Чому вікна потіють?

Чому вікна потіютьЦе звичайний конденсат – результат переходу води з газоподібної в рідку форму при охолодженні. Якщо волога утворюється всередині склопакета, це означає, що його герметичність порушена. Такий склопакет обов’язково необхідно замінити.

Проте зазвичай конденсат утворюється на стеклах, які «дивляться» в приміщення. Відбувається це, тому що в холодну пору року температура на поверхні вікна може знижуватися до «точки роси». 

«Точка роси» – це температура, при якій повітря певної температури і відносної вологості, більше не поглинає вологу. Тепла кімнатний повітря, що має велику відносну вологість, стикається з холодним склом. У результаті виділяється волога і утворюється конденсат. Для того щоб уникнути цього явища не варто встановлювати дуже широке підвіконня, перекриває підйом теплого повітря від радіатора батареї до вікна, з цієї ж причини не варто вішати штори, що перекривають потік повітря від батареї. 

Крім того, в приміщеннях з підвищеною вологістю рекомендується устанавлівать вікна з високим наведеним опором теплопередачі – це величина, яка використовується для оцінки здатності віконної конструкції зберігати тепло і не пропускати холод. Чим вищий цей показник, тим менше теплопередача через конструкцію. Для порівняння: у вікна із звичайним однокамерним склопакетом приведений опір теплопередачі складає 0,34 м2 ° C / Вт, а біля вікна з двокамерним енергозберігаючим склопакетом 0,67 м2 ° C / Вт. Чим тепліше буде внутрішнє скло, тим менше шансів, що температура на його поверхні досягне «точки роси». На завершення нагадаємо: найпростішим і дієвим способом боротьби з конденсатом є звичайне провітрювання.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.