Чому тріскається плитка?

тріскається плитка

реклама

Часто буває, що через певний час після укладання кахлю (рік — два) він починає тріскатися. Яка перша думка з’явиться? Майже завжди думають, що купили плитку з браком або плитку поганої якості, хоча при покупці запевняли, що якість прекрасне і не буде ніяких проблем.

Але, звичайно якість плиток не впливає на ймовірність появи тріщин.

Варіанти вирішення проблеми з плиткою

Перед тим як розбирати вирішення проблеми пов’язані з тріщинами, потрібно перш за все з’ясувати чому з’являються тріщини.

Причини появи тріщин на плитці

  • Перш за все — підстава, плитку потрібно укладати на повністю суху основу. Якщо почнете укладання плитки на ще вологу стяжку — будите в дуже швидкому часі змінювати плитку.
  • Не варто укладати плитку на дерев’яну основу (воно легко прогинається).
  • При переїзді в новий будинок, врахуйте, що стіни можуть дати усадку. Якщо покласти плитку до повної усадки стін — то можете отримати горби в поверхні плитки або плитка може просто відпасти.
  • При морозі плитку на вулиці може розірвати (у звичайній плитці дуже багато часу, які заповнює вода). Для вуличної плитки беріть керамограніт, в ньому майже немає пустот.
  • Не потрібно класти плитку стик в стик, так як плитка має властивості стискатися і розширюватися при різних температурах (розширюватися до 1.5 мм)

Інші причини появи тріщин:

  • Поганий клей (минулий термін придатності, не той тип клею).
  • Не потрібно використовувати речовини для якнайшвидшого затвердіння бетону (вони погано поєднуються з плитковим клеєм).
  • Волога, що потрапила під плитку.
  • Нерівна підстава.

Варіанти вирішення проблеми з тріщинами в плитці у ванній

Ванна це місце де тріщини в плитці з’являються найчастіше, відповідно і ремонтні роботи в цій кімнаті значно частіше.

Зазвичай це пов’язано з різкою зміною температур і підвищеною вологістю в приміщенні.

Якщо плитка здулася — то під неї потрапила волога (чи неправильно зробили укладку плитки).

Що робити якщо почала відходити плитка або на ній з’явилися тріщини?

Якщо плитка почала відходити, то це дещо простіше (не потрібно плитку міняти або підбирати схожу за кольором і малюнком плитку) а можна просто акуратно зняти і приклеїти повторно.

Якщо у вас немає такої ж плитки, і ви не горите бажанням знімати цю плитку, то можна акуратно замазати (клей + фарба, відповідна під плитку) тріщину.

Можна звичайно скористатися старим методом і пофарбувати зверху плитку фарбою, але ви відразу погубите всю красу ванній і додасте їй вид якогось лазарету або вбиральні.

Але приховування дефектів плитки вирішує проблему тільки на даний момент, плитка буде і далі тріскатися і потім все одно пройдеться поміняти плитку.

Як замінити плитку

Якщо плитка злегка відходить, то вистачить і легкого удару по ній щоб вона відклеїлась повністю. Якщо ж плитка з тріщиною тримається міцно, то простіше відколювати плитку по шматочках.

Позика потрібно підготувати поверхню. Прибираємо осколки, колишнього клею і пилу. Підбираємо плитку під малюнок. Накриваємо підставу клеєм і акуратно укладаємо плитку.

Варіанти вирішення проблеми з плиткою на дачі

Де використовують плитку на дачі?

Плитку використовують в будинку (ванна, кухня) це ми вже обговорили. Так само є інша плитка, тротуарна.

реклама

Давайте розглянемо спочатку, як повинні укладати тротуарну плитку, а потім якісь проблеми, і на якому етапі ми можемо запобігти.

Як укласти тротуарну плитку?

Спочатку розмічаємо ділянку (доріжку) яка буде служити основою під плитку.

Зазвичай для розміток використовують палички з натягнутою між ними мотузкою.

Після того як розмітили ділянку, нам потрібна лопата, з її допомогою знімаємо 20 см грунту і вирівнюємо отриману майданчик (обов’язково майданчик повинна бути рівною).

По периметру (або по краях) ставимо бордюру. Потім вирівняну поверхню засипаємо гравієм і потім піском (товщина піску — 2 см). Рівень гравію так само потрібно перевіряти за рівнем. Зверху піску вже будемо укладати плитку.

Потім починається процес укладання плит. За допомогою гумового молотка ми підганяємо плитки один до одного максимально близько.

Після повної установки плит щілини засипають зверху піском, і промітати віником плити.

Використовуючи плитку різної форми (і різних кольорів) можна складати візерунки і малюнки на доріжках або на майданчику.

Варіанти вирішення проблеми з плиткою на тротуарі

Отже, що нам стало відомо після опису установки.

Перш за все, плити вкладають лише міцно (не так на цемент, а просто на пісок) тобто в разі деформації плитка може відходити або нахилятися (при такій підставі менша ймовірність появи тріщин, ніж від цементного).

Так само варто врахувати, що плитки меншого розміру набагато складніше зламати, ніж великого.

І, звичайно ж, складніше зламати плитку з товщиною в 3-4 сантиметри ніж, наприклад, плитку товщиною 0.5-1 сантиметр.

І що може пошкодити плити? Велика вага, тобто не варто наїжджати машиною на майданчик покриту плиткою великих розмірів. Плитка може розколотися, якщо на неї впустити щось важке.

Якщо хочете виключити проблеми з плиткою — можете прочитати статтю про гумовому покритті для доріжок.

Якщо ж виникла тріщина на плитці, то тут тільки 1 варіант поміняти її на цілу. Замазати або зафарбувати — тут не допоможе. Якщо ж немає запасний плитки, то можна просто поміняти плитки місцями, наприклад плитку малопомітну, але цінну, перекласти на центр.

Складнощів з переміщенням виникнути не повинно, так як підставою для плиток служить все той же пісок.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *