Художня обробка дерев’яних дверей

реклама

Художня обробка дерев'яних дверейДекорувати поверхню дверей можна за допомогою мозаїки по дереву. Для мозаїки використовують такі матеріали як дерево, метали, скла, мармур, емалі і т. д., за допомогою яких можна створити неповторні художні орнаменти. Найпоширенішими техніками мозаїчних робіт є інтарсія і маркетрі.

Розглянемо виконання мозаїки в стилі маркетрі, коли декорування здійснюється за допомогою шматочків різнобарвного шпону. Ця техніка є більш легкою у виконанні, ніж інтарсія. Перш за все, потрібно підготувати інструменти і пристосування. Нам знадобляться: 

  • Ніж-різак, з коротким лезом 10 — 20 мм і плоским косим зрізом; 
  • Ніж з подвійним лезом (можна взяти два однакових леза, між ними вставити брусок і все обмотати ізолентою). Довжина виступаючого леза 10 — 20 мм; 
  • Циркуль — різак; 
  • Штампи — просічки; 
  • Столярний клей для наклейки елементів; 
  • Клей типу БФ — 2 для промазки крайок вирізаних елементів; 
  • Саморобний прес. 

реклама

Дерево для мозаїки повинно бути різних кольорів. Для цього деревину можна підфарбувати, витримавши її в барвниках, розчинах металів (наприклад, мідний купорос або хлористе залізо).

Спочатку вибираємо малюнок, наносимо його на міліметровий папір і розфарбовуємо аквареллю. Потім вирізаємо шаблони з твердого картону і розкладаємо їх на шпон, обводимо контури олівцем. Вирізаємо фігурки з шпони і наклеюємо їх на кольоровий шаблон. Елементи необхідно підігнати один до одного дуже щільно. Ні в якому випадки не допускаються просвіти і зазори.

Поверхня основи перед наклеюванням мозаїки потрібно обробити рашпілем або крупнозернистою шкіркою. Потім переносимо мозаїку на поверхню виробу: лист наклеюють на поверхню лицьовою стороною мозаїки, тобто папером назовні. Зібране виріб кладуть під прес на 3 — 4 години, після чого папір зчищають, а поверхню шліфують і полірують. 

При наклеюванні елементів шпону на папір можна використовувати крохмальний клейстер. Крохмаль розводять у невеликій кількості води, а потім отриманий розчин вливають у закипаючу воду, постійно помішуючи. Даний клейстер дозволяє без зусиль зняти папір з мозаїчного орнаменту.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *