Елітна курортна нерухомість Європи: гірськолижний сегмент

курортна нерухомістьДля тих, кого цікавить зарубіжна елітна нерухомість з гірськолижним ухилом, Австрія і Франція вже не є хорошим варіантом: італійські та іспанські аналогічні за рівнем пропозиції обійдуться значно дешевше. Але у всіх названих країнах сегмент елітної нерухомості все одно втрачає в ціні, так що подібні інвестиції можна вважати поганими в комерційному плані.

Попит орієнтований в найбільшій мірі на Італійські Альпи: висока активність по операціях тільки в цій країні забезпечує видимість стабільності гірськолижної елітної нерухомості декількох країн відразу. Валь-ді-Фьемме, Сестрієре, Валь-ді-Фасса – ось назви курортів, добре відомих профільним агентствам нерухомості далеко за межами регіону.

Вілли в Італійських Альпах не мають великого розкиду за ціною, а придбати непогане маєток можна вже від 100 тисяч євро. При цьому найдорожчі вілли коштують лише втричі дорожче найдешевших – 300 тисяч євро відміряють стелю по укладених операціях. І по розкиду, і за рівнем ціни на нерухомість тут дійсно мінімальні, хоча інфраструктура теж буде поступатися і Швейцарії, і Франції, і навіть Австрії. 

Перед тим, як перейти до поглибленого огляду елітної курортної нерухомості Італії, необхідно розібратися, що ж таке шале. Дослівним перекладом цього слова стане «хатина пастуха», а переклад більш сучасний трактується як павільйон чи сільський будиночок. Будиночок невеликий, швейцарського типу – тут немає різниці, мається на увазі шале у Швейцарії чи Італії. І саме такі «дачі» представляють собою найпоширеніший об’єкт угод. 

Італія спочатку активно кинула сили на сучасні туристичні комплекси, які могли б шале потіснити, але криза все повернув назад: якщо інвестори і прості покупці елітної курортної нерухомості можуть відповісти стабільним попитом на “класику”, то чи варто ризикувати великими інвестиціями і вплутуватися в конкуренцію з французами, австрійцями, а то і швейцарцями? 

Іспанія йде з Італією в цьому розділі нерухомості практично нарівні: максимальні ціни на апартаменти однакові, хіба що мінімальний поріг у іспанців трохи вище й починається від 150 тисяч євро. З іншого боку, саме нерухомість в іспанії виявилася лідером падіння цін на нерухомість гірськолижних курортів: тільки останній квартал приніс майже 10% зниження вартості до аналогічного періоду 2011 року. 

Елітна гірськолижна нерухомість Європи за своєю ціною сильно поступається елітної нерухомості Росії, де до подібного класу сьогодні найчастіше відносять об’єкти, які оцінені дорожче 1 мільйона доларів. Однак статус елітарності альпійський вілл це нівелювати не може.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.