Звукоізоляція будинку

Звукоізоляція будинкуЯк досвідчені будівельники, що зводять приватні котеджі і заміські будинки, ми хочемо дати пораду тим, хто ще тільки планує споруду комфортного у всіх відносинах житла, а комфорт цей не в останню чергу залежить від того рівня шуму, який буде супроводжувати Вас в повсякденному житті. Коротше кажучи – від грамотної і надійної звукоізоляції.

Це тільки здається, що заміське життя тиха і безтурботна.

Майже в кожному дворі – сторожова собака, одна загавкав, і всі підхопили тривогу. А вечірка, що затяглася до ранку, на сусідній ділянці? Гроза, зрештою.

Загалом, в будинку повинно бути тихо, і лише за рахунок склопакетів проблему цю не вирішити! Існує цілий ряд заходів по звукоізоляції, вирішувати які треба ще на рівні проектування.

Що таке звукоізоляція? Це зниження сили тиску звуку при проходженні звукової хвилі через перешкоду. Отже, перепона повинна бути надійною!

Завдання звукоізоляції – зниження рівня шуму, точніше, різних видів шуму: повітряного, структурного, ударного.

Будівельні норми в Росії допускають рівень шуму в будинках в межах 45 дБ. Але дослідження показують, що комфортними є показники від 10 до 25 дБ, то, що вище – терпимо до 60 дБ, вищі показники можуть викликати захворювання.

Так що краще захистити себе від цих проблем заздалегідь.

Отже, ізолюємо будинок від повітряного шуму, що представляє собою вібрації, викликані коливаннями повітря: мова, гавкіт, крик, звуки від проїжджаючих автомобілів, музика і т.д. Захищати від цього покликана масивність або багатошаровість конструкції будівлі: стін, перекриттів, дверей, повітропроводів і т.д. Товщина їх зменшує корисну площу, ефективніше багатошарова конструкція, що поєднує звуковбирний (не менше 50мм завтовшки) і жорсткий звуковідбивальних матеріали.

Саме такий багатошарової конструкцією і є сип-панель – жорсткі плити, усередині яких ізолюючий матеріал – від холоду, вологи і – шуму! Відразу обмовимося – шуму зовнішнього, що йде з вулиці. Показники звукопоглинання СИП-панелі оцінюються в 70 дБ! Отже, звук відбивається плитою і поглинається начинкою сендвіча – мінеральною ватою або пінополістиролом, товщина якого повинна бути від 50 мм! І тоді Вам не страшні шуми зовні, і Ви можете співати караоке ночі безперервно, що не потривоживши сусідів.

Гірше йдуть справи з шумами ударними: звуковими хвилями, викликаними кроками, падінням предметів, роботою побутової техніки, що актуально в основному для міжповерхових перекриттів. Звичайно, котедж – Ваша приватна власність, і тут не стоїть так гостро проблема, як у багатоповерхівці, коли у верхніх сусідів танцюють до світанку. Але і тут можна знизити або зняти проблему: обробіть ковроліном підлогу другого поверху, або внесіть в проект міжповерхове перекриття не з СИП панелей, а з лаг з прокладкою звукоізоляції.

У кожному разі, обговоріть з проектувальниками, який рівень звукоізоляції Ви хочете бачити, вірніше – чути – у Вашому домі.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.