Чим відрізняється приватизація від оформлення у власність?

реклама

приватизаціяВелика кількість юридичних термінів може призвести непосвяченого людини в замішання. Наприклад, чи є різниця у приватизації квартири або її оформленні у власність? Виявляється, є, і досить значна. Якщо Ви збираєтеся придбати квартиру, гараж або земельну ділянку, уважно вивчіть законодавчі аспекти.

Приватизація — це процес переведення власності з державної у приватну. Роздержавлення може здійснюватися на підставі нормативно-правових актів та регламентовано владними інститутами. Після того, як процес приватизації завершено, власник може використовувати майно на свій розсуд: дарувати, міняти, продавати, безоплатно відчужувати. 

Оформлення у власність — це процес закріплення права володіння, користування і розпорядження, його перехід від одного суб’єкта правовідносин до іншого. Щоб почати процедуру, необхідно документально оформити угоду, дотримуючи всі законодавчі вимоги. Результат закріплення власності рухомого і нерухомого майна фіксується у відповідних базах. 

Процес оформлення власності є більш широким поняттям, ніж приватизація. Він включає в себе укладання договорів, відкриття спадщини, дарування майна й багато іншого. Тим не менш, обидва юридично значимих дії оформляються по-різному. Для проведення приватизації необхідно наявність законодавчої бази. Після розпаду Радянського Союзу фактично все нерухоме майно належало суспільству і країні, але зміни права дозволили людям оформити у власність не тільки квартири, а й цілі заводи, підприємства, майнові комплекси. 

реклама

Недотримання процедури приватизації, а також процесу оформлення майна у власність тягне визнання угоди недійсною. Тому дуже важливо чітко розуміти, яке саме юридично значущу дію здійснюється і які його наслідки. Відчуження майна в процесі приватизації завжди є оплатним, хоча в суспільному розумінні ці процеси вважаються безкоштовними. 

 

Різниця між приватизацією та оформленням у власність полягає в наступному:

Обсяг. Оформлення у власність — поняття ширше, ніж приватизація, яке включає в себе, в числі іншого — купівлю нерухомості, її прийом в дар та спадщина, мену та інше. 

Процес переходу. Під час приватизації одним із суб’єктів відносин завжди є держава. При оформленні у власність

Відплатність. Як правило, приватизація здійснюється тільки за певну плату (готівка, чеки, ваучери і т.д.), хоча в російському законодавстві є виняток. Оформлення у власність може бути і безкоштовним, якщо мова йде про даруванні, міні, спадкуванні майна. 

Процедура. Процес приватизації однаковий для всіх: до неї допускаються тільки особи, які мають право на участь. Правила оформлення майна у власність залежать як від суб’єктів правовідносин, так і від виду нерухомості.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *