впливом погодних умов.

Дерев’яно-алюмінієвий профіль

Цей вид віконного профілю являє собою дерев’яний каркас, покритий захисними алюмінієвими накладками, за рахунок яких термін експлуатації вікон значно продовжується. З метою захисту від атмосферних явищ дерев’яний профіль покривають порошковою фарбою або наносять електролізне анодне покриття. Але все ж деревина з часом може змінити свої спочатку точні розміри і як результат віконні рами утворюють щілини і погано підходять один до одного.

Алюмінієвий віконний профіль

Алюмінієвому віконного профілюхарактерна легкість, стійкість до різких змін температури повітря, а також неминучим процесам замерзання / розмерзання.

Даний вид профілю зазвичай виготовляють як двох-або трикамерну конструкцію з вбудованим термічним вкладишем, який виключає замерзання вікон. Головні переваги алюмінієвого профілю – це значна міцність і стійкість до температурних коливань. Його головний недолік – це низькі теплоізоляційні властивості, через які в разі слабкої вентиляції приміщення профіль з алюмінію покривається конденсатом.

ПВХ віконний профіль

Вікно з такого профілю може мати від 3 до 8 камер, за рахунок чого забезпечується найкраща теплоізоляція. Але слід враховувати, що збільшуючи кількість камер, необхідно посилювати армуючий каркас вікна, який сам по собі виготовляється з металу і є поганим теплоізолятором, а перебуваючи в металлопластиковом вікні є своєрідним містком холоду.

Переваги профілю з ПВХ перед його аналогами:

  • висока стійкість до погодних впливів,
  • точність прилягання елементів вікна,
  • відсутність корозії,
  • широкий вибір колірних відтінків.

Недоліки профілю з ПВХ:

  • значну вагу багатокамерної конструкції, який вимагає надійного кріплення несучої рами в отворі і особливої уваги до якості виконання віконних завісів.
  • під тривалим впливом прямих сонячних променів профіль з ПВХ може деформуватися, крім того на нього налипає бруд і пил.

Віконний профіль з склопластику

Склопластик – це композитний матеріал, який складається з декількох шарів – поліефірної смоли і скловолокна (армуючий шар). Цей матеріал є настільки міцним, що не потребує додаткового посилення за рахунок сталевих елементів, які збільшують міцність конструкції.

Переваги віконного профілю зі склопластику:

  • стійкість до високих і низьких температур (від -70 ° С до +70 ° С);
  • не вимагає витрат на реставрацію в процесі експлуатації;
  • не деформується.

Недоліки віконного профілю зі склопластику:

  • неможливо виготовити округлий профіль, так як склопластик не гнеться,
  • висока вартість.

Як кажуть, обізнаний – значить озброєний. Знаючи основні особливості різних видів віконного профілю, і враховуючи свої особисті переваги, сміливо робіть вибір.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.