Конструкція вікон

реклама

Віконна рама — це частина віконного елемента, яка жорстко з’єднана зі стіною. Віконні стулки — рухливий елемент вікна. Залежно від виду фурнітури вікно може відкриватися просто як двері, відкидатися, обертатися навколо вертикальної або горизонтальної осі, а так само відкриватися в різних напрямках. Склопакет закріплюється у ворота за допомогою штапиків. На зовнішній стороні стулок вікна розташовується відлив, який перешкоджає проникненню води між стулкою і рамою.

Конструкція вікон

У двостулкових і багато стулчастих вікнах між стулками можуть розташовуватися поперечини (імпости), що підтримують стулки. 

Стулки з штульпом використовують тоді, коли при закриванні вікна його стулки входять один в одного. У цьому випадку між стулок перегородки не потрібні. 

Сучасні вікна замикаються віконною ручкою.

 

Конструкція вікон. Віконний блок 

Стандартний віконний блок складається з наступних елементів: 

  • віконна коробка, 
  • засклений палітурка, 
  • підвіконний блок. 

Віконна коробка являє собою раму, до якої кріпляться віконні палітурки. Дія Гість передбачається застосування загальних коробок для 2-х, 3-х палітурок. 

Коробки кріпляться до дерев’яних антисептованим пробках, забитих у кладку простінків. Зазори між коробкою і кладкою заповнюються спіненими теплогідроізоляційних герметиками. Віконні плетіння складаються з вертикальних елементів — стулок і фрамуг. І ті, й інші можуть бути глухими і що відкриваються. За кількістю стулок палітурки бувають одностулкові, двостулкові, трьохстулкові. 

реклама

Конструкція вікон

При будівництві житлових будинків часто застосовують вікна зі спареними палітурками, в яких зовнішній і внутрішній палітурки зближені до зіткнення і утворюють як би одну палітурку з двома-трьома стеклами. 

Заповнення віконного отвору виконуються з наступних матеріалів: деревина, алюміній, полівінілхлорид (ПВХ). 

Традиційно для віконних блоків, що складаються з віконних коробок, засклених рам і підвіконних дощок застосовувалася в основному деревина. Цей матеріал екологічно чистий, довговічний, з низькою теплопровідністю, теплозасвоєння. 

 

Деревина

Належним чином висушена, просочена антисептиками і антипіренами, пофарбована деревина служить 50-100 років. Однак вікна з деревини вимагають більшого догляду, ніж інші. 

 

Алюмінієві конструкції

По міцності мають великі переваги порівняно з деревом або ПВХ, не вимагаючи значного догляду та ремонту, але мають високу теплопровідність, практично не зберігають тепло. 

 

Конструкція вікон. Віконні конструкції з ПВХ

Вимагають мінімум догляду, вони мають високу міцність і хорошими ізоляційними якостями. Але у випадку пошкодження віконної конструкції вікна з ПВХ вимагаючи повної заміни, на відміну дерев’яних, які підлягають частковому ремонту. 

Сучасні рами зі склопакетами роблять приміщення набагато тепліше, економлять паливо і електроенергію, огороджують приміщення від вуличного шуму. Допомагає знизити рівень зовнішнього шуму різна товщина стекол в склопакеті: наприклад, зовнішнє скло 9 мм, а внутрішнє — 6 мм.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *