Лак акриловий на водній основі переваги і недоліки

реклама

Лак акриловийВиготовлений на основі алкідно-уретанових смоли лак використовують для обробки дерев’яних поверхонь усередині приміщення, а також зовні. Крім того, він призначений для покриття підлог з дерева та паркету за умови, що експлуатаційна навантаження не дуже висока. Після тог, як лак висохне, на вкритій поверхні він утворює прозору тверду плівку. Ця плівка стійка до стирання, впливу води, а також різноманітних миючих засобів.

Важливим етапом є підготовка поверхонь до обробки. Перед роботою поверхню необхідно добре отциклевать, висушити, відшліфувати, а також очистити від пилу, жиру і всіляких забруднень. 

Якщо до цього поверхню піддавалася обробці лаком, то спочатку необхідно провести очищення і шліфування до досягнення матового стану. Після цього, необхідно видалити залишки пилу, після чого необхідна контрольна лакування, яку проводять на невеликій ділянці, для того щоб перевірити сумісність попереднього і нового покриттів. 

Дещо детальніше зупинимося на способі застосування. Перед нанесенням рекомендується ретельно розмішати лак. Якщо дерев’яна поверхня обробляється лаком в перший раз, то спочатку необхідно покрити її на 10 відсотків розведеним уайт-спіритом лаком. Після цього рекомендується нанести два шари нерозбавленого лаку. 

Якщо до цього поверхню піддавалася лакированию, то якщо старе і нове покриття сумісні, то пропонується покрити поверхню двома шарами нерозбавленого лаку. До цього дерев’яні поверхні слід загрунтувати. 

реклама

 

Кілька порад, які можуть стати в нагоді при використанні лаку

По-перше, при необхідності між шарами можна провести шліфування. По-друге, дуже важливим моментом є те, що покриття лаком можна проводити тільки при температурі вище + 5 ° С, при цьому температура самого лаку не повинна бути менше +15 ° С. Крім того, для досягнення кращого результату рекомендується під час нанесення і просушування лаку убезпечити поверхню від протягів і прямого сонячного світла. 

Важливо пам’ятати, що перед нанесенням лак рекомендується добре перемішати. Це пов’язано з тим, що добавка, що входить до складу лаків класу «Люкс», після закінчення часу осідає на дно банки, утворюючи пухкий осад. Переміщатися лак, ви рівномірно розподіліть опустилася на дно добавку і отримаєте однорідний склад, ідеальний для покриття. 

Крім того, важливо відзначити, що час перемішування лаку залежить від об’єму тари. Так, лак в тарі в один літр слід перемішувати не менше двох хвилин; в тарі в три літри — не менше трьох-чотирьох хвилин; десять літрів — не менше п’яти хвилин. Поки ви наносите лак на поверхню, утворюється осад, тому лак необхідно перемішувати кожні тридцять-сорок хвилин. Час перемішування знову ж таки залежить від обсягу залишився в тарі лаку. Для нанесення лаку на поверхні рекомендується використовувати спеціальні кисті або аплікатори для лаків. Після завершення роботи інструменти рекомендується протерти уайт-спіритом для очищення. 

Одного літра в середньому вистачає на десять-тринадцять квадратних метрів. На витрата впливає стан поверхні. При температурі приблизно +20 градусів Цельсія і вологості близько 65 відсотків лак висихає від пилу через дві години, між шарами через вісім годин, через 24 години поверхня готова до використання (проте рекомендується носити тільки м’яку взуття). Остаточно лак висихає тільки через сім днів. Тоді можна заносити меблі та стелити килими. 

Однак якщо температура знизиться до +10 градусів, термін висихання лаку збільшується вдвічі. 

У ході подальшої експлуатації рекомендується не використовувати для читки жорсткі щітки, а ніжки столів і стільців оббити фетром.

реклама

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *