Двері – оглядова стаття

ДверіСьогодні ринок пропонує великий вибір найрізноманітніших дверей, які відрізняються зовнішнім виглядом, поруч споживчих властивостей, а, головне ціною. Для того, щоб розібратися в представленому на ринку достатку дверних моделей, ми даємо коротку класифікацію дверей.

 

Залежно від матеріалу

з якого виробляються двері, виділяють: дерев’яні, алюмінієві, сталеві, скляні, шпоновані, ламіновані, кашировані, мезонітовие, пластикові, комбіновані двері.

Дерев’яні двері екологічні, міцні, довговічні, мають великий ціновий діапазон, в залежності від породи деревини (дуб, сосна і т.д.).

Алюмінієві двері вогнестійкі, шумостойкі, володіють високими теплоізоляційними властивостями, стійкі до корозії, взломостойкимі.

Сталеві двері надійні, володіють хорошими звукомзоляціоннимі властивості, вогнестійкі, захищають від проникнення холоду і запахів.

Скляні двері візуально розширюють простір приміщення, забезпечують хороший притвор навіть при перепаді температури, роблять будинок світліше і затишніше.

Шпоновані двері виглядають як дерев’яні, так як шпон, яким оклеивается дверне полотно, являє собою зріз з різних порід дерева, але при цьому коштують набагато дешевше і важать менше.

Ламіновані двері виготовляються шляхом обклеювання дверного полотна ламінатом, який може бути як кольоровим, так і імітує різні породи деревини.

Кашировані двері – дешевший аналог ламінованих дверей. Покриття менш дороге і зносостійке.

Мезонітовие двері виготовляються з пресованої деревини МДФ, а лицьова поверхня обробляється ламінатом або шпоною цінних порід деревини. Це міцні та довговічні двері.

Пластикові двері легкі, недорогі, можуть бути виготовлені практично в будь-якій кольоровій гамі і втілювати в собі унікальний дизайн.

Комбіновані двері виготовляються із застосуванням різних матеріалів. Завдяки цьому з’являється можливість отримати необхідні характеристики.

 

За способом відкриття розрізняють

Орні двері відкриваються в одну або в обидві сторони, вимагають простору для відкривання.

Розсувні двері рухаються паралельно стіні або йдуть у спеціальну порожнину. Можуть бути з одного полотна – зрушуються або з двох полотен – розсовуються.

Складні двері складаються з окремих секцій, які рухаються по направляючої в дверному отворі.

Хитні двері розчиняються в обидві сторони, як у метро.

Стаєнні двері являють собою різновид орних. Вони включають в себе дві половинки – верхню і нижню, кожна з яких має петлі і замки.

 

За кількістю полотен двері підрозділяються на однопільні, двопільні і полуторні.

Залежно від заповнення дверного полотна двері можуть бути глухими або заскленими.

За функціональним призначенням виділяють двері для житлових приміщень, громадських будівель, спеціальні (вогнезахисні, протиударні, куленепробивні, протизламні, звукоізоляційні, водостійкі, енергозберігаючі та ін.)

Залежно від розташування двері можуть бути вхідні, міжкімнатні, вітальні, сходові, кухонні, коридорні, горищні, балконні.

За внутрішнім заповнення двері можуть бути з масиву, щитові (стільникові) з різним наповненням, фільончасті, гладкі.

Ознак, за якими можуть бути класифіковані двері, ще дуже багато. Головне при виборі дверей – визначитися з її призначенням, параметрами та вимогами, яким вона повинна відповідати. Але в будь-якому випадку, вибір дверей – це зважене і відповідальне рішення.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.