Будуємо будинок на схилі

реклама

будинок на схиліЯкщо Вам пощастило і Ви володієте рівним ділянкою землі, то будівництво будинку на схилі Вам не загрожує. Але, на жаль, географія нашої країни володіє різноманітністю рельєфу. Якщо Ви стали володарем такої ділянки, то не варто сумувати — будь-яка земля, якщо її правильно використовувати, може бути придатна для будівництва. Єдиний мінус у тому, що це може спричинити додаткові витрати на земельні та будівельні роботи.

Рельєф місцевості має кілька видів: низини, гори, пагорби, долини, опуклості, впадини, яри і плато. Рельєф визначають ухилом, який вимірюється відсотком. Залежно від того, який відсоток ухилу на Вашій ділянці, і треба діяти.

Якщо ухил мінімальний — до 3%, то він підходить для будівництва типових будинків. Єдине, потрібно подбати про невеликі ухилах для відводу води від будинку. Їх можна створити за допомогою підсипки грунту.

реклама

7% ухилу теж вважається малим і обмежує тільки в будівництві підвалу. Тут доведеться обійтися без нього, а також підсипати грунт з Подгорної частини.

Ухил більше 8% можна використовувати з користю і побудувати цокольний поверх. Для цього не потрібно робити рівної площадки, можна просто вирізати частину масиву схилу і побудувати нижній поверх. Багато хто використовує його для гаража, якщо є можливість під’їхати з боку схилу.

Схил, рівний 15-20%, вважається крутим, тому для нього потрібно розробити спеціальний проект будинку. Це може бути багатоярусний будинок або з гостьовою кімнатою, або з майстернею, або з гаражем, або з літньою кухнею, або з коморою — з окремим входом. Для такого будівництва потрібно використовувати тераси. Тераси дозволяють робити будинок різнорівневим: веранди, балкони і патіо на різних рівнях. Хоч це і ускладнює будівництво, але будинок набуває оригінальність і ефектність.

Коли перед Вами нерівний ділянку, то під час будівництва будинку можна піти двома шляхами: або пристосуватися і вписати будинок в рельєф, або пристосувати рельєф і зробити його придатним для будівництва за Вашим проектом.Для другого варіанту проводяться велика кількість земляних робіт.

Варто відзначити, що ділянка з ухилом може служити натхненням для створення індивідуального і неповторного проекту. Плюсом є і природний відтік поверхневих вод. Так що в усьому треба вміти бачити позитивні сторони!

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *