Закладка фундаменту. Види, особливості, вибір

Закладка фундаменту. Види, особливості, вибір

Без фундаменту буде просто неможливо побудувати будь-яку будівлю або об’єкт. Тому так важливо вибрати той вид, який найбільш підходить і відповідає проведеним геологічних вишукувань.

Неправильно підібрана основа для будинку з часом може зруйнуватися і тоді, вже побудований будинок доведеться зносити, а це думаю нікому не потрібно.

По-перше це знову великі грошові витрати і по-друге втрата дорогоцінного часу.

Підбір фундаменту

Сьогодні найбільш часто використовуються кілька видів фундаменту і кожен має свої особливості.

  • Стрічковий фундамент використовується найбільш часто і він підходить для більшості зланій. Це можуть бути панельні, блочні або цегляні будинки.
  • Більш легкі каркасні дерев’яні або щитові будови можуть стояти на столбчатом фунтаменте. Іноді використовують монолітну плиту.
  • Гвинтові пальові фундаменти найбільш універсальні і їх можна встановлювати практично скрізь, навіть на болотистій і багатою на підгрунтові води землі.

Це слід враховувати після того, як буде куплена ділянка і почнеться будівництво будинку.

Порядок дій

Крім того бажано скласти план дій і після узгодження з місцевою владою приступати до закладці.

  • Буде потрібно створити докладний план будинку з урахуванням поверховості і всіх підсобних приміщень. Проект можна вибрати в інтернеті або створити за допомогою спеціальної програми, але не завадить консультація фахівця.
  • Необхідно точно з’ясувати рівень грунтових вод і склад грунту, так як це вплине на вибір фундаменту. Крім того це дасть можливість уточнити точку промерзання. Під час виїмки землі та підготовці котловану доведеться опуститься нижче її рівня.
  • Потрібно запросити геодезиста, який точно визначить межі ділянки. Це дозволить встановити загородження і підготувати місце для майбутніх комунікацій.
  • Від якості фундаменту буде залежати термін експлуатації будинку. Тому необхідно мати проект і найкраще запросити бригаду фахівців, які швидко зможуть підготувати місце і залити бетон.
  • Не варто економити на марці та кількості. Стрічковий фундамент краще заливати відразу і не використовувати невеликі бетономішалки. Тоді він вийде монолітним і міцнішим.
  • Також важливо поставити арматуру потрібної довжини і діаметру.
  • Пісок і щебінь повинні мати шар не менше двадцяти сантиметрів. Така подушка укладається на дно траншеї і ретельно утрамбовується. Але для стовпчастого фундаменту потрібно моноліту ростверк.

Тому так важливо вибрати той вид фундаменту, який буде відповідати складу грунтів і витримає навантаження. Не варто встановлювати його не отримавши рада та консультацію фахівців.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.