Двері: шпон або масив?

реклама

Двері шпонДійсно, що ж все-таки краще і практичніше. На чому зупинитися?  Займаючись пошуком міжкімнатних дверей, кожен з нас стикається з проблемою, яку можна коротко охарактеризувати наступними словами: чому шпон, а не масив або навпаки? Питання наскільки складний, настільки й однозначний.

Вибираючи міжкімнатні двері , Ви повинні виходити із специфіки приміщень, в яких вони будуть встановлюватися. Так, санвузли та приміщення з умовами підвищеної вологості не припускають установку дверей з масиву. Пояснимо чому: масив, зрощений або цілісний, у кожному випадку залишається «живим» і нівелювати його рух (розширення чи звуження) у процесі експлуатації практично неможливо. Отже, встановлювати масивні двері в санвузли — не самий практичний варіант. Якщо ж у Вас непохитна впевненість у тому, що тільки масив може вписатися в інтер’єр Вашого приміщення, то в даному випадку краще розглянути варіанти шпонірованного масиву. Це означає, що конструкція дверей складається з переклеєного масиву сосни, на який накладено плита МДФ і пресований шпон. У даному випадку, рухливість дерева мінімізується його конструкцією. 

реклама

Що стосується масивних дверей в їх ідеальному розумінні, то слід знати наступне. Ретельно виконана двері з масиву — річ дуже гарна і дуже дорога. Зазвичай каркас виконаний з цілісних шматків дуба або ясена (у разі роботи з європейськими породами дерева), а панелі — з склеєних між собою дощок. Однак така конструкція має кілька особливостей. Щоб уникнути жолоблення деревини, застосовують ретельно відібраний, висушений матеріал, при цьому використовують бессучкової деревину з прямолінійними волокнами. Найчастіше при заготівлі деревини припадає відбраковувати до 70 відсотків пиломатеріалів. Ціна таких дверей настільки висока, що по-справжньому якісні двері можна виготовити тільки штучно і на замовлення. Серійно виготовлені двері хоч і коштують все ще дуже дорого, але зазвичай мають пару-трійку криволінійно волокнистих брусків, від яких двері через пару років може зігнутися або розтріскатися. А на стиках щілини з’являються майже на всіх масивних дверях вже через пару років. При виборі масивних дверей слід завжди дуже уважно оглядати всі деталі і вибирати двері з відносно прямолінійними волокнами на поверхні дерева. 

У разі вибору шпонірованного МДФ — Ви забезпечите себе і свій дуб від непотрібних робіт, Вам не доведеться замислюватися про ймовірність появи скрипу, про зменшення або збільшення щілин. Шпоновані двері — лідери ринку … і це не випадково. Найчастіше панель дверей виконана з симетричного шпону, що створює більш гармонійний вигляд. Вибір матеріалу величезний — від звичного дуба до екзотичних порід. Шпон обробляється вологостійким розчином, потім зверху наноситься лакове покриття для захисту кольору. 

По суті справи, шпон — натуральний матеріал, який являє собою зріз з справжнього дерева. Колір і фактура дверей, виконаних з шпону, — традиційна, як для дверей, виконаних з порід дерев. Такі двері красиві, благородні та природні. 

Різноманіття моделей вигідно характеризує шпоновані двері, вони здобули собі багато шанувальників завдяки довговічності, міцності і надійності. Але на запитання «яка ж двері краще?» Однозначної відповіді Ви не отримаєте, вибір дверей буде залежати тільки від Вас і від того, з якими характеристиками Вам потрібна двері.  Вдалого вибору!

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *