Екологічність ПВХ профілю

реклама

экологичность пвх профиляПісля написання мною статті про переваги металопластикових вікон деякі наші читачі були не згодні з тією її частиною, в якій говорилося про безпеку та екологічність ПВХ профілю. Саме тому ми вирішили написати окрему статтю, присвячену цьому питанню. 

Так що ж означають ці самі букви «ПВХ»? ПВХполівінілхлорид, порошок білого кольору, його основними компонентами є хлорид натрію (кам’яна сіль) і нафтопродукти. Готовий якісний ПВХ профіль інертний до впливу більшої частини хімічних речовин. З ПВХ виробляють ємності для зберігання плазми і донорської крові. Він застосовується на об’єктах з найвищими екологічними вимогами, такими як лікарні і дитячі заклади. У багатьох країнах з ПВХ виготовлені трубопроводи для питної води, наприклад, у Німеччини є більш ніж п’ятдесятирічний досвід експлуатації таких трубопроводів, який показав відсутність у воді шкідливих домішок, а це вже не теоретичне, а практичне показник безпеки ПВХ. 

реклама

Все це приводить до висновку що ПВХ дійсно безпечний для людей і навколишнього середовища. Цьому є і офіційне підтвердження — у будь-якого якісного профілю є висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, в якій сказано, що він нешкідливий. 

Звичайно, все це стосується тільки нормальних умов експлуатації. При горінні всі органічні сполуки виділяють певну кількість шкідливих речовин. Однак ПВХ профіль віднесений до важкоспалахуючих матеріалами з малою димоутворювальною здатністю. Це означає, що ПВХ профіль не підтримує горіння, і тільки якщо ви нагрієте ПВХ профіль понад 1400 С, він почне виділяти газ, що володіє характерним запахом. Цей газ шкідливий, але на відміну від чадного газу, характерний запах дозволить вам вчасно помітити загоряння. 

Практично всі знають, що при виробництві віконних профілів крім основних компонентів додають також стабілізатори. Зазвичай це сполуки свинцю, що оберігають ПВХ профіль від розкладання при підвищених температурах (що значно збільшує термін служби готових вікон). Принципово важливо те, що свинець знаходиться в біологічно пасивному (пов’язаному) стані і ні за яких умов не виділяється в навколишнє середовище. 

Останнім часом деякі виробники ПВХ профілів стали користуватися «Безсвинцевий» технологією виробництва. Причиною цього «переходу» є прийнятий Євросоюзом законодавчий документ про глобальне зниження застосування свинцю в промисловості, що є основним джерелом забруднення навколишнього середовища. Але це не має абсолютно ніякого відношення до безпеки готової продукції — металопластикових вікон.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *