Каміни. Створюємо сімейне вогнище

реклама

КамінМріючи про свій власний заміському будинку, багато хто уявляє затишну вітальню з каміном. І, дійсно, затишок почасти створює саме вогнище — що в перекладі з латинської і означає «камін». Камін являє собою різновид печі спрощеної конструкції. Розрізняються вони способом віддачі тепла. Відкрите полум’я каміна швидко нагріє повітря в приміщенні і перешкоджає утворенню вогкості. Але не варто розраховувати на камін, як основний опалювальний прилад. В умовах нашого клімату це недоцільно. Тепло він тримає погано, як тільки дрова догорять — камін перестає обігрівати. Але в якості додаткового джерела обігріву камін використовувати можна.

Камін встановлюється в декоративних цілях і для створення певної теплої атмосфери. Не тільки романтики і естети оцінять цей важливий атрибут інтер’єру, але і працьовиті працьовиті люди. У насичене стресами і хвилюваннями час так приємно прийти додому, сісти біля каміна і розслабитися, дивлячись на танцюючі язички полум’я.

Не випадково особливою популярністю користуються електричні обігрівачі імітують зовні камін, адже в квартиру не можна встановити традиційний камін. Зате власники заміських будинків і котеджів мають таку прекрасну можливість, ніж більшість з них і поспішають скористатися.

Каміни встановлюють в кімнати, площею більше 20 кв. м. Для того, щоб камін не димів, вибір місця для каміна необхідно проводити з урахуванням циркуляції повітря в будівлі. Вимоги протипожежної безпеки важливо дотримуватися при установці каміна.

Всі каміни можна розділити на три основних види: закриті, відкриті та напіввідкриті.

реклама

Перший вид камінів розміщують в стіні або в кутку кімнати, напіввідкриті — біля стіни або в кутку, відкриті — посередині просторого приміщення або на відкритому повітрі — на терасі, літній кухні або в саду

У зоні відпочинку часто розташовують камін-гриль круглої, квадратної або прямокутної форми.

Вельми практичне рішення — об’єднання каміна з піччю.

Залежно від виду теплового випромінювання розрізняють каміни з одностороннім, двостороннім і тристороннім випромінюванням тепла.

Залежно від способу обігріву каміни можуть бути з чистим випромінюванням і з конвективним нагрівом.

За функціональністю каміни бувають опалювальні, комбіновані, вуличні та декоративні.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *