Чому дме з пластикових вікон?

реклама

З настанням холодів багато хто з нас відчули, що з нових пластикових вікон дме. З тих самих якісних, герметичних пластикових вікон відчувається протяг. Як зрозуміти що саме, з численних можливих факторів, призвело до такої проблеми.

почему дует с окна

реклама

Для початку потрібно зрозуміти, звідки саме дме, і дме Чи насправді. Що це означає? Це означає, що коли за віконцем -200 С, а у Вас встановлено вікно з поганим опором теплопередачі (не дуже «тепле»), то через низьку температуру скла сильно охолоджується і повітря, і коли цей самий холодне повітря циркулює навколо вікна , створюється враження, що це протяг. Так от, для того щоб визначити чи дійсно зі свого пластикового вікна дме, потрібно запалити звичайну свічку і піднести її до стулки вікна в тих місцях, де вона прилягає до рами. Якщо полум’я свічки буде достатньо сильно коливатися, значить з вікна дійсно дме, якщо немає або коливання буде не сильним, то вікно герметично (легке коливання цілком може спостерігатися внаслідок циркуляції повітря уздовж склопакета).

Пронісши свічку по периметру стулки можна зробити висновок, в яких саме місцях протягає. Слід також звернути увагу і на місця з’єднання віконної рами з укосами. При поганому монтажі укосів або недостатньому їх утепленні дути може не з самого вікна, а з щілин в укосах і з під підвіконня. Якщо Ваше пластикове вікно все ще на гарантії, то з цими даними необхідно йти (або телефонувати) у фірму, що встановила вікно і просити надіслати майстра.

З яких саме причин може дути з пластикового вікна? Перелік досить великий. Найпоширенішою причиною є потреба трохи підрегулювати фурнітуру вікна, щоб воно «добре село» на своє місце. У цьому випадку майстер зможе відразу на місці все відрегулювати. Також це може бути неправильна установка вікна в проріз, внаслідок чого порушується геометрія вікна і з’являються місця нещільного прилягання стулки до рами. У цьому випадку вже простий регулюванням не обійтися, швидше за все вікно доведеться встановлювати заново. Причиною того чому дме з пластикового вікна так само може бути і неякісна фурнітура, зазвичай це дешева китайська або турецька фурнітури, на яких можна трохи заощадити, чого робити звичайно ж не можна. Якщо проблема виявилася у фурнітурі, тут вже можна тільки сподіватися або на випадок (деякі деталі все ж можна поміняти на більш якісні, якщо проблема саме в них) або на досвід і винахідливість майстрів-оконщіков. З дешева фурнітура, на жаль, таке трапляється, але виправити ситуацію повністю не завжди можливо, з більш дорогими, а відповідно і більш якісна фурнітура такого майже не трапляється, так як фірми з виробництва якісної фурнітури зацікавлені в збереженні своєї репутації. Ще однією причиною «поддуванія» з вікна може стати неякісний ущільнювач. При зниженні температури деякі ущільнювачі втрачають свої еластичні властивості і тому нещільно прилягають до рами. Це може відбуватися як за поганої якості ущільнювача, так і через сильний його забруднення. У будь-якому випадку поміняти такий ущільнювач на новий не складає особливих труднощів, тим більше що нові ущільнювачі виготовляють із застосуванням більш сучасних технологій, що дозволяє продовжити термін експлуатації ущільнювача. Менш поширеною, але найбільш безвихідній причиною того, чому дме з пластикових вікон, може стати сам пластик. Дешеві пластикові вікна тому й дешевше, що при їх виробництві на чомусь економлять. Внаслідок цього пластик, з якого виготовлено вікно може бути занадто пластичним і під дією літніх температур трохи змінювати свою форму, або занадто тендітним, і під впливом зимових морозів дати непомітну тріщину в профілі. Ні з тим, ні з іншим вже зробити майже нічого не можна. Так що якщо при купівлі пластикового вікна згадається приказка: «Навіщо платити більше?», Варто гарненько задуматися, чому вікно з такими ж характеристиками коштує дешевше, ніж кілька інших.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *