Чим відрізняється тимчасовий від капітального ремонту?

реклама

ремонтДеякі об’єкти нерухомості належать до категорії капітального будівництва, інші ж — до тимчасових будівлям, і, ймовірно, це залежить від певних характеристик і критеріїв. Щоб зрозуміти, в чому відмінності тимчасового та капітального будов, необхідно оцінити економічну і юридичну сторону питання, що ми і постараємося зробити.

 

Що таке тимчасовий і капітальний ремонт?

Тимчасова будова ніяк не оформлюється законодавчо, оскільки на нього не видаються відповідні документи про право власності. Тимчасова будова тому так і називається, що воно має дуже маленький термін використання і може бути розібрано і переміщено в інше місце. 

Капітальна будова завжди тісно пов’язане із земельною ділянкою, оскільки воно має фундаментне підставу. Це означає, що капітальна будова не може бути без негативних наслідків для конструкції розібрано і переміщено, адже в даному випадку всій споруді буде завдано непоправної шкоди. 

реклама

 

Порівняння тимчасового та капітального ремонту

У чому ж різниця між тимчасовим будовою і капітальним? Капітальна будова завжди прив’язане до земельної ділянки, на якій воно знаходиться, оскільки обов’язково повинно мати фундаментне підставу. У порівнянні з цим тимчасова будова не має базової основи, а тому і не пов’язане з територією його місцезнаходження. При необхідності тимчасова будова може бути розібрано і перевезено туди, де планується його подальша експлуатація. 

Крім того, капітальна будова обов’язково має мати державну реєстрацію права власності, відповідно до якого на нього оформляється пакет необхідних документів. У них вказуються такі характеристики, як місцезнаходження об’єкта, площа, функціональне призначення, відповідність ГОСТам та СНіПам. Тимчасова будова взагалі таких документів не має, а крім того, на його зведення не розробляється кошторисна та проектна документація. 

Тимчасові будівлі, як правило, мають досить невеликий термін використання (наприклад, сезон або декілька років), у той час як капітальна будова зводиться на тривалий період часу. 

 

Відмінність тимчасового ремонту від капітального полягає 

  • Капітальна будова прив’язане до землі через фундаментне підставу, тимчасове звільнено від цього.
  • На капітальна будова збирається досить обширний пакет документів, на тимчасове — ні.
  • Період експлуатації капітального будови набагато більше, ніж тимчасового.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *