Кроквяна система двосхилого даху

дах

Чому кроквяна система двосхилим даху потребує особливої ​​уваги до себе? Так як для правильного її зведення слід дотримуватися дуже чіткого розрахунку розмірів крокв і їх кількості. Крім того, важливо забезпечити надійне її з’єднання з іншими елементами.

Зараз виконання і першої, і 2-ий завдання довіряють спеціальному програмному забезпеченню. Природно, самому навряд чи варто наважуватися на схожий подвиг. Краще довірити це дійство спеціальної організації, яка, до речі, підготує справжній проект майбутньої покрівлі з урахуванням всіх аспектів. А ось згідно з розробленим проектом можна вже потрібні матеріали отримувати.

система двосхилого даху

Два види системи

Вже згадана система може мати 2 варіанти виконання:

  • з висячими стропіламі
  • з кроквами наслонних типу.

Вибір того або іншого типу залежить, перш за все, від розмірів будинку. При цьому не можна однозначно заявити, що 1-ий варіант краще, ніж 2-ий або навпаки. З одного боку, наслонние виглядають дещо цікавіше, адже конструкція, утворена ними характеризується найменшою масою. З цього випливає, що і витрата будівельних матеріалів буде менше. Але вся справа в тому, що фахівці в даній області радять використовувати змішану систему, іншими словами, чергувати висять і наслонние крокви. У цьому є здоровий глузд, так як конструкція домобудівництва може бути такою, що в деяких місцях установка проміжних опор буде або ускладнена, або взагалі неможлива. Чи означає, вибір тут очевидний: висять. В інших випадках встановлюються наслонние. Виходить, що і покрівля буде досить укріплена, і економія часу в наявності.

Процедура монтажу

Ясна річ, що установка системи здійснюється в суворій відповідності з розробленим проектом. На першому кроці відбувається установка так званих кроквяних ніг. Між собою дані елементи кріпляться засобом стяжки або тимчасових опор. Ноги повинні відстояти один від одного на точно вивірені відстані (воно позначено в проекті). Після того, як виставлені крокви, потрібно встановити коник по верхньому їх кінця.

Далі необхідно провести повне закріплення кожного елемента системи. Для цієї мети використовуються куточки і скоби. Хоча останнім часом все більшої популярності набирає болтове з’єднання. Через власну особливою надійності.

У цьому випадку, якщо планується використовувати тільки наслонние крокви, то наступний крок – установка середнього бруса (поздовжнього) і опор (проміжних). З метою зменшення прогину кожної ноги крокви повинні абсолютно збігатися з опорами.

Не менш важливо облагороджування такого елемента, як лати. Зазвичай вона проводиться з дощок або рейки. Якщо домовласникові цікавий особливо економний варіант зведення, то останні будуть в самий раз. При цьому в прагненні зберегти не треба фанатизму. Наприклад, матеріал для даху слід отримувати тільки високоякісний. Тріщини і гнилість, ясна річ, є неприпустимими. А ось сучки – будь ласка. Але тільки за умови, що величина кожного з них не перевищує 30% від ширини придбаних дощок.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.