Яких помилок варто допускати при ремонті ванної?

ремонт ванной

Ванна кімната – це те місце в квартирі, куди заходиш рано вранці, щоб вмитися, підбадьоритися після душа. А ввечері, після нелегкого трудового дня теж хочеться змити з себе всю тяжкість проблем, що накопичилися і турбот і розслабитися. І після прийняття ванни виходиш, немов оновлений, тільки що з’явився на світ немовля. Хто ж не відчував такі хвилини блаженства? Тому до ремонту в цьому інтимному куточку квартири варто підійти з підвищеною відповідальністю, тим більше, якщо виконується він своїми руками.

Красу і витонченість, відповідну атмосферу комфорту створити у ванній під час ремонту, звичайно – справа непроста. Тут на допомогу можуть прийти і фахівці – дизайнери, підказати деталі, навести на думки. Якщо господарі можуть обійтися і без сторонньої допомоги фахівця в цій галузі – це його право. Маючи естетичний смак і необхідні для здійснення задуму фінанси, можна і самим впоратися з косметичним ремонтом у ванній. Можливо просто варто заглянути в інтернет-магазин рушників. Але якщо в плані ремонт капітальний, то без допомоги або ради сантехніка не обійтися (якщо, звичайно, господар сам не сантехнік). Тому в ході такого ремонту, щоб надалі уникнути неприємностей, треба враховувати безліч деталей, які непосвяченому у цю професію людині незнайомі.

Так які ж помилки не можна допускати при ремонті ванної кімнати? Їх чимало. Перше, з чого треба почати – це пів. В останні роки все стараються для зручності ванній утеплити підлоги. Не можна це робити за рахунок підключення до полотенцесушителю або, того гірше, до системи опалення. Комунальні служби тут же це вирахують. А ось електричний тепла підлога буде кращим варіантом, хоча і недешевим. Але необов’язково прокладати підігрів по всій території ванній, можна тільки в тих місцях, де найбільше ходимо. Гідроізоляція тут просто необхідна.

Ще одну помилку часто допускають під час самостійного капітального ремонту. Якщо запланований саме він, то справа торкнеться і труб, і електропроводки, особливо якщо будинок старий. Замінити їх варто до того, як на стіни буде наноситися фінішне покриття. Адже це елементарно, щоб роботу по обробці стін не виконувати двічі.

Що стосується стель, то його не потрібно покривати гіпсокартоном, який може приховати і нерівності і всілякі пристосування комунікацій. Якщо раптово затоплять сусіди зверху, то саме він в першу чергу постраждає: намокне, розбухне, втратить свій «товарний» вигляд. Та й просушувати намоклі гіпсокартонні потолки потім доведеться дуже довго. Кращою заміною йому будуть натяжні стелі, які і мити легко, і виглядають естетично, і практичні на випадок «потопу» (воду зверху легко прибере фахівець).

Стіни та підлога у ванній найкраще покривати плиткою. Вибір в магазинах досить широкий. Але головне, що потрібно завжди враховувати – кількість плиток, які вибрали. При покупці треба обов’язково брати плитку з запасом. Біла затирка, фарбовані стіни – теж красиво, але не завжди практично, тому що з часом на білому з’являються темні плями від цвілі майже не виводяться, а на фарбованої поверхні будуть чітко видно краплі води, інші сліди.

Найголовніша помилка при ремонті – це бажання заховати всі труби і помилково замурувати їх у стіни. Для чого це робити, адже зараз у продажу є спеціальні короби, які легко змонтувати і заховати за ними все, що хотіли б прибрати від стороннього погляду?

При установці самої ванни зазвичай забувають про бордюри на стику її краю зі стіною. Річ дуже зручна. Та й виглядає досить естетично. І про лічильник потрібно не забути, особливо про те, де його розташувати. Його не треба ховати. І не тільки тому, що незручно свідчення знімати або міняти. Їх просто не опломбують. Важливо заздалегідь розпланувати все, з огляду на всілякі полички для зберігання рушників, господарського приладдя та іншого. Так багато всього, про що відразу можна не згадати, а потім не раз пошкодувати.

Тому перед ремонтом, особливо капітальним, у ванній кімнаті стоїть кілька разів все продумати, сфотографувати розташування старих предметів і комунікацій, а вже після цього приступати до ремонту. І успіх буде завжди супроводжувати такої серйозної роботи.

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Ліна :

    Як раз збираюсь робити ремонт. дякую за поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.