Додатковий насос системи опалення

реклама

Додатковий насос системи опаленняБудь-яке будівництво житлового будинку має на увазі не лише міцний фундамент, зведення надійних стін та покрівлю даху, а й прокладання необхідних комунікацій. Можливо ль комфортне проживання в будівлі без продуманої опалювальної системи? Є безліч різних варіантів обігріву житла. Зазвичай монтується котел-електричний або газовий — і додатковий насос системи опалення, який можна придбати в інтернет магазині Теплосвіт.

реклама

Завдяки ним забезпечується примусової циркуляції теплоносій по трубопроводу рухається з більшою швидкістю, і опалювальна площа швидше обігрівається. Циркуляційний насос виконує роль своєрідного прискорювача теплообмінного процесу. Однак з метою успішного виконання власних функцій необхідна його повна сумісність з конкретною системою опалення.

Тому в першу чергу купується котел, потім набувається відповідний насос. Як же встановити, чи сумісний той чи інший насос з призначеної йому опалювальною системою? Вирішальними є показники за двома основними характеристиками: швидкості перекачування теплоносія і напору. За цими параметрами визначається, яку кількість води здатний проштовхнути насос через перетин труби за обумовлений час. Від швидкості руху води по трубопроводу безпосередньо залежить обсяг тепла, що віддається в навколишній простір. Крім того, додатковим насосом системи опалення створюється натиск, що дає можливість теплоносію підніматися по трубах вгору (у разі наявності декількох поверхів). Тут беруться в облік і гідродинамічний опір в трубопроводі, і втрати в сполучних вузлах системи.

Точно все розрахувати практично неможливо, тому прийнято просто множити розрахункові дані втрат при пересуванні по прямому трубопроводу на додатковий коефіцієнт втрат, що становить близько 30%. Як видно, вибір додаткового насоса системи опалення — не найпростіше справа. Якщо домовласникові зустрічатися з подібною тематикою раніше не доводилося, то краще, коли подачу і напір для опалювальної системи розраховує фахівець. Ав технічному описі циркуляційного насоса обов’язково є графік «напір-подача», за яким і встановлюється його відповідність отриманим розрахунковими даними. Тільки правильно вибраний насос перетворює опалювальну систему в максимально ефективну.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *