Газові котли

реклама

Газові котлиОсновним елементом сучасної системи опалення є котел з керуючою їм автоматикою. Залежно від виду застосовуваного палива котли бувають газовими, дизельними, твердопаливними і електричними. Зустрічаються також універсальні моделі, що працюють як на рідкому, так і на газовому паливі. Останнім часом, у зв’язку з широким впровадженням енергозберігаючих технологій, поширення набули конденсаційні агрегати — використовують енергію газів, що йдуть.

За способом установки розрізняють настінні й підлогові котли (підлогові більш довговічні, могутніше і можуть застосовуватися для теплопостачання великих будівель). За призначенням — двоконтурні (призначені для опалення та гарячого водопостачання) і одноконтурні (тільки для опалення). 

реклама

 

Навіщо потрібен розширювальний бак

Ці пристрої необхідні у всіх різновидах систем опалення. Справа в тому, що вода в процесі нагрівання розширюється, а при охолодженні її об’єм зменшується. При цьому створюються великі перепади тиску, які розширювальні баки нейтралізують, приймаючи надлишок води і скупчився повітря. Розширювальні баки бувають відкритими (сполучені з атмосферою) і закритими (мембранні), і встановлюються відповідно в однойменних циркуляційних контурах. У закритих баках роль нейтралізатора тиску виконує стиснене повітря. 

 

Опалювальні прилади

Поділяються за способом і обсягом тепловіддачі, увазі нагрівальної поверхні, розміром і матеріалом виготовлення. На сучасному ринку представлені секційні радіатори, виготовлені з чавуну, сталі, алюмінію, панельні сталеві радіатори, підлогові і внутрипідложні конвектори. Конкретну модель підбирають, аналізуючи характеристики. Важливо знати, на який робочий тиск і температуру теплоносія розрахований прилад, яке його обпресувальний (випробувальний) тиск. Необхідно врахувати, одно-або двотрубна система опалення в будинку, які теплоносій і діаметр підвідних труб, чи підійде «батарея» за розмірами. Не слід забувати і про естетичну складову.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *